Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, Ti tényleg ennyire...

Szülők, Ti tényleg ennyire féltitek a perverzektől/pedofiloktól a gyereketeket?

Figyelt kérdés

A minap találkoztam egy évekkel ezelőtti kérdéssel ebben a kategóriában ami eléggé ledöbbentett.

A történet az volt a kérdésben, hogy egy játszótéren egy 40-es férfi újságot/könyvet olvasott az egyik padon, és közben barátkozni akart a játszó gyerekekkel. A szülők már ezért pedig rendőrt hívtak az emberre, úgy hogy igazából semmi durvát nem csinált, csak olvasott, megpróbált kedvesen szólni a gyerekekhez. A férfit pedig emiatt ugye intézkedés alá vonták a rendőrök, úgy, hogy egyébként lehet, hogy semmi rossz szándéka nem is volt, nem bántott senkit, csak a túlbuzgó anyukák rögtön azt hitték, hogy biztos pedofil.

Ez az egyik


A másik pedig a képek feltevése, megosztása. Egy másik kérdés alatt többen azt írták, hogy képesek azért nem feltenni családi fotókat, mert valahol valami perverz biztos "veri" rá. Magának, a saját monitora mögött. Itt is felmerült bennem, hogy tényleg ez olyan nagy probléma, hogy emiatt már el kell zárkózni a saját, kulturált (nem meztelenkedős, meg nemi szerves, stb) fotók feltevésétől? Az, hogy valaki titokban élvezkedik rá a neten, az milyen kárt okoz a gyereknek/ a szülőnek?


De rendszeresen van olyan is, itt is, hogy valaki feltesz egy - amolyan amatőr, evidens kérdést, pl. pelenkázással kapcsolatosan - és rögtön írják, hogy biztos a pelenkafétises, és hasonlók.


Én ezt egy kicsit túlzásnak gondolom, azért teszem fel most ezt a kérdést. Tényleg ennyire görcsösen aggódni kell az esetleges rosszemberek miatt, hogy már ilyen szinten kell védekezni? Vagy csak túltolják páran a dolgot, mert ennyire be vannak parázva, hogy már rögtön rosszat hisznek mindenről?



2022. szept. 6. 13:47
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
74%
Úgy jön ide, hogy a kérdező említette a képek megosztását. Mert szerinte túlzás, hogy nem osztogatják meg a családi képeket a félelem miatt.
2022. szept. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
66%
Gyűlölöm a pedofilokat, nehogy már mentegessük őket!
2022. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

51!


Biztos az a baja, hogy nem tud képet gyűjtögetni magának...brrr...


Én megoldottam. Nem vagyok rajta a Facebookon, így képet se osztok meg a gyerekről.

2022. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!