Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen nehéz lett az...

Másnak is ilyen nehéz lett az élete, mióta gyereke született?

Figyelt kérdés
Még épp csak egy éves múlt fiam, de úgy érzem, hogy totál kiégtem. Ma az első nap, hogy nem dolgozom, mióta kiderült, hogy várandós a barátnőm (igen, a fiam születésekor is dolgoztam). Minden kib@szott nap, hétfőtől vasárnapig, karácsonykor, húsvétkor, minden nap, egyetlen szabadnap és szabadság nélkül. Nincs semmi hitelünk, albérletre sem költünk, mert a barátnőm szüleinél élünk, mégsem elég a pénz. Örökké van valami új hülyeség, amit venni kell, javítani, vagy felújítani. Most is épp dolgozom kellene, de ma olyan lelkiállapotban ébredtem, hogy ha bemegyek dolgozni, akkor a nap végéig tuti lefejelek majd valakit, annyira nincs kedvem már semmit sem csinálni. Reggel csak betelefonáltam valami hazugsággal, hogy beteg vagyok és nem tudok menni. Tudom, nem szép dolog, de már nem bírtam. Itthon is b@sztatnak a barátnőm szülei, hogy munka után a ház körül nem csinálok semmit, sehol sem jó.

2023. okt. 2. 10:05
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
40%

"nem is tud, jobb ez így mindenkinek."

Ha van jogsija, akkor tud vezetni, csak te nem hagyod. Gondolom a szokásos történet, hogy addig van kritizálva szerencsétlen nőszemély, hogy már kedve sincsen és minden alkalommal, ha volán mögé ül, akkor 200-as lesz a vérnyomása a stressztől. Ez így működik az átlag magyar családban. Te sofőr vagy, nyilván jobban vezetsz mint akár én, aki egyébként sokat vezetek távolságokat is, idegen városokban is, de el is várnám azt, hogy valaki, akinek ez a munkája, az még jobban tudjon. De emlékszem nekem is milyen volt, mire megtanultam, a tahó munkás pillantásokat, ha nem sikerült elsőre parkolnom, már láttam a közönség szemében a "na nem elég, hogy nő, de szőke is"-t, miközben mióta már magabiztosan vezetek mindennap, bizony azt kell látnom, hogy sokkal több béna férfi sofőr van, mint nő, azzal a különbséggel, hogy mivel a férfi azt hiszi magáról, hogy jogosítvánnyal a kezében született, észre sem veszi, hogy mekkora egy nyomorult. Mi nők legalább észrevesszük, mert addig lettünk cseszegetve és b@szogatva, hogy nem engedhetjük meg magunknak a bénázást. Arról nem is beszélve, hogy egy 21. századi európai országban a legnagyobb luxus nem vezetni. Jobb ez így mindenkinek? És mikor majd a gyereket fuvarozni kell óvodába, iskolába? Akkor is jobb lesz mindenkinek?

Őszinte leszek: nem nagyon tudlak sajnálni, mert én azt látom, hogy saját magatoknak gerjesztitek a bajt. Van egy olyan érzésem, hogy neked valahol ez így mégis csak kényelmes, hiszen végeredményben az átlagosnál is közönségesebb munkádat elő tudod otthon adni, mint a világ legnagyobb teljesítményét, holott nyilván nem azért melózol ennyit, mert annyira fontos és nélkülözhetetlen személye vagy te a munkahelyednek. De ez elég egyértelmű, hiszen manapság, mint írtam, azért egy jogsit megszerezni nem teljesítmény, bármelyik tehén s3gge mellől elszabadult bunkó képes erre, azt meg kifejezett balekságnak tartom, hogy te ennyi pénzért ennyit gürizel. Nem elkeseríteni akarlak, de én 4 nap munkával NŐKÉNT keresek annyit, mint te egy hónapban. Ez végeredményben nagyon nagy luxus, amit csináltok.

