Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, Ti tényleg ennyire...

Szülők, Ti tényleg ennyire féltitek a perverzektől/pedofiloktól a gyereketeket?

Figyelt kérdés

A minap találkoztam egy évekkel ezelőtti kérdéssel ebben a kategóriában ami eléggé ledöbbentett.

A történet az volt a kérdésben, hogy egy játszótéren egy 40-es férfi újságot/könyvet olvasott az egyik padon, és közben barátkozni akart a játszó gyerekekkel. A szülők már ezért pedig rendőrt hívtak az emberre, úgy hogy igazából semmi durvát nem csinált, csak olvasott, megpróbált kedvesen szólni a gyerekekhez. A férfit pedig emiatt ugye intézkedés alá vonták a rendőrök, úgy, hogy egyébként lehet, hogy semmi rossz szándéka nem is volt, nem bántott senkit, csak a túlbuzgó anyukák rögtön azt hitték, hogy biztos pedofil.

Ez az egyik


A másik pedig a képek feltevése, megosztása. Egy másik kérdés alatt többen azt írták, hogy képesek azért nem feltenni családi fotókat, mert valahol valami perverz biztos "veri" rá. Magának, a saját monitora mögött. Itt is felmerült bennem, hogy tényleg ez olyan nagy probléma, hogy emiatt már el kell zárkózni a saját, kulturált (nem meztelenkedős, meg nemi szerves, stb) fotók feltevésétől? Az, hogy valaki titokban élvezkedik rá a neten, az milyen kárt okoz a gyereknek/ a szülőnek?


De rendszeresen van olyan is, itt is, hogy valaki feltesz egy - amolyan amatőr, evidens kérdést, pl. pelenkázással kapcsolatosan - és rögtön írják, hogy biztos a pelenkafétises, és hasonlók.


Én ezt egy kicsit túlzásnak gondolom, azért teszem fel most ezt a kérdést. Tényleg ennyire görcsösen aggódni kell az esetleges rosszemberek miatt, hogy már ilyen szinten kell védekezni? Vagy csak túltolják páran a dolgot, mert ennyire be vannak parázva, hogy már rögtön rosszat hisznek mindenről?



2022. szept. 6. 13:47
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
75%
#29 Szép gondolataid vannak, de remélem, a gyerekednek, ha van, nem azt tanítod, hogy nyugodtan barátkozzon a játszótéren ülő magányos bácsival, mert biztosan csak gyerektársaságra vágyik.
2022. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
59%
Már bocs 3mas de volt olyan münka helyem aholminden nap az ebédet játszótéren ettem egy padon utána újsákot olvastam mégse jelentettek fel az közterület az megy oda be aki nem Akkar ha meg gyanúsítottak volna hogy azért vagyok a padon mert xxx xxx na akkor kikeltem volna magából ráadásul kellemes szép nyugodt hely volt ahol autó zaj nélkül ehetem úgyhogy az keres ott és ahol amit akarok nem mások paracsolnak köztereken.
2022. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim válasza:
67%

Egyértelműen féltik a szülők a gyerekeiket jó hogy ez igaz!

De azért van egy határ mert nemhiszem hogy minden sarkon pedofil várja őket vagy épp arra várnak hogy ellopják a gyereket.aki ilyeneket gondol az már kicsit túlzás.

Jó példa a 40 éves bácsi. Szegény mert megszólította nem kéne egyből a rendőrséget hívni.

2022. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, ha egy negyvenes férfi akinek nincs gyereke a játszótéren kujtorog a kicsik körül, az éppen elég ok a gyanakvásra. Hova menne vadászni egy pedofil ha nem ilyen helyre? És azzal ellentétben ahogy te beállítod, rengeteg gyerek szenved el valamilyen formában szexuális bántalmazást.


A "lehet hogy nem akart rosszat" meg nem játszik ebben az esetben. Mert ha minimális is az esélye, inkább rendőrt kell hívni, ez nem az a kategória mivel rulettezni kéne. Mert ha mellélősz a gyerekedet egy életre megnyomorítják. Úgyhogy inkább hurcoljanak meg egy debil felnőttet, minthogy engedjek egy ragadozót a gyerek körül ólálkodnia.

