Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 éveseket hagynál az utcán...

9 éveseket hagynál az utcán egyedül sétálni? Túlreagálom? Haza lett küldve a lányom

Figyelt kérdés

Hétvégén nálunk volt a lányunk egyik kis osztálytársa játszani. Három utcával arrébb laknak ismerőseink, nekik 7 éves a lányuk. Jóban vannak a gyerekek, most a téli szünetben is jött hozzánk a kislány, az én lányom is volt náluk vendégségben. Hívtak a szülők, hogy nincs-e kedve a lányomnak átmenni délután. Mondtam, hogy van nála egy barátnője, de megkérdezem őket, meg a vendég kislány anyukájának is szólok.

Az volt a válasz, hogy mennek szívesen, így átvittem őket. Mindig egy körülbelüli időpont van megbeszélve, hogy mikor megyek a lányomért, vagy ők mikor jönnek. Most is mondtam, hogy délután 5 körül majd jövök, érezzék jól magukat.


Erre eltelik egy óra, hallom, valaki csenget. Nyitom ki az ajtót, látom, hogy a lányom és az osztálytársa ott áll, mondván, hogy haza lettek küldve... Kérdeztem, hogy hogyhogy, meg mi az, hogy el lettek küldve. Az történt röviden, hogy játszottak az udvaron, fogócskáztak. A lányom kergette a szomszéd kislányt és valahogy szerencsétlenül lépett, elestek mind a ketten, a lányom felállt rögtön, a másik lánynak viszont lehorzsolódott az eséstől a tenyere, vérzett is. Sírt, szülők kimentek, mondta az anyuka, hogy menjenek be, lefertőtleníti, leragasztja. Ezzel egy időben apuka pedig elkezdte a kapu felé terelni a lányomat és az osztálytársát, hogy köszönik szépen a vendégséget, de most lehet haza menni. Ők meg hazasétáltak, nagyon mást nem tudtak csinálni. Pár utca, nem a fél város. De úgy gondolom, hogy az ördög nem alszik, akár gondolhattak volna egyet és elsétálnak egy játszótérre, vagy elmennek másfele, esetleg kapva a szabad délutánon, mi nem vagyunk itthon a férjemmel, őket meg a zárt ajtó fogadja. Azt sem értem, hogyha muszáj volt elküldeni a gyerekeket, miért nem lehetett nekem szólni, egy perc alatt ott vagyok autóval értük.

Aznap felhívtam a kislány anyukáját, érdeklődni, hogy van a keze és aztán elmondtam, hogy szerintem ezt lehetett volna máshogy is intézni. Mondta, hogy hááát igen, de a férje is megijedt, meg senki nem szereti sírni látni a saját gyerekét és hogy én sem pátyolgattam volna fordított esetben az ő lányát, ha az enyémet löki el. Úgy jött le, mintha a lányom ezt szándékosan csinálta volna szerintük és mossák kezeiket, mert megijedtek.


Két hét múlva lesz a kislánynak a szülinapja, kapott ma meghívót rá az iskolában. Mikor kérdeztem, van-e kedve menni, mondta, hogy hát sokan mennek, de nem tudja még. Én viszont nem szeretném vinni ezek után, nem is nagyon szeretném, ha barátkozna a kislánnyal, vagy mi a szülőkkel.



2023. jan. 24. 17:39
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%
Másik kislány szülei mit szóltak?
2023. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
19%

40#



Azzal, hogy folyamatosan kisérgeted! Nem lesz önálló, nem tanul felelősséget vállalni sem..


Mai gyerekek a legalapvető dolgokat sem tudják, a legtöbben folyamatosan a gyerekük felett kőrőznek túlféltve.


Ennyi erővel az utcán se sétálj, mert a fejedre esik a tégla..



A gyereket meg, meg kell tanítani normálisan közlekedni, figyelni, de persze kisérgetheted 30 éves korában is, mert életképtelen..

2023. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%
Itt tökre nem az a baj, hogy hazasétáltak, hanem, hogy egy felnőtt férfi kirakott két gyereket mert sírt a gyereke. Akkor ki a hisztis?
2023. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 Derjaderja ***** válasza:
91%

Az önállóan járás téma mellékvágány, ettől függetlenül érdekes, hogy az összes mostani gyerekbalesetnél (10 éves a kutya elől a furgon elé szaladt, 17 èves Balatonba futott stb) százával jelennek meg a FB híroldalakon a kommentekők felháborodva, hogy mit keres a 10 éves egyedül az utcán, a 17 éves mért engedték egyedül a vízbe stb). Az 1-1 kommentelőt aki mást mond, mély egyetértésben virtuálisan keresztre feszítik.

