Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző és éretlen ember vagyok,...

Önző és éretlen ember vagyok, ha emiatt nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

28/f vagyok. A húszas éveim elején tudatosult bennem, hogy én nem szeretnék gyereket ès ez valamiért mostanra sem változott bennem. Ez akkor kezdett el bennem előjönni, amikor az akkori barátnőmnek nagyon sok kisgyerek volt a családjában ès azt vontam le az egészből, hogy egy nagy szívás az egész. Ha elmentünk nyaralni közösen ès a rokonok hozták a kicsiket is azt láttam, hogy a szülőknek ez minden csak nem pihenés. Balatonon voltunk, kb 5 percre volt a kemping, de a gyerekekkel kész tortúra volt a partra lejutni. Amikor lejutottak a szülők ott sem volt minden fenékig tejfel. Hol az egyik gyerek akart kijönni a vízből hol a másik. Az egyik fagyizni akart a másik hotdogot enni, ha az egyik meg kapta a fagyit a másik 5 perc múlva üvöltött, hogy ő miért nem kapott.

És én a mai napig úgy vagyok, hogy tuti egy idő után becsavarodnék, hogy egy napot se tudnék kikapcsolódni.

A másik meg folyton azt hallom a kisgyerekes kollégáktól, hogy hát semmit sem aludt, mert beteg a gyerek ès egész éjjel virrasztani kellett vele. Rólam azt kell tudni, hogy ha nem pihenem ki magam, akkor nagyon feszült leszek egész nap kb a legapróbb dolgon is felhúzom magam. És ezt sehogy sem tudom magamról levetkőzni. Jártam évekig pszichológushoz, de ha kialvatlan vagyok, akkor egyszerűen frusztrált leszek nem tudok ezzel mit kezdeni.

Meg nekem fontos azt is, hogy meglegyen az én időm. Járok sportolni, futni. Fontos az is nekem, hogy havi egyszer azért a haverokkal megtudjak inni pár sört, felszabadultan beszélgetni, de ez gyerek mellett mind megszűnne.



2023. máj. 18. 09:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy napi kérdés. De hogy megnyugtassalak, nem te vagy az egyetlen, aki így gondolkozik. Nekem sincs gyerekem hasonló okokból.

N

2023. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
1: És te, hogy jutottál erre a döntésre?
2023. máj. 18. 09:50
 3/34 anonim ***** válasza:
69%

Nem önzőség nem akarni gyereket, mondom ezt anyaként.


Viszont azt is elárulom, hogy ezek a dolgok kivülről nagyobb tehetnek tűnnek általában, mint amilyenek, ha a saját gyerekedről van szó.

2023. máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%
Tehernek*
2023. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor önző és éretlen a hozzáállásod, ha ennek tudatában olyan nővel akarsz kapcsolatot, aki viszont szeretne gyereket és erről nem tájékoztatod. Egyébként a te dolgod, te életed.
2023. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem önzőség.

Inkább tudatosság, mondom ezt úgy hogy 29 hetes terhes vagyok és nagy küzdelem volt, hogy anya lehessek. Én tudtam, hogy szeretnék, más meg tudja, hogy nem szeretne. A motivációk mind két esetben számtalan félék lehetnek. Az a kívánatos eset, ha az ember felméri a valódi igényeit és aszerint cselekszik!

2023. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem az. Ha 10 èv múlva is ezt fogod èrezni sincs veled semmi problèma.
2023. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
#2 Egy nőnek ez sokkal komolyabb döntés, mivel biológiai okokból a legrohadtabb része nekünk jut. Én ezt elég hamar felmértem. A többi ok meg nagyjából megegyezik a tiéddel, ezért döntöttem úgy, hogy én ebből nem kérek. Ehhez persze kell egy olyan társat találni, aki ugyanígy van ezzel. Szerencsém volt, nekem sikerült.
2023. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Legalább nem leszel olyan, mint az apám, akinek soha de soha nem kellett volna gyereket vállalnia.

A leírtak mellett van másik oldala is a gyereknevelésnek. De amíg azt nem látod, addig tényleg jobb - és nem önzőség - ha nem szeretnél gyereket. Legalább felméred.

2023. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
9: Mi a másik oldala?
2023. máj. 18. 10:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!