Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy döntenétek?

Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Még nagyon az elején vagyok, csak 4 hetes és 5 napos vagyok. Pénteken teszteltem pozitívat és egyre erősebbek a csíkok! :)

Ma hajnalban nagyon görcsölt a hasam, olyan összehúzódás szerű fájdalmaim voltak, de nem olyan mint amikor meg akar jönni hanem nagyon erős fájdalmak és közben elég erős hányingerem volt, kb. 10-15 percig tartott. Nagyon megijedtem. Szerencsére semmi vérzés nem volt. Ma reggel felhívom a nőgyógyászom és vagy ma vagy holnap(csak holnap rendel)elmegyek mindenképpen orvoshoz attól függ mit mond! Remélem nem lesz semmi baj...

A kérdésem az lenne, hogy ti elmennétek-e táppénzre a válaszától függetlenül? A kereskedelemben dolgozom pénztárba plusz árufeltöltés és elég stresszes, rohangálós, elég sokat kell emelgetni, a gyanúm szerint ez a fájás is ettől volt, tegnap este emelgettem a zöldséges rekeszeket...

Nem szeretnék kockáztatni, áthelyezni nem tudnának csak a pénztárba, mert ahhoz kevesen vagyunk.

Nem így terveztem nem vagyok munkakerülő, minimum decemberig szerettem volna dolgozni. De a baba az első!

Esetleg tapasztalatok, veletek is volt ilyen?


2013. okt. 1. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen lenne a munkám inkább abbahagynám mihamarabb. Pénztár még oké, de emelgetés semmiképp. Hátha tudják biztosítani neked, hogy csak pénztárazz.
2013. okt. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elején nagyon gorcsoltem,azt hittem meg fog jönni.Volt úgy hogy elmentem nőgyógyászhoz és percenként jártam ki a mosdoba mert azt hittem megjött.Sok pihenést javasolt,és ajánlotta hogy mennyjek táppénzre.Nem is gondolkodtam rajta,amúgy is sokat vártunk a picire.Gratulálok :)
2013. okt. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

De ez nem olyan volt, mintha meg akarna jönni mert azt is éreztem már az első pozitív teszt előtt 2-3 nappal (én is egyfolytában a mosdóba rohangáltam mert azt hittem megjött:) ). Ez a fájdalom a közelében sem volt a mindjárt megjön érzéshez.

Második és neked mit szóltak a munkahelyen, hogy ilyen hamar elmentél? Én ettől is tartok kicsit...

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. okt. 1. 07:47
 4/6 anonim ***** válasza:
A munkáltatód elvileg köteles neked olyan munkakört biztosítani, ahol nincsenek ilyen eszélyek, de mivel a legtöbb munkáltató ilyen szempontból bunkó, én elmennék táppénre a helyedben, azonnal. Semmit nem szabad emelgetni!!
2013. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Főnököm nem tudott könnyebb munkát adni,mert ott fizikai munka volt.Bementem hozzá szépen elmondtam mi a helyzet nagyon megértő volt.Viszont kolléganők elég szépeket mondtak.Ami akkor nagyon fájt mint például egyik nap lefekszik az uraval másik nap meg jelenti hogy terhes mert könnyebb munkát akar.Ilyen a fiatalság,mi idonkben bezzeg munkábol mentünk szülni stb
2013. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Négyes, igen köteles, viszont nem tud, mert kevés ember van és nem lehet megcsinálni azt, hogy egy ember csak egy valamit csináljon, a kamion minden nap jön és azt minden nap meg kell csinálni...hát sajnos ez van.

Második/Ötödik, én is ettől tartok, hogy a főnök még benyeli, de hogy a többiektől "mit fogok kapni"...ráadásul nem olyan régóta dolgozom ott.

Holnapra kaptam időpontot beszéltem a nőgyógyászommal, azt mondta szedjek addig is Magne B6-ot és pihenjek sokat.

Viszont azóta ha mozgok pl.:beágyaztam és éreztem közben is meg utána is ilyen enyhe izomláz szerű fájdalmat. Ez mit jelent?

Remélem nem lesz gond.

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. okt. 1. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!