Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 éveseket hagynál az utcán...

9 éveseket hagynál az utcán egyedül sétálni? Túlreagálom? Haza lett küldve a lányom

Figyelt kérdés

Hétvégén nálunk volt a lányunk egyik kis osztálytársa játszani. Három utcával arrébb laknak ismerőseink, nekik 7 éves a lányuk. Jóban vannak a gyerekek, most a téli szünetben is jött hozzánk a kislány, az én lányom is volt náluk vendégségben. Hívtak a szülők, hogy nincs-e kedve a lányomnak átmenni délután. Mondtam, hogy van nála egy barátnője, de megkérdezem őket, meg a vendég kislány anyukájának is szólok.

Az volt a válasz, hogy mennek szívesen, így átvittem őket. Mindig egy körülbelüli időpont van megbeszélve, hogy mikor megyek a lányomért, vagy ők mikor jönnek. Most is mondtam, hogy délután 5 körül majd jövök, érezzék jól magukat.


Erre eltelik egy óra, hallom, valaki csenget. Nyitom ki az ajtót, látom, hogy a lányom és az osztálytársa ott áll, mondván, hogy haza lettek küldve... Kérdeztem, hogy hogyhogy, meg mi az, hogy el lettek küldve. Az történt röviden, hogy játszottak az udvaron, fogócskáztak. A lányom kergette a szomszéd kislányt és valahogy szerencsétlenül lépett, elestek mind a ketten, a lányom felállt rögtön, a másik lánynak viszont lehorzsolódott az eséstől a tenyere, vérzett is. Sírt, szülők kimentek, mondta az anyuka, hogy menjenek be, lefertőtleníti, leragasztja. Ezzel egy időben apuka pedig elkezdte a kapu felé terelni a lányomat és az osztálytársát, hogy köszönik szépen a vendégséget, de most lehet haza menni. Ők meg hazasétáltak, nagyon mást nem tudtak csinálni. Pár utca, nem a fél város. De úgy gondolom, hogy az ördög nem alszik, akár gondolhattak volna egyet és elsétálnak egy játszótérre, vagy elmennek másfele, esetleg kapva a szabad délutánon, mi nem vagyunk itthon a férjemmel, őket meg a zárt ajtó fogadja. Azt sem értem, hogyha muszáj volt elküldeni a gyerekeket, miért nem lehetett nekem szólni, egy perc alatt ott vagyok autóval értük.

Aznap felhívtam a kislány anyukáját, érdeklődni, hogy van a keze és aztán elmondtam, hogy szerintem ezt lehetett volna máshogy is intézni. Mondta, hogy hááát igen, de a férje is megijedt, meg senki nem szereti sírni látni a saját gyerekét és hogy én sem pátyolgattam volna fordított esetben az ő lányát, ha az enyémet löki el. Úgy jött le, mintha a lányom ezt szándékosan csinálta volna szerintük és mossák kezeiket, mert megijedtek.


Két hét múlva lesz a kislánynak a szülinapja, kapott ma meghívót rá az iskolában. Mikor kérdeztem, van-e kedve menni, mondta, hogy hát sokan mennek, de nem tudja még. Én viszont nem szeretném vinni ezek után, nem is nagyon szeretném, ha barátkozna a kislánnyal, vagy mi a szülőkkel.



2023. jan. 24. 17:39
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%
Engem is az dühít hogy az apa csak úgy kirakta a gyerkeket. S csendben megjegyeznék 2 nevet: Szatmáry Niki és Till Tomi+ sok ezer kis társuk akik soha nem értek haza....Természetesen nem lehet a gyereket mindentől megóvni, talán az sem a leghelyesebb ha mindenhová autóval szállítják, de ez a megoldás sem volt okés...
2023. jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%
Kisvárosban lakunk, a 9 évesem simán jön-megy egyedül iskolába-edzésre, akár a közeli haverhoz is, DE csak úgy ideszólás nélkül nekem ne rakja ki senki otthonról, pláne ilyen túlreagált hülyeség miatt, hogy elesett és sír a gyereke.
2023. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%

Apukának 2 lehetősége lett volna:

1) Hazakíséri a lányokat. "Pannika, Fannika, pakoljatok össze, hazakísérlek."

2) Felhív és megkér hogy menj értük. Vagy felhív és megkérdezi, hogy hazamehetnek-e ketten.

"Hallo, Feri vagyok,szia Zsuzsi, szeretném hogy elmenjenek a lányok. El tudsz jönni értük?"


Nem azért, mert 2 9éves gyerek ne tudna 3 saroknyira hazatalálni. Hanem azért mert rá lettek bízva.

2023. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
3%
De a lányok is szólhattak volna: "X bácsi, tessék felhívni anyukámat, jöjjön elénk, mert nem szereti ha felügyelet nélkül sétálunk az utcán!"
2023. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű, hogy rájuk vendéglátóként rá volt bízva a két vendég gyerek, ők voltak az értük felelős felnőttek. Így hazaküldeni/elküldeni őket pedig felelőtlenség. Nem az a lényeg, hogy ennyi idősen közlekedhet-e egyedül egy gyerek három utcányit (szerintem igen), hanem hogy ha valaki felnőttként úgymond felügyel rájuk, akkor nem teheti ki az utcára, hogy na boldogulj egyedül. Akkor sem, ha netalán szándékosan lökte volna fel a másik kislányt, egyáltalán, semmilyen esetben.


A szülinapi látogatást döntse el a gyerek szerintem, hogy akar-e menni. Nektek ezt nem a gyerek, hanem a szülők szintjén kell tisztáznotok, hogy ha megy a kislány, ne fordulhasson elő olyan, hogy ők felelős felnőttként nem tudnak számot adni a gyerek hollétéről (az nem számadás, hogy "hazaküldtem", ettől még te szülőként nem fogod tudni, hogy pontosan hol van a gyereked).

2023. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
54-es: Apuka kb. kitaszigálta őket az ajtón, tök váratlanul. Nekem idegenekkel, futó ismerősökkel szemben félénk a 11 éves lányom, ő egy ilyen szituban tuti megszeppenne, és tenné automatikusan, amit a felnőtt „kér”.
2023. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
Alap dolog hogy telefonálnak neked hogy szeretnék ha a lányok hazamennének.De elküldeni őket? Valóban mivan ha nem vagytok otthon? Vagy elcsavarognak másfele.Igazad van és én nem engedném a gyerekem arra a szülinapi bulira.
2023. febr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!