Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik aupair család mellett...

Melyik aupair család mellett döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

az elején leszögezném, h nem azt várom h helyettem döntsetek, csak érdekel mások véleménye, meg új szempontok.

Fél évre mennék, Németországba. Németül jól beszélek, ezenkívül nemrég elkezdtem finnül tanulni.

1. számú család: félig finnek, de leginkább németül beszélnek otthon, kivéve az anyuka a gyerekekkel, ő finnül, és sok mesekönyvük stb is van ilyen nyelven. 2 gyerek van, a kötelező aupair fizetést adnák 260 euró, bérletet a városba és egy nyelvtanfolyamot, valamint egy haza-vissza utamat is fizetnék. Könnyű házimunkát kéne végeznem, de nem haladná meg a havi 30 eurót. nagy előnye, h gyakorolnám a finnet, sőt nyáron elmehetnék velük 4 hétr Finnországba. Az anyuka kedves, vicces.

2, a másik család német, 2 kisfiú szintén, itt nem kéne takarítanom(ha szeretnék elvállalhatom heti 40 euróért porszívózni,felmosni heti egyszer), 300 eurót fizetnek, a havi bérleteket és a beteg biztosítást. itt sem lépné túl a heti 30 órát a munkaidőm. Az anyukával levelezek és nagyon szimpatikus ahogy kezeli ezt az egész helyzetet, érezni h nem szolgát akar.


Szerintetek melyik hangzik jobban? miért? köszönöm

20L


2011. dec. 4. 22:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
szerintem mindkettő nagyon jó! de talán a másodikat a pénz miatt! az elsőt akkor választanám, ha nagyon érdekelne Finnország meg a nyelv.
2011. dec. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

de ha összeadom nem biztos h jobban jövök ki. az első család az oda-vissza utamat fizetné repülővel és arrafelé nem is jár fapados. És befizetne nyelvsuliba is.(ez kb 400 euró)

Igaz a második meg a biztosítást állná(40 euró havonta) és ha ki is takarítanék akkor havi 80 euróval többet keresnék.


Igazából nem szeretném ha kárba veszne a nyelvtudásom, mármint a finn, most fél évig tanultam az egyetemen, amit végül otthagyok, de már tartok valahol belőle

2011. dec. 4. 23:02
 3/19 anonim ***** válasza:
A finn családot választanám.
2011. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
meg is tudod indokolni h miért? nagyon érdekel!
2011. dec. 4. 23:02
 5/19 anonim ***** válasza:

van konkrét célod a finn nyelv tanulásával? Mert ha van, akkor nincs min gondolkodnod.

Ha nincs, akkor valszeg csak a kereshető összeg a leg lényegesebb, tehát csak számolnod kell.

Osztani, szorozni, kivonni, aztán mindezt összeadni, majd összehasonlítani a másik családnál kapott végösszeggel, és megvan a nyertes:)

2011. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Természetesen meg tudom indokolni. (bár hülyén fog hangzani itt-ott, leginkább az eleje :D)


1., A finnek szimpatikusabbak nekem, mint a németek.

2., Anyuka kedves, vicces.

3., Félig finnek, de leginkább németül beszélnek. Mindkét nyelvet tudnád gyakorolni.

4., Nyelviskola.

5., Hazaút fizetése.

6., 4 hét "nyaralás" Finnországban.

2011. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
a német anyuka viszont ha lehet ilyet mondani még barátságosabb, mondta h bármikor jöhet hozzám vendég és lenne saját konyhám is. sok barátja van a családjuknak és ha vmi miatt el kell mennem tudnak pótolni, nagyon szimpatikus nekem ez a nő. Tulajdonképpen mindkét hely nagyon tetszik...
2011. dec. 4. 23:13
 8/19 anonim ***** válasza:
Ennek ellenére is a finn családot választanám. Mondjuk nálam nem játszik a konyha és sosem fogadok vendéget, szóval ezzel nekem semmi pluszt nem adna. :)
2011. dec. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj az off-ért.

Hogy működnek ezek az aupair munkák?Hogy lehet valaki ilyen?Honnan tudnék informálódni?

Mellesleg én sem tudnék dönteni.:) De sok sikert, bármit is választasz!

2011. dec. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

huuu de jó hogy két ilyen jó ajánlatod is van :p

én utálom a német nyelvet, de a finn..<3

hát szerintem is a finn/német legyen. nagyon sok helyen keresnek több nyelven beszélő embert, szerintem jól jársz vele :)

és kimehetsz Finnországba *-*

2011. dec. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!