Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen nehéz lett az...

Másnak is ilyen nehéz lett az élete, mióta gyereke született?

Figyelt kérdés
Még épp csak egy éves múlt fiam, de úgy érzem, hogy totál kiégtem. Ma az első nap, hogy nem dolgozom, mióta kiderült, hogy várandós a barátnőm (igen, a fiam születésekor is dolgoztam). Minden kib@szott nap, hétfőtől vasárnapig, karácsonykor, húsvétkor, minden nap, egyetlen szabadnap és szabadság nélkül. Nincs semmi hitelünk, albérletre sem költünk, mert a barátnőm szüleinél élünk, mégsem elég a pénz. Örökké van valami új hülyeség, amit venni kell, javítani, vagy felújítani. Most is épp dolgozom kellene, de ma olyan lelkiállapotban ébredtem, hogy ha bemegyek dolgozni, akkor a nap végéig tuti lefejelek majd valakit, annyira nincs kedvem már semmit sem csinálni. Reggel csak betelefonáltam valami hazugsággal, hogy beteg vagyok és nem tudok menni. Tudom, nem szép dolog, de már nem bírtam. Itthon is b@sztatnak a barátnőm szülei, hogy munka után a ház körül nem csinálok semmit, sehol sem jó.

2023. okt. 2. 10:05
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
Ezt az apósék családi gazdaságát sem értem. Nagy kert, zöldségek, haszonállatok, szántóföld, traktor, stb. Elméletileg minden adott lenne, hogy sokat spóroljunk a kaján, de valójában épp ellenkezőleg. Többet költünk, mint az aki egy garzonban él, mert mindig van valami erős kiadás. Mindig kell valamire a pénz: műtrágya, vetőmag, állatorvos, traktor javítás, stb. Egyszerűén többet kell ezekre a szarságokra költeni, mint amennyi hasznot hoznak, a végtelen munkáról nem is beszélve.
2023. okt. 2. 10:44
 12/57 anonim ***** válasza:
92%
Megis hogy nem jottok ki 500 nettobol, mikor mi lakashitellel, egy gyerekkel kijovunk 700 nettobol???
2023. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:
#10 szó sincs második gyerekről.
2023. okt. 2. 10:46
 14/57 anonim ***** válasza:
7%

Ha most derult ki, hogy terhes, akkor menjen abortuszra. Nem fer bele nektek egy masodik gyerek, se anyagilag, se sehogy.

Menjen szepen dolgozni,aztan koltozzetek albiba.

2023. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
85%
Nem terhes a csaj, értő olvasás, emberek!
2023. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom ti mit olvastok,a kérdező nem írt másodikról. :D Szövegértésből bukta.

Kérdező,menjetek külön a családtól, több pénz megmarad. Ezeket miért te finanszírozod anyóséknak?

2023. okt. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
31%

#10

Szerintem úgy érti, hogy amióta teherbe esett a barátnője, azóta nincs szabadnapja, azaz 9 hónap+6 hónapja non-stop dolgozik.


Gondolom nem tervezett gyerek volt.

500ezer azért nem akkora pénz 3 emberre, bár hitel, bérleti díj nélkül el lehet evickélni.


Ha kifogásolják anyósék, hogy nem dolgozol munka után is, akkor gondolom azt se lehet, hogy elmenj kikapcsolódni, pihenni hetente mondjuk egyszer.

A pénz könnyen elúszik, ha a felújítási, javítási munkákba is bele kell fizetnetek..


Hát itt tényleg nem sokat tudtok tenni, minthogy elköltözni anyóséktól, a barátnőd pedig elmegy dolgozni, hogy kitermelje a plusz kiadást (albérlet).

Egyébként ha nem ragaszkodsz a családi házhoz, be tudtok költözni a közeli városba, ott jobb a munkalehetőség is, mint falun.

(Bár nem tudom, hogy a vidék alatt falut vagy "nempest"-et érted.

Érdemes pénzügyi tanácsadót megkeresni (nem olcsó, de hosszútávon jó befektetés), akivel át lehet beszélni a pénzügyi kultúrátokat, mire megy el a pénz és hol lehetne jobban spórolni.

2023. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért ilyen szűkös a pénz. Igazából azt sem tudom, hogy mennyibe kerül egy pelenka, vagy kenyér, mert soha nem vásárolok. Én csak leteszem a pénzt, a többit ők beszerzik.
2023. okt. 2. 10:56
 19/57 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Hogy jön ide az aposodék gazdasága? Biztosan nem mindent ti álltok ami költség ott felmerül. Ha még állatok, veteményes stb.- re sem költőtok akkor mégrosszabb a helyzet. Mert az étel drága. Nekünk a rezsi(30000 Ft), baromi kevés az étel árához képest (300000 Ft). Jelenleg még mi is 3 vagyunk. Igényeld a gyedet te, költözetek egy garzon a azt meglátod mit tudsz kezdeni magatokkal.
2023. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
97%

Nem,mi normálisak vagyunk.

Úgy terveztük a gyerekeinket,hogy először vettünk egy házat,nem költöztünk sem anyosek sem anyámék nyakára.

Igaz,hogy feleségem nem tudott dolgozni a második gyerek születése előtt,de szerencsére ez nem volt probléma..

És nem Budapesten élünk,nem éltünk ott soha.

1,5 éves a kicsi,és nyugodtan maradhat otthon a feleségem a gyerek 3 éves koráig,és még tovább is ha úgy döntünk mert volt eszünk és megalapoztuk a jövőnket....ja,és nem dolgozok latastol vakulasig,és nem is vagyok magánvállalkozó,vagy valami nagy "fejes".

2023. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!