Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, Ti tényleg ennyire...

Szülők, Ti tényleg ennyire féltitek a perverzektől/pedofiloktól a gyereketeket?

Figyelt kérdés

A minap találkoztam egy évekkel ezelőtti kérdéssel ebben a kategóriában ami eléggé ledöbbentett.

A történet az volt a kérdésben, hogy egy játszótéren egy 40-es férfi újságot/könyvet olvasott az egyik padon, és közben barátkozni akart a játszó gyerekekkel. A szülők már ezért pedig rendőrt hívtak az emberre, úgy hogy igazából semmi durvát nem csinált, csak olvasott, megpróbált kedvesen szólni a gyerekekhez. A férfit pedig emiatt ugye intézkedés alá vonták a rendőrök, úgy, hogy egyébként lehet, hogy semmi rossz szándéka nem is volt, nem bántott senkit, csak a túlbuzgó anyukák rögtön azt hitték, hogy biztos pedofil.

Ez az egyik


A másik pedig a képek feltevése, megosztása. Egy másik kérdés alatt többen azt írták, hogy képesek azért nem feltenni családi fotókat, mert valahol valami perverz biztos "veri" rá. Magának, a saját monitora mögött. Itt is felmerült bennem, hogy tényleg ez olyan nagy probléma, hogy emiatt már el kell zárkózni a saját, kulturált (nem meztelenkedős, meg nemi szerves, stb) fotók feltevésétől? Az, hogy valaki titokban élvezkedik rá a neten, az milyen kárt okoz a gyereknek/ a szülőnek?


De rendszeresen van olyan is, itt is, hogy valaki feltesz egy - amolyan amatőr, evidens kérdést, pl. pelenkázással kapcsolatosan - és rögtön írják, hogy biztos a pelenkafétises, és hasonlók.


Én ezt egy kicsit túlzásnak gondolom, azért teszem fel most ezt a kérdést. Tényleg ennyire görcsösen aggódni kell az esetleges rosszemberek miatt, hogy már ilyen szinten kell védekezni? Vagy csak túltolják páran a dolgot, mert ennyire be vannak parázva, hogy már rögtön rosszat hisznek mindenről?



2022. szept. 6. 13:47
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
62%

Van olyan SZÜLŐ, aki erre a kérdésre: "Szülők, Ti tényleg ennyire féltitek a perverzektől/pedofiloktól a gyereketeket?" azt válaszolja,hogy "nem,nem féltem a gyerekem a pedofiloktól??


Kétlem...

2022. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
92%

Az baj, hogy ez nagyjából olyan kaliberű kérdés, mintha azt kérdeznék, hogy "szülők ti nem féltitek a gyereketeket attól, hogy meg támadja egy kóbor kutya az utcán?"


Nagyjából ugyanannyi esélye, minthogy pedofil támadja meg, de erre mégis az lenne a válasz, hogy

"a környékünkön nincsenek kóborló kutyák, mindegyik cuki és kézhez szokott"...

2022. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
92%
10 éves voltam mikor szórólapot kezdtem hordani a faluban. Jó pár évig én csináltam. Volt egy idős bácsi aki mindig be akart magához hívni egy limonádéra, teára, mindig elutasítottam, és csengett a fejemben a vészcsengő. Nem tudni, hogy kedves akart-e lenni vagy bezárt volna az alsóépületbe. Szerintem a félelmem tőle nem volt alaptalan, jobb félni mint megijedni.
2022. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%

40es, nem, de ha azt mondod, hogy gyanús alak kérdezgeti a gyerekeket a játszótéren, garantáltan kimennek. Nyilván nem csukják le, de igazoltatják:)


Úgy pedig elmegy a kedve a dolgoktól, könnyen lebukna később, bármi van.

2022. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden normális ember félti a gyerekét ezektől.
2022. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
0%
44 es ha olyat csinál egy idegen akkaratosan gyerekel Akkár foglalkozni játszón elzavarom a fenébe nem kell nekem rendőr adok neki igazoltatás de amúgy nem mennek ki minden esetben ez nagyban függ hogy milyen rendőr illetve diszpécser meg az az hogy hol vagy mék városban meg hogy mitőrtént pontosan egyes emberek nem értik szép szót és nem hatja meg őket rendőrség ők veszélyes alakok de ha kell mindig áljkészen
2022. szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim válasza:
26%
Vigyázni kell a nőkkel is. Tanulmányok már születtek róla. Gyakorlatilag fifti- fifti az arány. Csak a nőkkel, tudjátok, kivételezünk.
2022. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
20%

Miért kell lepontozni mert mást gondolok én legalább nem hiszek mesékben tudom amit tudok volt részem egy két dologban neked kell figyelni gyerekre és kész nem mindent old meg rendőrbácsi de hidegese magát az aki minden megesz mindent elhisz láttam én már olyat hogy elzavartak egy férfit játszótéről 5 perc múlva vissza jött egy kettő embernek nem úgy forog kerék ezért nem garancia rendőri intézkedés ha nem csinált semmit csak gyanús tutom bosszantó ez van nekem van tapasztalatom tudom hogy müködnek dolgok rengeteg papír münka Stb.. Arról nem beszélve hogy vannak vidéki kis faluk ahol fél Óra vagy több mire kiérnek szerinted ki jönnek mert gyanúsan barátkozni Akkar játszón egy bácsi ez a valós helyzet csak mindenki hallgat

Ez meg mi fifti fifti nők.... ?

Vannak női pedofilok de nem parázom tőlük és csak pici százaléka nő inkább férfiaktól kell parázni

2022. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
69%

Akik azt ìrjàk, hogy túlzás:

Tisztában vagytok vele, hogy vannak olyan pedo oldalak, ahova fb-ról leszedett képeket cserélnek az abberáltak? Közben megbeszélik, hogy melyik gyereket/kisbabát hogyan és hányszor rontanák meg? Az átszerkesztett képekről meg nem is beszélve.

2022. szept. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
20%

Hogy jön ez ide teljesen más mint játszótér téma ez már elég súlyos büncselekvény tisztában vagyunk vele szerintem kB mindenki hogy vannak ilyenek bárcsak ne lenne

Azért külföldön nagyobb fokon űzik ezt a aberrációt

2022. szept. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!