Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, barátnőm szintén ennyi. 3 és fél éve vagyunk együtt és fogamzásgátló mellett teherbeesett. Most arra hajlunk, hogy megtartsuk, mert anyagilag bőven megtehetnénk (saját lakás, van munkám, mindkét család támogató). Az biztos, hogy szeretem őt és mellette akarok maradni, párszor beszéltünk már családról, de mindig jóval későbbre, 5-6 év múlvára gondoltunk. Nyílván ez az ő döntése, de érdekelnének vélemények, tapasztalatok, valami, ami segíthet meghozni egy ilyen nehéz döntést.
2023. dec. 6. 14:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
10-es, miért ne lenne a sajátjuk? Több olyan csoporttársam is volt, akiknek 18-19 évesen nagyszülőktól örökölt lakása volt. Attól, hogy nem ők keresték meg a pénzt, attól még lehet az övüké. Tehát nem kell albérletet, hitelt fizetni, ami ugye hatalmas segítség az életkezdésben. Nekem is van egy a testvéreimmel közös örökölt házam, ami most kb. 45 milliót ér.
2023. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%

30 évesen szültem, még ezt is korainak gondolom így utólag, de ez valószínűleg egyéni. 10 éves megingathatatlan kapcsolatunkat rendesen megtépázta a dolog. Most nem vahyok biztos benne hogy ki fogjuk bírni hosszabb távon.

Nagyon nehéz egy kisbabával/gyerekkel és persze vannak ellenpéldák, akik szuperül multitaskolnak, de valószínű az anya bukja a tanulást vagy minimum halasztania kell.

2023. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
7%
11es értem.Tehát ha én találok 100 ezret az utcán akkor az az enyém?
2023. dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
13-as, ha örökölted, vagy valaki ajándékba adta neked, akkor a tiéd. Nem azt írta, hogy találták a lakást.
2023. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%
#13 nagyon komoly értelmezési problémáid vannak
2023. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

Ezt tényleg a barátnődnek kell eldönteni, mert leginkább az ő életére van hatással a dolog. Ha megtartja a gyereket, akkor ugye ott lesz 18-19 évesen egy újszülöttel, ha nagy szerencséje van, akkor levelezőn folytatni tudja az egyetemet, de az nagyon kemény és az egész pereputty segítsége kell hozzá. Aztán ott lesz gyakorlatilag pályakezdőként egy kicsi gyerekkel, elég nehezen fogják bárhová is felvenni. Viszont mondjuk 30 évesen hatalmas előny, hogy a bölcsi-ovi-beszoktatás-két hetente betegség játékon már rég túl lesz.

A te életedre nem lesz ilyen hatással semmi.

2023. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
11%

Meg kéne tartani. Addig míg a nagyszülők fiatalok és tudnak vigyázni rá. Vinnék oviba, iskolába, érte jönnének meg ilyenek.

Az jut eszembe hogy Nagyváradon márciusban egy 14 éves lánynak volt egy babája és a bíróságon kérte hogy hazasodhasson össze a fiúval. A hülye nagyváradi bíróság nem engedte hogy 14 évesen még tudjon esküdni a fiúval. Nem normális a bíró. Az unokatestverem 36 éves mégis elvált. Akkor egy 14 éves miért nem lenne elkölcsösebb egy babával mint egy öreg 36 éves a 6 éves gyerekkel. A baba mellett esküvőt akarták hogy ne legyen leányanya. Hogy nemnormalus az a bíró.

2023. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Meg az is kell hogy jó fiatalok legyenek egy gyereknek.a szülei hogy 70 éves kora fölött is legyen szuleje. Elég baj hogy engem későn fogadtak örökbe. Ha egészséges lennék én már jó hamar szültem volna. Legalább 10 Váry 14 évesen. Hogy annak a gyereknek legyen anyja 70 éves korában is. Meg legyen ük unoka. Akik 36 év fölött szülnek nem gondolnak bele abba hogy a gyerekük 40 éves se lesz és meghalnak. Mert akkor öregek lesznek és mindig aki idősebb az megy el előbb.
2023. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
94%

#17


Miért hülye a bíró? Ha valaki 11 évesen esik teherbe, azt is hagyni kellene házasodni? Gondolom Romániában is 16 év felett lehet gyámhatósági engedéllyel.

Ezt a leányanya dolgot hagyjuk már. Nem azt a kort éljük, hogy bekerül a gyerek irataiba, hogy törvénytelen. Ha a szülei várnak pár évet, törvényesen is összeházasodnak.

Ha precedenst teremtenének azzal, hogy annak engedik 16 alatt az esküvőt, aki terhes, majd minden 10. buta tinilány csak ezért felcsináltatná magát.

2023. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%

#18

Te normális vagy???

2023. dec. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!