Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző és éretlen ember vagyok,...

Önző és éretlen ember vagyok, ha emiatt nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

28/f vagyok. A húszas éveim elején tudatosult bennem, hogy én nem szeretnék gyereket ès ez valamiért mostanra sem változott bennem. Ez akkor kezdett el bennem előjönni, amikor az akkori barátnőmnek nagyon sok kisgyerek volt a családjában ès azt vontam le az egészből, hogy egy nagy szívás az egész. Ha elmentünk nyaralni közösen ès a rokonok hozták a kicsiket is azt láttam, hogy a szülőknek ez minden csak nem pihenés. Balatonon voltunk, kb 5 percre volt a kemping, de a gyerekekkel kész tortúra volt a partra lejutni. Amikor lejutottak a szülők ott sem volt minden fenékig tejfel. Hol az egyik gyerek akart kijönni a vízből hol a másik. Az egyik fagyizni akart a másik hotdogot enni, ha az egyik meg kapta a fagyit a másik 5 perc múlva üvöltött, hogy ő miért nem kapott.

És én a mai napig úgy vagyok, hogy tuti egy idő után becsavarodnék, hogy egy napot se tudnék kikapcsolódni.

A másik meg folyton azt hallom a kisgyerekes kollégáktól, hogy hát semmit sem aludt, mert beteg a gyerek ès egész éjjel virrasztani kellett vele. Rólam azt kell tudni, hogy ha nem pihenem ki magam, akkor nagyon feszült leszek egész nap kb a legapróbb dolgon is felhúzom magam. És ezt sehogy sem tudom magamról levetkőzni. Jártam évekig pszichológushoz, de ha kialvatlan vagyok, akkor egyszerűen frusztrált leszek nem tudok ezzel mit kezdeni.

Meg nekem fontos azt is, hogy meglegyen az én időm. Járok sportolni, futni. Fontos az is nekem, hogy havi egyszer azért a haverokkal megtudjak inni pár sört, felszabadultan beszélgetni, de ez gyerek mellett mind megszűnne.



2023. máj. 18. 09:39
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

Az egy szinttel feljebb lépés, amikor már nem csak önmagadért, a magad jóllétéért kell felelősséget vállalnod.

Viszont becsülöm az őszinteségedet, hogy mindezt kimondva vállalod, és nem azt teszed, amit sokan mások, akik nemcsak, hogy nem akarnak gyereket, de még el is ítélik a családosokat, mindenféle degradáló jelzőkkel illetve őket, mintegy önigazolásképpen.

És még az is lehet, hogy később meggondolod magad, mert ez sokakkal előfordul, ahogy idősebbek lesznek, nagyobb élettapasztalattal bírnak, úgy változik az értékrendjük, felfogásuk.

Több ilyen embert ismerek, mindjárt elsőként említhetem az öcsémet, akiről soha nem gondoltam volna, hogy ilyen jó apa lesz, bár csak negyvenéves korára.

2023. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
31: Tisztelek ès becsülök minden Jó szülőt. Én azzal is egyet értek, hogy elsősorban a gyerekesek kapjanak állami támogatást, mégis csak a gyerekben van a jövő. A munkahelyemen is mindig igyekszem igazodni a gyerekes kollégáimhoz szabadnap kéréskor, mert tudom, hogy nekik nehezebb megszervezni a dolgokat. Én csak annyit szeretnék, hogy ne kezdjék el szapulni ès győzködni azokat, akik nem szeretnének gyereket.
2023. jún. 11. 14:41
 33/34 anonim ***** válasza:
#32👍👍👍
2023. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
0%

Jó lenne, ha mindenki úgy állna ehhez, mint te!

De biztos te is olvasod az itteni gyerkekellenes kommenteket. (Nem ennél a kérdésnél, de rengeteg másiknál.) Miattuk szapulnak téged is.

2023. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!