2022. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
66%
Egy pedofil nem épen játszótér szedi áldozatait inkább közvetlen környezetében pedók is tudnak gondolkozni ott vannak szülők ne hagyja egyedül gyereket szem előtt tartva vigyázz rá Jobbik esetbe sok szemtanú kamera Stb. Ennek az esélye elég kicsi nem gondolod max távolrol szemezik gyerekekkel hogy kinek szingli az anya bevágodik nála és hop ott is van gyerek keze allat ez valószínűleg több ilyen ragadozó van inkáb rokonjaidat barátokat vizsgáld felül ha valaki gyanúsan mindig rá ér hogy vigyázni kel gyerekre és ne hivogasd a rendőröket mert mert valaki gyanús mondjuk Pista bácsi mert gyerekeknek hozott cukrot győzőgymeg magad róla legyen valami kezedbe mert mivan hogy csak téleg kedves te meg bolhából elefántot csinálsz gondolkoz
2022. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
75%
Előző, te szoktál írásjeleket is használni néha? Aki meg kicsi dolognak akarja ezt beállítani, hogy vadidegen kering a gyerek körül, az pedofil?
2022. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
71%

Xd ne nevetés már az vagy te ennyire nem kell kifordíttani

Minden nap vad idegenek vannak gyerekek körül minden map csak azt mondom túl regálod játszótéres témát

Te örülnél neki hogy rá mosolyogsz egy kölökre mert aranyos erre kihivnák rád a rendőrőket mert gyanús ugyan hagyukmár téged hurcolnának meg barátom mindig mérlegelni kell nem indulattal észnékül cselekedni mert az kellemetlen és értelmetlen érted mit mondok

2022. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
73%
Ja még valami szar glaviatura nem tudok irásjelet használni
2022. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak úgy rámosolygott, barátkozott vele. Millió ember mosolygott már rá tömegközlekedésen, az más. Ott nem direkt akarnak a gyerekem közelébe menni, hogy kapcsolatot építsenek ki vele. Szerintem te is érted, hogy az egyik direkt kapcsolatkeresés célzott helyválasztás, beszélgetés, a másik meg indirekt találkozás, nem veszel fel vele kapcsolatot.


Csak kötekedsz. Hiába kajál valaki játszón, nem fogja elkezdeni keresni a gyerekek társaságát, ha normális.


Volt itt egy pasi, őt játszós focipályán kapta el egy pedofil 12 évesen.. Nem tudhatjuk, kit értenek gyerekek alatt, sokan járnak úgy is 9-10 év körül, hogy szülő nélkül. Na ők veszélyeztetve vannak, nincs ott felnőtt, aki vigyázna rájuk konkrétan, és ha valaki ilyen "nemtörődöm" meg "jóhiszemű" lazán végignézi, ahogy kivezeti az ismerkedős férfi onnan a gyereket, mint "haverok"..


Ez egy nagyon "jó" vadászterület, ha ilyen 9 év körülit akar összeszedni, ők szülők nélkül "bandáznak" a játszón. Nem hülyék, ez egy "jó" hely ilyesmire. Nálunk többen is ebből a 2-3 utcából itt szoktak összegyűlni, én az enyémmel lemegyek még, de hamarosan ő is igényelni fogja, hogy egyedül lehessen játszótéren a többiekkel.

2022. szept. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
82%

Te most átfogalmaztad így más értelmet kapott szöveg de érts meg rendőrség nem foglalkozik ezzel mert barátkozik a gyerekel kézzel fogható bizonyíték kell nem elég a gyanú akkor se ha egyértelműen valamit akkar ezt érts meg nem akarok én neked rosszat se kötekedni Ép ezért fontosabb vigyázzni kioktatni őket fogni gyeplőt

Inkább haragudjon rád mert nem engeted el minthogy tőrtényen a gyerekel valami ezzel csökkented az ilyen mocskok esélyeit és védeni gyerekeket én nem engedném el 9 10 évesen egyedül sehova ahoz még kicsi lehet nagynak érzi magát de nem az átverik a buksiját könnyen de ha már 14 15 éves akkor már talán egy felnőttel szemben meg tudja védeni magát nevelés kérdése

2022. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!