Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző és éretlen ember vagyok,...

Önző és éretlen ember vagyok, ha emiatt nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

28/f vagyok. A húszas éveim elején tudatosult bennem, hogy én nem szeretnék gyereket ès ez valamiért mostanra sem változott bennem. Ez akkor kezdett el bennem előjönni, amikor az akkori barátnőmnek nagyon sok kisgyerek volt a családjában ès azt vontam le az egészből, hogy egy nagy szívás az egész. Ha elmentünk nyaralni közösen ès a rokonok hozták a kicsiket is azt láttam, hogy a szülőknek ez minden csak nem pihenés. Balatonon voltunk, kb 5 percre volt a kemping, de a gyerekekkel kész tortúra volt a partra lejutni. Amikor lejutottak a szülők ott sem volt minden fenékig tejfel. Hol az egyik gyerek akart kijönni a vízből hol a másik. Az egyik fagyizni akart a másik hotdogot enni, ha az egyik meg kapta a fagyit a másik 5 perc múlva üvöltött, hogy ő miért nem kapott.

És én a mai napig úgy vagyok, hogy tuti egy idő után becsavarodnék, hogy egy napot se tudnék kikapcsolódni.

A másik meg folyton azt hallom a kisgyerekes kollégáktól, hogy hát semmit sem aludt, mert beteg a gyerek ès egész éjjel virrasztani kellett vele. Rólam azt kell tudni, hogy ha nem pihenem ki magam, akkor nagyon feszült leszek egész nap kb a legapróbb dolgon is felhúzom magam. És ezt sehogy sem tudom magamról levetkőzni. Jártam évekig pszichológushoz, de ha kialvatlan vagyok, akkor egyszerűen frusztrált leszek nem tudok ezzel mit kezdeni.

Meg nekem fontos azt is, hogy meglegyen az én időm. Járok sportolni, futni. Fontos az is nekem, hogy havi egyszer azért a haverokkal megtudjak inni pár sört, felszabadultan beszélgetni, de ez gyerek mellett mind megszűnne.



2023. máj. 18. 09:39
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Ismerőseid megzakkantak a gyereknevelésbe... másfél éves a gyerekünk, de már tavaly is férjem elment munkatársakkal sörözni és mondtam neki maradjon amíg szeretne csak vigyázzon magára ( kötekedő részegek stb miatt), végül ő jött hamarabb haza q gyerek miatt,de ő ilyen típus imádja a lányunkat,felőlem egész éjszaka maradhatott volna hisz félévente ha egyszer van ehhez kedve,de elszokott járni havonta így is erre-arra cserébe nekem is jár a kimenő. A barátaid túl gyerekközpontuak ,ne róluk vond le hogy ilyen a szülőség, az ugyanis olyan ahogy te alakítod.
2023. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
39%
A te dolgod, nem kötelező gyereket vállalni. Nem kötekedésből, de hozzáteszem hogy egyre több haverod lesz családos ember, vállal gyereket, és onnantól nekik az lesz a normális, tőled meg, főleg ha érezteted és hangoztatod hogy mennyivel jobb volt régen amikor tudtatok felelősségek nélkül kanbulizni, el fognak távolodni mert nem azt érzik hogy elfogadod és támogatod őket a barátságoddal meg rugalmassággal, hanem hogy megkeseredett és toxikus vagy. Az érveidből ítélve. Persze hogy nem kell gyereket vállalnod, de azt ne várd hogy sokan fognak így gondolkodni. Sokan azt kezdik más szemmel nézni, aki még negyvenesen is kétségbeesetten ragaszkodik a huszas éveihez. Amúgy még bőven van időd ezt átgondolni. 28 évesen én azt mondogattam, hogy bőven ráérek még dönteni, és rá is értem.
2023. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
66%

Nekem két gyerekem van, semmiért nem adnám őket. És leszrom, ha valaki nem akar gyereket, engem az indok se érdekel, azt is mondhatja, hogy nem akar, mert csak, nem is akarom meggyőzni, hogy gondolja meg magát.

De attól vérzik az agyam, mikor a gyerekre nem vágyó ember (nem rád gondolok kérdező) elkezdi nekem ecsetelni, hogy miért szr a gyerek, anélkül, hogy én egyáltalán említeném, hogy szeretek gyereket nevelni. Az ilyeneknek nem tudom mi bajuk van, de rohadt irritálóak.

