Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik aupair család mellett...

Melyik aupair család mellett döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

az elején leszögezném, h nem azt várom h helyettem döntsetek, csak érdekel mások véleménye, meg új szempontok.

Fél évre mennék, Németországba. Németül jól beszélek, ezenkívül nemrég elkezdtem finnül tanulni.

1. számú család: félig finnek, de leginkább németül beszélnek otthon, kivéve az anyuka a gyerekekkel, ő finnül, és sok mesekönyvük stb is van ilyen nyelven. 2 gyerek van, a kötelező aupair fizetést adnák 260 euró, bérletet a városba és egy nyelvtanfolyamot, valamint egy haza-vissza utamat is fizetnék. Könnyű házimunkát kéne végeznem, de nem haladná meg a havi 30 eurót. nagy előnye, h gyakorolnám a finnet, sőt nyáron elmehetnék velük 4 hétr Finnországba. Az anyuka kedves, vicces.

2, a másik család német, 2 kisfiú szintén, itt nem kéne takarítanom(ha szeretnék elvállalhatom heti 40 euróért porszívózni,felmosni heti egyszer), 300 eurót fizetnek, a havi bérleteket és a beteg biztosítást. itt sem lépné túl a heti 30 órát a munkaidőm. Az anyukával levelezek és nagyon szimpatikus ahogy kezeli ezt az egész helyzetet, érezni h nem szolgát akar.


Szerintetek melyik hangzik jobban? miért? köszönöm

20L


2011. dec. 4. 22:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz döntés, egyformán jónak tűnik.

Szerintem ne az anyagiak döntsenek, hacsak nem tudnál az egyik munkával mondjuk 20-25%-kal többet megtakarítani.

Én a német családot választanám, persze nem vagyok a helyedben, nem tudom átérezni, hogy neked tényleg fontos-e a finn nyelv, és ha igen, mennyire.

A németekről nagyon jó véleménnyel vagyok, persze mindenhol vannak kivételek.

Persze kérdés az is, hogy amikor Finno.-ba mentek, ha azt a családot választod, mennyire lehetsz majd szabad, mennyire visznek körbe, lesz időd felfedezni az országot, vagy csak egyetlen kisvárosban, netán faluban lesztek végig, mert akkor nem olyan nagy cucc, hogy ott voltál.

2011. dec. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha terveid vannak a finn nyelvvel, akkor az elsőt válaszd.

A második előnye, hogy sok ismerősük van, így ha lejár a fél éved, lehet, hogy tovább ajánlanának, esetleg az eredeti szakmádban is találnál valamit.

2011. dec. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

én a másodikat választanám a helyedben: úgy érzem, ott jobban megbecsülnének és több pénzt is kapnál. egy barátnőm nemrég jött vissza a bécsi aupair melójából, elég rossz tapasztalatokkal. hiába az előre megbeszélt kedvező feltételek. a legfontosabb, hogy megbecsüljenek. ha úgy érzed, hogy a másodiknak ebből a szempontból tuti jó a hozzáállása, azt válaszd.

és szerintem hiába beszélik mindkét nyelvet, úgyis lesz egy domináns nyelv, amit használni fogsz velük, nem össze-vissza két nyelven fogtok kommunikálni, így csak ábránd, hogy egyszerre gyakorolhatod mindkét nyelvet. és a fizu is szánalmasan kevés. én a másodikat választanám.

2011. dec. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
a lanyom 20 eves ,szeretnem ha irnal arrol hogy hol lehet ide jelentkezni! nagyon koszi!
2011. dec. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
elozo vagyok! kozben megtalaltam! kossz!
2011. dec. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
akkor menj fél év késéssel a másik anyukához is, addig biztosan talál valakit, aki szintén nem maradna ott örökre. elmagyarázhatod neki a finnes dolgot is, biztosan megérti.
2011. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen a finn családot választanám, hiszen hosszú távon kifizetődőbb érték az, hogy megtanulsz még egy (ráadásul ritka) nyelvet.
2011. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy fél év alatt mennyire tud megtanulni finnül.

Hiszen nem az ő képzése fog folyni napi több órában.

2011. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az mit jelent, hogy jól beszélsz németül?

Felsőfokon?

Mert én igen, és nem tanítanak már semmi újat a nyelviskolában. Persze gyakorlok, de azt emberek között is megtehetem, ingyen. Vagyis biztos kell neked a nyelvtanfolyam?

Nem tudnék dönteni, valószínű az anyukákról való benyomás döntene.

2011. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!