Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 éveseket hagynál az utcán...

9 éveseket hagynál az utcán egyedül sétálni? Túlreagálom? Haza lett küldve a lányom

Figyelt kérdés

Hétvégén nálunk volt a lányunk egyik kis osztálytársa játszani. Három utcával arrébb laknak ismerőseink, nekik 7 éves a lányuk. Jóban vannak a gyerekek, most a téli szünetben is jött hozzánk a kislány, az én lányom is volt náluk vendégségben. Hívtak a szülők, hogy nincs-e kedve a lányomnak átmenni délután. Mondtam, hogy van nála egy barátnője, de megkérdezem őket, meg a vendég kislány anyukájának is szólok.

Az volt a válasz, hogy mennek szívesen, így átvittem őket. Mindig egy körülbelüli időpont van megbeszélve, hogy mikor megyek a lányomért, vagy ők mikor jönnek. Most is mondtam, hogy délután 5 körül majd jövök, érezzék jól magukat.


Erre eltelik egy óra, hallom, valaki csenget. Nyitom ki az ajtót, látom, hogy a lányom és az osztálytársa ott áll, mondván, hogy haza lettek küldve... Kérdeztem, hogy hogyhogy, meg mi az, hogy el lettek küldve. Az történt röviden, hogy játszottak az udvaron, fogócskáztak. A lányom kergette a szomszéd kislányt és valahogy szerencsétlenül lépett, elestek mind a ketten, a lányom felállt rögtön, a másik lánynak viszont lehorzsolódott az eséstől a tenyere, vérzett is. Sírt, szülők kimentek, mondta az anyuka, hogy menjenek be, lefertőtleníti, leragasztja. Ezzel egy időben apuka pedig elkezdte a kapu felé terelni a lányomat és az osztálytársát, hogy köszönik szépen a vendégséget, de most lehet haza menni. Ők meg hazasétáltak, nagyon mást nem tudtak csinálni. Pár utca, nem a fél város. De úgy gondolom, hogy az ördög nem alszik, akár gondolhattak volna egyet és elsétálnak egy játszótérre, vagy elmennek másfele, esetleg kapva a szabad délutánon, mi nem vagyunk itthon a férjemmel, őket meg a zárt ajtó fogadja. Azt sem értem, hogyha muszáj volt elküldeni a gyerekeket, miért nem lehetett nekem szólni, egy perc alatt ott vagyok autóval értük.

Aznap felhívtam a kislány anyukáját, érdeklődni, hogy van a keze és aztán elmondtam, hogy szerintem ezt lehetett volna máshogy is intézni. Mondta, hogy hááát igen, de a férje is megijedt, meg senki nem szereti sírni látni a saját gyerekét és hogy én sem pátyolgattam volna fordított esetben az ő lányát, ha az enyémet löki el. Úgy jött le, mintha a lányom ezt szándékosan csinálta volna szerintük és mossák kezeiket, mert megijedtek.


Két hét múlva lesz a kislánynak a szülinapja, kapott ma meghívót rá az iskolában. Mikor kérdeztem, van-e kedve menni, mondta, hogy hát sokan mennek, de nem tudja még. Én viszont nem szeretném vinni ezek után, nem is nagyon szeretném, ha barátkozna a kislánnyal, vagy mi a szülőkkel.



2023. jan. 24. 17:39
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
89%
Ha a lányod és a barátnője elkezdenék verni az én lányomat, akkor sem lökném ki őket a kapun. Már csak azért sem, mert én felelek értük. Telefonáltam volna, hogy gyere és vidd el őket.
2023. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
És ha abban az 5 percben szalad ki egy autó elé, vagy csapják el a zebrán? Amíg én abban a hitben vagyok, hogy a gyerekek vendégségben vannak, jó helyen?
2023. jan. 24. 18:30
 33/57 anonim ***** válasza:
95%
Itt nem azon van a hangsúly, hogy tud-e sétálni egyedül egy 9 éves. Sokkal inkább azon, hogy kiraktak két gyereket az utcára anélkül, hogy szóltak volna a szülőnek. Ilyet nem lehet csinálni és ezért én is nagyon mérges lennék.
2023. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
96%

"Valószínűleg a másik családban fel sem merült, hogy ekkora hisztit levágsz azon"


Abban a másik családban, ahol óriási hisztit levágnak egy horzsolás miatt?