Megtörtént beszélgetés egy "tudatosan" gyerekmentes rokonnal: " jársz vele játszótérre? - igen, szinte minden nap - az milyen krva szr lehet! - nekem nincs vele problémám - én gyűlölném - hát... mivel szerencsére nincs gyereked így gondolom nem kényszerít senki, hogy kimenj - igen, és imádom, hogy ennyire könnyű minden - oké - te is biztos utálod néha " itt mondtam neki, hogy szerintem hagyjuk ezt. És mindig próbálom tőle távol tartani a gyerekeimet, ne is kelljen néznie, és esküszöm szándékosan jön oda mondani a hülyeségeit. És nem ő az egyetlen, sokszor botlok ilyen idióta kreténekbe...

2023. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
94%

A te dolgod, hogy akarsz-e gyereket, senki nem szólhat bele, szóval ha valakinek az a véleménye a döntésedről, hogy önzőség, akkor az ne érdekeljen.

De a te dolgod az is, hogy a döntésedet elmeséld a barátnődnek, és pláne a te dolgod az is, hogy gumit húzz mindig, hiszen te nem akarsz gyereket, tiéd a védekezés.

2023. máj. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
83%

Miért lenne önzőség? A Te életed és nem kell mindenkinek gyerek. Ha vállalnál úgy, hogy tisztába vagy vele hogy nem neked Való az az önzőség.

Nekem egy lányom van...biztos hogy nem lesz több. Neki megtudok adni mindent, hozzá van türelmem és nem csinálnám mégegyszer vég azt a baba korszakot...utáltam.

Meg én is élni akarok, egy gyerekkel még oké, de több semmi esetre se kéne.

2023. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen normális hozzáállás és felelősségteljes gondolkodás. Sok férfi nem méri ezt fel, aztán a nő nyakába marad minden munka, aztán elválnak vagy megcsalja a párját. Sokkal jobb dolog időben belátni ezt. Sok férfi egyébként nem veszi ki a részét a gyereknevekés nehéz részeiből, csak a jó részét akarja, amikor játszani kell a gyerekkel. Szerintem az a szomorú, hogy mennyi ilyen van.

Egyébként ez amiket leírtál még csak egy kis része a nehézségeknek, mivel anyagilag is nagy teher és minimum 18 évre szóló felelősség, bár manapság már 18 évesen nem igazán repül ki valaki otthonról. Arról nem is beszélve, ha zűrös gyereked van, terhes lesz, vagy drogos. Ebbe bele sem gondol sok ember, hogy ez nem csak neveléstől függ. Ismerek olyat, akik vallásos, szeretetteli családból lettek drogosok. :(

2023. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
31%
Ismerek olyan férfit, aki 50-en túl gondolta úgy,hogy neki mindenképpen kell gyerek,lett is neki 60 éves korában. Tehát még te is megváltoztathatod az elképzelésed.Öregedve én is úgy gondolom, hogy úgyis mindenki meghal, akkor minek születik meg egyáltalán.
2023. máj. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
69%
Annyira mindegy ki miért nem akar gyereket, mit kell ennyit magyarázkodni rajta? Ha nem akarsz, akkor nem akarsz, ennyi.
2023. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező nagyon jól összefoglalta, miért nem akar sok mai fiatal gyereket. De ugyanezen okból akarnak könnyű, jól fizető munkát.

Mert nem akarják vállalni a nehézségeket, könnyű életet szeretnének, amikor mindig azt csinálják, amihez kedvük van, és nem kell alkalmazkodni senkihez. Kicsit olyanok, mintha örök gyerekek maradnának, a felnőtt lét felelősségei nélkül.

Amíg néhány ilyen ember van, elmegy. De képzeljétek, mi lenne, ha a többség gondolkodna így!

Mondjuk, a Föld túlnépesedése idején ez talán nem is baj, kár viszont, hogy nem Indiában meg Afrikában terjed ez a gondolkodásmód.

2023. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
29: Már bocs, de mit értesz azon, hogy a felnőtt lét felelőségei? A munkahely nem felelőség? Vagy a háztartás fenntartása? Miért bűn az, ha valaki emelett szeretné élvezni az életet? Szeretne nèha időd szakítani arra, hogy elengedhesse a hétköznapokat?
2023. jún. 11. 13:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!