Miért van az, hogy más gyerekével az ember sokkal empatikusabb, mint a sajátjával?
Anyám meg apám (sokszor még most is) kicsi koromban azt hitte, hogy mert kicsi vagyok, velem bármit megtehetnek, nekem bármit mondhatnak, mert úgy is elfelejtem, úgyse fogom fel, meg hát ez az élet velejárója: nemcsak a jók, hanem a rossz is (ocsmány beszéd, verések, sikerélményeim tönkretétele, születésnapok, egyéb események tönkretétele pusztán a jelenlétükkel). Most már visszább fogták magukat, és én is sokkal jobban és agresszívabban kiállok magamért, de még néha így is előfordulnak megalázások.
Viszont más gyerekét meg sajnálják. Unokatesóm rákiabál a gyerekére, már ugranak védőpajzsként, hogy ne, nem szabad, ne kiabálj rá, még gyerek. De ismeretlen gyerekeknél is így van: minek kellett ennek gyerek, ha nem tud vele szépen bánni? Stb.
"Miért van az, hogy más gyerekével az ember sokkal empatikusabb, mint a sajátjával?"
Ez NORMÁL esetben NEM ÍGY VAN! A legtöbb ember a saját gyerekével bánik jobban, mint másokéval
Láttam már ilyet, magából kikelve ordított a sajátjával hülyeségek miatt, de engem meg türelemre intett amikor nap végén felemeltem a hangom az enyémre mert cipő nélkül akart hazamenni.
Szerintem azért csinálják, mert a külvilág előtt így akarják mutatni hogy mennyire értenek a gyerekneveleshez. Persze, elméletben mindenki ért hozzá, egy kívülálló szemében a szálkát is könnyen észrevesszük, csak épp a saját életünket nem látjuk át, mert azt nagyon nehéz kívülállóként szemlélni, hiszen nyakig benne vagyunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!