Mesélj még!



Egyáltalán nem reagálod túl. Biztos, hogy nem tette volna zsebre apuci.

Ránk bízott gyereket nem teszünk ki a kapun, ha nem egyedül jöttek oda is.

2023. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz, hogy egyedül jöttek ennyit és gyalog. Az gáz, hogy egy telefont nem lehetett megereszteni előtte, egyáltalán te mit szólsz hozzá és otthon vagy-e. Meg erős túlreagálás ennyire megijedni és bunkóság is, hogy kirakja a vendéget a házból kommunikáció helyett.
2023. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azért érzem gáznak, mert akkora veszélyben lettek volna azzal hogy haza kellett sétálniuk.


Az a nem normális, hogy valaki kidob két vendégségbe hívott gyereket, csak mert játszottak és elesett a lányuk. Ha ezután ugyan szólnak nekem, hogy menjek át a gyerekért mert képesek ezen drámázni, kibukni már akkor is az lenne a véleményem hogy inkább hanyagoljuk ezt a kapcsolatot.

Bár tény, hogy az is minimum hogy a szülőnek szólok, hogy lassan indul a gyerek akkor is ha nem jön érte. Tud jelezni, ha nincs itthon, tudja hogy pár percen belül érkeznie kéne és ha eltelik 10-15 perc de még nem ért haza a gyerek akkor tud időben kapcsolni hogy mi lehet vele, már itthon kéne lennie. Nem csak azt hiszi, hogy a barátaival van két felnőtt felügyelete mellett közben meg nem.

2023. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
15%
Egyre ostobább, életképtelenebbek a szülők. Nem csoda, hogy a gyerekek is olyanok, amilyenek.
2023. jan. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is nagyon gáz hogy apuka kirakta a gyerekeket, ilyet soha nem lenne szabad megtenni. Egy telefon neked, hogy vége a bulinak, és megbeszélni hogy jutnak haza. Ez lett volna a minimum. Biztos hogy elmondanám apukának is a véleményem, hogy ez nagyon nem volt szerencsés lépés.

Az más kérdés hogy tényleg életképtelennek próbalod nevelni a gyereked a furikázással meg hogy három utcára nem mehet egyedül, de ez a te dolgod.

A buliba meg menjen ha akar, ezt a gyereknek kell eldönteni. De ha megy, átkísérném, és nyomatékosítanám hogy csörögjenek rám ha jöhetek érte.

2023. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
22%

Igen. Más idők járnak mint anno 80'-90' években. Igen, nagy0bb a forgalom, több az idióta az utakon.

De sajnos ma borzalmasan életképtelennek nevelik a gyerekek java részét. A gyerekek túl vannak féltve, agyon vannak putyulgatva.


Nem reagáltak helyesen, sőt nevetséges az egész szitu.


Mondjuk én eleve nem vittem volna máshoz a gyermekem és a vendég gyermeket, még úgy sem, ha felhívóm a másik szülőt. Hozzánk jött vendégségbe, nem "passzolom" máshoz a felelősséget. A 3.kislányt invitáltam volna.

2023. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
80%

Felnőtt, szabályosan közlekedő embereket ütnek el a gyalogos atkelokon.. Meg a járdán, buszmegállóban. Ahol azért nem számítasz rá. Nálunk nemrég a bolt előtti parkoloban volt ilyen eset, felnottekkel.

Nálunk fél percre van a suli, de pont olyan ut mellett lakunk a sarkon, ahol 120al képes menni a sok ökör pl.. Felnőttnek is elég veszélyes, nem hogy gyerekeknek.

Nem hiszem, hogy túl feltes az, hogy biztonságban akarod tudni a gyereked, tudván, hogy 1mp és megvan a baj.

2023. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!