Egyrészről oda kell menni, ahol munka van. Ha Szabolcsban nincs munka, lehet arrébb menni, igen akár azon az áron, hogy az első 1-2 évben egy szoba-konyhás likat fogtok bérelni, de aki ennyire fiatal, annak ez ne okozzon már gondot, nem 45 éves felnőtt fejjel kell ennyire visszalépni. Másrészről a párod is szépen mehet dolgozni, a lehetőségek tárháza végtelen. Ajánlhatom például a fogászati asszisztensi szakmát (ebben van tapasztalatom), ha szakrendelőbe megy el dolgozni, ott legtöbbször a munkaidő csak délelőttre vonatkozik, de ha délután is, akkor is rövid, nem kell 8-10 órákat lehúzni, mint pl egyes magánrendelőkben. Nyilván a fizetés sem kimagasló, de jelenleg nektek egy 180 nettó éppen pont nagy előrelépés lenne és te is jobban megengedhetnéd magadnak, hogy nézelődj más, emberhez méltóbb munka után. Gazdasági válság ide vagy oda, sorra nyílnak a szépségszalonok is. Ugyan nem tartom nagy emberi teljesítménynek egy pillás szakmát elvégezni és aztán azt csinálni, de munka ez is, igény van rá, még talán tetszene is neki. Tessék kicsit rugalmasabban gondolkodni a körülöttetek lévő világról , mert az végtelenül szomorú, hogy fiatalokként gyakorlatilag ennyi az életetek és lényegében, ha nem is írtad le így szó szerint, te ebből nem látsz kiutat, de leírásod alapján azért nem is szeretnél, legalábbis nem azon az áron, hogy elveszítsd azt a misztikumot körülötted, amit most ezzel a 24/7 melózással sikerült felépítened a partnered előtt.

2023. okt. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
61%
#51 Te tipikusan az az öntelt picsa vagy, aki mindenkit lenéz, mert valaki elhitette veled, hogy te vagy a világ közepe. Persze, tudjuk, semmi sem teljesítmény, bezzeg teeee... A te szakmád, ahogy vezetsz, a fizetésed, az maga a megtestesült csoda. Köszönjük jóságodat, hogy felszólalsz a proli nép előtt.
2023. okt. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyunk házasok, így azt hiszem nem is lenne opció a családi adókedvezmény."

Családi adókedvezménynek nem feltétele a házasság. +10 ezer nettó.

Első házasok kedvezményéhez kell házasság. +5 ezer

Extra gyedhez meg egy kis ügyintézés ~durván +200 ezer

Ennyit hagytok bukni, mert IQ nullák vagytok.

2023. okt. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
95%

#45

Hol van 500ból a jogsi?!

Csak egy óra vezetés 9500, a kresz 60, eu még rájön ha egyböl átmegy és csak 30 órát kell vezetnie sincs meg. Ja és 30 óránál fix nem küldenek vizsgára inkább 40-50 körül szoktak....


Ha a gyerket viszik dévény tornászhot az 40 havonta (teljestest nekem ennyi volt). Tápszer recepttel 32 ezer. Pelenka stb 20.

Egy fizu rohadt hamar elmegy.

2023. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

A családi adókedvezmény nem házasoknak jár.

Amúgy a páromnak bruttó 320 volt a jövedelme és gyeddwl kerestünk 510 et havonta. Nem azért de mi eltudtuk magunkat tartani. Nem kéne nagylábon élni...

2023. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%

Milyen volt az életed gyerek előtt?

Hogyan éltél? Hol?

Mert lehet h tényleg nem a kicsi a kiindulópontja a rossz megélésednek.

2023. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem a gyerek miatt nehéz hanem mert a csaj és az egész család rajtad élősködik. Évek óta 0 szabadnap, nem csoda hogy ki vagy égve. Annyi pénzt kell letenni ami a barátnő, gyerek és a te költséged + a rezsi rátok eső része. A többit rakjad félre magatoknak.
2023. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!