Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 éveseket hagynál az utcán...

9 éveseket hagynál az utcán egyedül sétálni? Túlreagálom? Haza lett küldve a lányom

Figyelt kérdés

Hétvégén nálunk volt a lányunk egyik kis osztálytársa játszani. Három utcával arrébb laknak ismerőseink, nekik 7 éves a lányuk. Jóban vannak a gyerekek, most a téli szünetben is jött hozzánk a kislány, az én lányom is volt náluk vendégségben. Hívtak a szülők, hogy nincs-e kedve a lányomnak átmenni délután. Mondtam, hogy van nála egy barátnője, de megkérdezem őket, meg a vendég kislány anyukájának is szólok.

Az volt a válasz, hogy mennek szívesen, így átvittem őket. Mindig egy körülbelüli időpont van megbeszélve, hogy mikor megyek a lányomért, vagy ők mikor jönnek. Most is mondtam, hogy délután 5 körül majd jövök, érezzék jól magukat.


Erre eltelik egy óra, hallom, valaki csenget. Nyitom ki az ajtót, látom, hogy a lányom és az osztálytársa ott áll, mondván, hogy haza lettek küldve... Kérdeztem, hogy hogyhogy, meg mi az, hogy el lettek küldve. Az történt röviden, hogy játszottak az udvaron, fogócskáztak. A lányom kergette a szomszéd kislányt és valahogy szerencsétlenül lépett, elestek mind a ketten, a lányom felállt rögtön, a másik lánynak viszont lehorzsolódott az eséstől a tenyere, vérzett is. Sírt, szülők kimentek, mondta az anyuka, hogy menjenek be, lefertőtleníti, leragasztja. Ezzel egy időben apuka pedig elkezdte a kapu felé terelni a lányomat és az osztálytársát, hogy köszönik szépen a vendégséget, de most lehet haza menni. Ők meg hazasétáltak, nagyon mást nem tudtak csinálni. Pár utca, nem a fél város. De úgy gondolom, hogy az ördög nem alszik, akár gondolhattak volna egyet és elsétálnak egy játszótérre, vagy elmennek másfele, esetleg kapva a szabad délutánon, mi nem vagyunk itthon a férjemmel, őket meg a zárt ajtó fogadja. Azt sem értem, hogyha muszáj volt elküldeni a gyerekeket, miért nem lehetett nekem szólni, egy perc alatt ott vagyok autóval értük.

Aznap felhívtam a kislány anyukáját, érdeklődni, hogy van a keze és aztán elmondtam, hogy szerintem ezt lehetett volna máshogy is intézni. Mondta, hogy hááát igen, de a férje is megijedt, meg senki nem szereti sírni látni a saját gyerekét és hogy én sem pátyolgattam volna fordított esetben az ő lányát, ha az enyémet löki el. Úgy jött le, mintha a lányom ezt szándékosan csinálta volna szerintük és mossák kezeiket, mert megijedtek.


Két hét múlva lesz a kislánynak a szülinapja, kapott ma meghívót rá az iskolában. Mikor kérdeztem, van-e kedve menni, mondta, hogy hát sokan mennek, de nem tudja még. Én viszont nem szeretném vinni ezek után, nem is nagyon szeretném, ha barátkozna a kislánnyal, vagy mi a szülőkkel.



2023. jan. 24. 17:39
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
86%
Épeszű ember akkor sem dob ki gyereket, ha az bottal verte épp az övét. Gyerekek előfordul, nem lett baj és ez lenne a lényeg. Hacsak tényleg nagyon nem más a sztori, mint, amit a lányok meséltek, teljesen érthetetlen, ami történt.
2023. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az anyukától is először, hogy mi történt, hogy volt ez. Ő is ugyanazt mesélte, mint a lányok nekem itthon. Azzal kiegészítve, hogy a férje megijedt, mert "vigasztalhatatlanul sírt" az ő lányuk...
2023. jan. 24. 18:01
 13/57 anonim ***** válasza:
54%

"Vagy te szeretsz a hidegben, latyakos időben sétálni?"

. Igen, szeretek.

A hidegre találták ki a csizmát és a kabátot, nem az autót.

2023. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:
Szerintem felnőtt nőként képes vagyok eldönteni, hogy mivel, hogyan szeretek közlekedni. Sétálj, mi pedig autózunk. Egészségedre!
2023. jan. 24. 18:04
 15/57 anonim ***** válasza:
100%
#10 Tényleg nem a három utcán van a hangsúly, hanem azon, hogy az apuka nem győződött meg róla, hogy a gyerekek biztonságban haza tudnak jutni és bemenni a lakásba.
2023. jan. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak a lányomat kell kísérgetni iskolába, pedig konkrétan 170 méterre van! 😒

A többiek, akik ide valósiak mind egyedül járnak, már tavaly is a többség, pedig van aki elég messze lakik.. Szóval az egyedül sétálás nem gáz, de azért szólni kellett volna, hogy megy a gyerek

2023. jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:
Iskolába járásnál szerintem számít az is, hogy mennyire nagy a város, van- e az útvonalon nagyobb kereszteződés, főút. Mennyire megbízható a gyerek, tud-e magára vigyázni. Meg gondolom nem úgy lett elküldve először egyedül, hogy kiraktátok a kapun, hogy akkor menjen... Nekünk a lányunk nem szokott egyedül lófrálni az utcán, vagy ott játszani. Ha megy valahová, még ha a közelbe is, akkor is elvisszük, elkísérjük, mert rengeteg az autó, nagy a forgalom, ő pedig még sokszor szeleburdi.
2023. jan. 24. 18:08
 18/57 anonim ***** válasza:
37%
Úristen, nem kell túlfélteni azt a gyereket. Iskolába is egyedül jártam, mindenhová, mert anyuci alatt nem volt kocsi, se ideje munka mellett furikázni. Most sincs mindenkinek kocsija, hány gyerek jár gyalog vagy tömegközlekedéssel és láss csodát, csak életképesek lesznek.
2023. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:
Leírom akkor ismét... Akik egyedül járnak/jártak, gondolom az elején nem úgy lettek elküldve, hogy még sosem voltak arra egyedül/szülő nélkül gyalog. Hanem ismerték az útvonalat, tudták, hol kell jobban figyelni, hol kell ötször is szétnézni akár stb.
2023. jan. 24. 18:11
 20/57 anonim ***** válasza:
18%
Persze, felnőtt nő vagy, tudsz egyedül dönteni, szóval nem is értem, minek kérdezel...
2023. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!