Én nem tudom mit gondoljak az egészről így...

9 évesnek amúgy nem gondolom, hogy muszáj lenne egyedül járnia, és nem is kockázatmentes. Mondjuk ha nem megy soha 3 utcát mert autóztatjak, azzal nem értek egyet.

De ez csak mellékvagány, a sztoriban a behisztiző nemnormális apuka q durva. Amúgy szerintem idegesítette a sírás meg a gyerekek. Aki 9 éves gyerek mellett még egy horzsolast se látott...

2023. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 Derjaderja ***** válasza:
95%

Megj. Én is egyedül jártam suliba ilyen korban, de pl 11-12 évesen rendszeresen átrohantam a hèv előtt hogy elérjem. Akár méterekre. Nővérem egyszer elesett, pont előtte le tudott fékezni a hèv. De mindenki ott járt át, és főleg fiatalok.

Soha senki meg nem mondta volna rólam, full rendes strèber gyerek voltam.

2023. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
94%

Én nem vinném el a zsúrra hanem elmennék a lányommal valami klassz programra. Csak, hogy ne legyen otthon.


Az biztos, én nem engedném oda a gyerekem. Itt rengeteg kutya van az utcára rakva, nem mehet ki az utcára engedély nélkül.

2023. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen igazad van. Nekem a 11 éves lányom már közlekedik a környéken egyedül, de ha jönne hozzá olyan osztálytárs, aki még nem, biztos nem küldeném csak úgy haza. Pláne nem ilyen nevetséges okból. A válaszolók egy része meg jön a szokásos baromsággal az életképtelen gyerekekről, és nem értik, hogy adott helyzetben nem ez a lényeg, és a szülő magánügye, mit mikor enged, lát biztonságosnak, és gyerekfüggő is, nem egyformán érettek. Ráadásul 9 évesről van szó, nem 14 vagy idősebbről, ahol már egészséges gyerek esetén valóban felszaladhatna a szemöldök, hogy hogyhogy nem volt még sehol egyedül.


Ettől függetlenül, ha a gyerek akar menni a zsúrra, menjen, de legyen nála telefon!

2023. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem gaz vagy kerdezo.


9 evesen egyedul jartam a falubol a varosba iskolaba, 20 perc gyalog, 25 perc tavolsagi busszal, majd onnan meg 15 perc az iskolaig. Es megyeszekhelyrol beszelunk.


Bar, az ilyen beszolasaid utan, hogy autoval mesz 3 utcat, sok mast nem lehet varni toled.

2023. jan. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
43%
Ha megbízható az a 9 éves és megtanították, hogyan kell utcán közlekedni, akkor hagynám. De ha még pár utcányira is autóval viszik, akkor ezt nem fogja megtanulni, így egy ilyen gyereket nem engednék el egyedül. Árnyalja a képet, hogy egy másik kislány is volt a lányoddal, akiről nem tudhatod, tud-e az utcán normálisan közlekedni, de valamilyen szinten a te felelősséged ebben a helyzetben. Amit nagyon gáznak érzek, hogy a vendéglátó szülők nem szóltak neked, hogy hazaküldik a gyerekeket. A mobilok világában ez nem egy nagy kérés, egy szülőnek pedig ennyi idősen tudnia kell, hol a gyereke. Jó, az enyémek sokszor csak azt tudták, hogy elmentünk biciklizni, lámpagyújtásra hazaérünk ;) persze voltak szabályok, hogyan, merre ne. A bátyám "kulcsos gyerek" volt, na ezért ma már keresztre feszítenék a szülőket.
2023. jan. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami baja lett volna a gyerekeknek, akkor a topkommentek arról szólnának, hogy hol volt a szülő, miért van a 9 éves gyerek egyedül az utcán. .dióta képmutató mindentudó emberek.


Ennek ellenére egész biztos, hogy a nálunk vendégeskedő gyereket nem engedem el egy másik helyre, szerintem a kérdező se fogja ezentúl.


Ezt a nemnormális családot, ahol tudják is, hogy mindig mész a gyerekért, de simán hazaküldik, kirakják az utcára, mert ekkora tragédia történt..hát én biztos kerülném őket. Jogilag se hiszem, hogy ez helyes eljárás volt részükről. Van olyan ország ahol egyáltalán nem kolbászolhat bizonyos kor alatt a gyerek egyedül az utcán.

A bezzegek persze..még én sem mászkáltam 9 évesen falun egyedül, pedig még föld utak voltak, minimális autó forgalommal. Ettől még életképes lettem.

2023. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!