Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, Ti tényleg ennyire...

Szülők, Ti tényleg ennyire féltitek a perverzektől/pedofiloktól a gyereketeket?

Figyelt kérdés

A minap találkoztam egy évekkel ezelőtti kérdéssel ebben a kategóriában ami eléggé ledöbbentett.

A történet az volt a kérdésben, hogy egy játszótéren egy 40-es férfi újságot/könyvet olvasott az egyik padon, és közben barátkozni akart a játszó gyerekekkel. A szülők már ezért pedig rendőrt hívtak az emberre, úgy hogy igazából semmi durvát nem csinált, csak olvasott, megpróbált kedvesen szólni a gyerekekhez. A férfit pedig emiatt ugye intézkedés alá vonták a rendőrök, úgy, hogy egyébként lehet, hogy semmi rossz szándéka nem is volt, nem bántott senkit, csak a túlbuzgó anyukák rögtön azt hitték, hogy biztos pedofil.

Ez az egyik


A másik pedig a képek feltevése, megosztása. Egy másik kérdés alatt többen azt írták, hogy képesek azért nem feltenni családi fotókat, mert valahol valami perverz biztos "veri" rá. Magának, a saját monitora mögött. Itt is felmerült bennem, hogy tényleg ez olyan nagy probléma, hogy emiatt már el kell zárkózni a saját, kulturált (nem meztelenkedős, meg nemi szerves, stb) fotók feltevésétől? Az, hogy valaki titokban élvezkedik rá a neten, az milyen kárt okoz a gyereknek/ a szülőnek?


De rendszeresen van olyan is, itt is, hogy valaki feltesz egy - amolyan amatőr, evidens kérdést, pl. pelenkázással kapcsolatosan - és rögtön írják, hogy biztos a pelenkafétises, és hasonlók.


Én ezt egy kicsit túlzásnak gondolom, azért teszem fel most ezt a kérdést. Tényleg ennyire görcsösen aggódni kell az esetleges rosszemberek miatt, hogy már ilyen szinten kell védekezni? Vagy csak túltolják páran a dolgot, mert ennyire be vannak parázva, hogy már rögtön rosszat hisznek mindenről?



2022. szept. 6. 13:47
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen egyetértek, végre valaki kimondja!


A média agymosó hatásának "szép" példája az egész hiszti...

2022. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
87%

Én nem aggódom annyira, mert a reális, hétköznapi veszélyek nem ezek, hanem a rossz példák, az agresszív emberek stb. Ráadásul a szexuális bántalmazások nagy része családon belül történik.

Ha én ott vagyok, tőlem beszélgethet felnőtt vele.


A Facebooknál viszont úgy érzem, ahogy sokan, Te is fordítva ülsz a lovon: miért kellene egyáltalán mindent megosztani az életünkről ott? Én felteszek olyan képet, amin felismerhető vagyok, hogy tudják, kié a profil, esetleg valami, amit tetszik. A feleségem ugyanígy. Tök értelmetlennek látom egy családi programon lőni a fotókat, aztán rohanni haza feldobni fácséra. Így is szerintem túl sok fotó készül.

A gyerekemről csak olyat teszek fel, amin nem látszik az arca. Nem azért, mert féltem perverzektől, hanem mert nem tudja a beleegyezését adni. Ha elég idős lesz, lesz saját oldala, majd eldönti.


(Amúgy szerintem egy felnőtt embernek sem okos dolog bikinis képet feltennie magáról, de egy már csak OFFba.)

2022. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
66%

Negyvenes egyedül levő férfi ne olvasgasson ujsagot a jatszótéren és ne "barátkozzon" a gyerekekkel, mert pontosan ugyanúgy fel fogom jelenteni, ahogy azt abban az ujsagcikkben olvastad, es minden epeszű szúlő ezt tenné. Akinek a gyereke nem jatszik a jatszóteren, annak ott semmi keresnivalója. Plane ne "barátkozzon".

A másik kérdésedre, szerintem nem a pedofilok miatt ne posztolgassunk a gyerekeinkről, hanem mert nem tartozik az internetre a gyerekünk, csaladunk. Szerintem is hülye érv, hogy a pedofilok miatt ne.

2022. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
65%

Igen,ennyire kell aggódni. Jó,mondjuk a játszótéri rendőrséges sztori már túlzás.

De! Fordítsuk meg a dolgot. Mi a fenét keresett ott?? Máshol nem volt pad a parkban? Mert ahol játszótér van,ott park is van.


Én se ülök be anyukaként egyedül!!


Itt meg rengeteg a perverz. Általában fel lehet ismerni a kérdést.


Nekem is van olyan ismerősöm,akit 12-13 éves korában erőszakoltak meg, és abortusza volt.. a lány egy lelki roncs azóta :(.


Szóval igen. Vigyázni kell.


Facebook-ról a véleményem: nem vagyok rajta. Azt hiszem, ez mindent elmond.


Van egy lányom. Autista, de nagyon okos,és nagyon szép. Nem tudod elképzelni, mennyire vigyázok rá . És mennyire félek attól,ha jön a kamaszkor...Sokat beszélünk erről a családban..rettegek,hogy elcsábítja,elviszi valaki majd...:( Hisz ő nem ismeri fel az emberek szándékait,érzelmeit,hazugságait olyan egyértelműen, mint mi.

2022. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
86%
Kedves Kérdező, nekem nyomozó a férjem. Rengeteg dologról tudnék mesélni sajnos. A veszély valóságos, jobb nem megosztani mindent vagy bármi ártatlannak tűnő dolgot.
2022. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
78%
Én azon csodálkozom, hogy csak a férfiaktól félnek (akkor is minél idősebb, annál inkább),pedig fiatal, angyalarcú lány is ugyanúgy lehet pedofil. Ez nem kor, vagy nem függő.
2022. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
76%
Vagyis nem ujságban olvastad, hanem itt. Bocs.
2022. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
90%
A múltkor volt a jatszotéren egy mosolygós kedves férfi. Aztán megint. 2 hete vasarnap egyedül vittem le a fiamat. A férfi leült egy padra és 10 perc múlva verte a gatyájában. Kedves mosollyal.
2022. szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
91%
8-as válasszal mi a probléma pontosan? Az igazság?
2022. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
26%

"A másik kérdésedre, szerintem nem a pedofilok miatt ne posztolgassunk a gyerekeinkről, hanem mert nem tartozik az internetre a gyerekünk, csaladunk."


De akkor ugye családilag nem is léptek ki az utcára? Mert vadidegenek látni fogják, hogy egy család vagytok, és az milyen már...szigorúan csak külön-külön, egyesével!

2022. szept. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!