Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, Ti tényleg ennyire...

Szülők, Ti tényleg ennyire féltitek a perverzektől/pedofiloktól a gyereketeket?

Figyelt kérdés

A minap találkoztam egy évekkel ezelőtti kérdéssel ebben a kategóriában ami eléggé ledöbbentett.

A történet az volt a kérdésben, hogy egy játszótéren egy 40-es férfi újságot/könyvet olvasott az egyik padon, és közben barátkozni akart a játszó gyerekekkel. A szülők már ezért pedig rendőrt hívtak az emberre, úgy hogy igazából semmi durvát nem csinált, csak olvasott, megpróbált kedvesen szólni a gyerekekhez. A férfit pedig emiatt ugye intézkedés alá vonták a rendőrök, úgy, hogy egyébként lehet, hogy semmi rossz szándéka nem is volt, nem bántott senkit, csak a túlbuzgó anyukák rögtön azt hitték, hogy biztos pedofil.

Ez az egyik


A másik pedig a képek feltevése, megosztása. Egy másik kérdés alatt többen azt írták, hogy képesek azért nem feltenni családi fotókat, mert valahol valami perverz biztos "veri" rá. Magának, a saját monitora mögött. Itt is felmerült bennem, hogy tényleg ez olyan nagy probléma, hogy emiatt már el kell zárkózni a saját, kulturált (nem meztelenkedős, meg nemi szerves, stb) fotók feltevésétől? Az, hogy valaki titokban élvezkedik rá a neten, az milyen kárt okoz a gyereknek/ a szülőnek?


De rendszeresen van olyan is, itt is, hogy valaki feltesz egy - amolyan amatőr, evidens kérdést, pl. pelenkázással kapcsolatosan - és rögtön írják, hogy biztos a pelenkafétises, és hasonlók.


Én ezt egy kicsit túlzásnak gondolom, azért teszem fel most ezt a kérdést. Tényleg ennyire görcsösen aggódni kell az esetleges rosszemberek miatt, hogy már ilyen szinten kell védekezni? Vagy csak túltolják páran a dolgot, mert ennyire be vannak parázva, hogy már rögtön rosszat hisznek mindenről?



2022. szept. 6. 13:47
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
83%
8-asnak: de durva....:((
2022. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
86%

Hát nézd.

3 gyermekem van, a 2 nagy sni-s.

Mindkettőnek tanulási és viselkedési problémája van.

A középső gyermekem konkrétan bárkivel elmenne az utcán 2 kedves szó után. 0 félelemérzete. Hiába magyarázod, mondod minden nap el neki, hogy nem szabad.

Szóval igen, félek, hogy bárki elcsalja.


Engem molesztáltak gyerekkoromban, úgyhogy igen, a mai világban nagyon oda kell figyelni.


Egy 40-s pali meg ne ücsörögjön egyedül játszótéren! Barátkozni meg aztán pláne ne akarjon. Mert nem normális.


Facsén pedig csak a gyerek miatt vagyok fent az iskola miatt.

2022. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
85%

Épeszű felnőtt férfi gyerek nélkül nem ül be a játszótérre gyerekeket nézni és haverkodni velük. Ahová mi járunk, ott biztos ki lett volna tessékelve elég hamar. Üldögéljen egy parkban.

Rengeteg beteg ember van. Én is már kétszer észrevettem hogy idegen férfi bámulja a lányomat, és nem, nem lehet összetéveszteni azzal ha rámosolyog az utcán, vagy kedvesen hozzaszól.

Feltűnésmentesen igyekeznek ezek a férgek a játszótér környékén sétálgatni. Igenis féltem. Mêg csak három éves, és gyönyörű arca van. Nem is tudom hogy lesz később, valahogy fel kell majd készítenem ezekre a helyzetekre.

Engem is tapiztak tiniként idegen férfiak a buszon, villamoson, egyszer az egyik megpróbált becsalni a kocsijába is ahol épp magának verte. Beteg világ volt régen is, most is vannak ilyen hulladékok sajnos.

2022. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
82%
Egy negyven éves faszi minek ücsörög a játszótéren és bratyizik gyerekekkel? Ha nem is jelentem fel, de úgy elküldtem volna melegebb éghajlatra, hogy nyekken.
2022. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted normalis, hogy egy 40 es ferfi, gyerek nelkul a jatszoteren ul, es meg baratkozni is akar a gyerekekkel ??? Nagyon is jo, ha rendort hivnak 😡😡

Engem kiskoromban megtalalt egy pedofil, szerencsem volt, nem lett baj, 12 korul voltam ( 30 evvel ezelottrol beszelunk az akkori 12 evesek masok voltak, nem volt telefon meg hasonlok), de azota is tisztan emlekszem mindenre es beleborzongok, orok nyomot hagyott bennem.


Ugyhogy igen, a gyerekemet is feltem, ne kelljen semmi ilyet atelnie, es foleg most ebben a mas vilagban, akkor meg nem volt internet se nagyon.

2022. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 NTBS ***** válasza:
29%
Igen nagy a féltés és sokszor nincs nevelés. Én idegenekkel sose álltam szóba.
2022. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
87%
4es válaszom miért is van lepontozva?
2022. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
21%
Egyetértek kérdező. Túlzás ez már.
2022. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
27%

#4


Nálunk pl csak a játszótérnél van hintás pad. A park többi részén csak sima pad van. És mindenki, de tényleg MIMDENKI a hintás padokat preferálja.


Vagy mi van, ha csak ott volt árnyékos pad? Tudod milyen rossz úgy olvasni, hogy a fehér lapról visszaverődő feny égeti ki a retinádat?

2022. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
82%
10, az internet és az utca közötti különbséget azért érted?
2022. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!