Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 éveseket hagynál az utcán...

9 éveseket hagynál az utcán egyedül sétálni? Túlreagálom? Haza lett küldve a lányom

Figyelt kérdés

Hétvégén nálunk volt a lányunk egyik kis osztálytársa játszani. Három utcával arrébb laknak ismerőseink, nekik 7 éves a lányuk. Jóban vannak a gyerekek, most a téli szünetben is jött hozzánk a kislány, az én lányom is volt náluk vendégségben. Hívtak a szülők, hogy nincs-e kedve a lányomnak átmenni délután. Mondtam, hogy van nála egy barátnője, de megkérdezem őket, meg a vendég kislány anyukájának is szólok.

Az volt a válasz, hogy mennek szívesen, így átvittem őket. Mindig egy körülbelüli időpont van megbeszélve, hogy mikor megyek a lányomért, vagy ők mikor jönnek. Most is mondtam, hogy délután 5 körül majd jövök, érezzék jól magukat.


Erre eltelik egy óra, hallom, valaki csenget. Nyitom ki az ajtót, látom, hogy a lányom és az osztálytársa ott áll, mondván, hogy haza lettek küldve... Kérdeztem, hogy hogyhogy, meg mi az, hogy el lettek küldve. Az történt röviden, hogy játszottak az udvaron, fogócskáztak. A lányom kergette a szomszéd kislányt és valahogy szerencsétlenül lépett, elestek mind a ketten, a lányom felállt rögtön, a másik lánynak viszont lehorzsolódott az eséstől a tenyere, vérzett is. Sírt, szülők kimentek, mondta az anyuka, hogy menjenek be, lefertőtleníti, leragasztja. Ezzel egy időben apuka pedig elkezdte a kapu felé terelni a lányomat és az osztálytársát, hogy köszönik szépen a vendégséget, de most lehet haza menni. Ők meg hazasétáltak, nagyon mást nem tudtak csinálni. Pár utca, nem a fél város. De úgy gondolom, hogy az ördög nem alszik, akár gondolhattak volna egyet és elsétálnak egy játszótérre, vagy elmennek másfele, esetleg kapva a szabad délutánon, mi nem vagyunk itthon a férjemmel, őket meg a zárt ajtó fogadja. Azt sem értem, hogyha muszáj volt elküldeni a gyerekeket, miért nem lehetett nekem szólni, egy perc alatt ott vagyok autóval értük.

Aznap felhívtam a kislány anyukáját, érdeklődni, hogy van a keze és aztán elmondtam, hogy szerintem ezt lehetett volna máshogy is intézni. Mondta, hogy hááát igen, de a férje is megijedt, meg senki nem szereti sírni látni a saját gyerekét és hogy én sem pátyolgattam volna fordított esetben az ő lányát, ha az enyémet löki el. Úgy jött le, mintha a lányom ezt szándékosan csinálta volna szerintük és mossák kezeiket, mert megijedtek.


Két hét múlva lesz a kislánynak a szülinapja, kapott ma meghívót rá az iskolában. Mikor kérdeztem, van-e kedve menni, mondta, hogy hát sokan mennek, de nem tudja még. Én viszont nem szeretném vinni ezek után, nem is nagyon szeretném, ha barátkozna a kislánnyal, vagy mi a szülőkkel.



2023. jan. 24. 17:39
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:

+ még, amit nem írtam:

A lányom kapta meg ma a meghívót, mindenki más már tegnap... Nekem ez is furcsa, lehet, hogy véletlenül maradt otthon az övé pont, de az is megfordult a fejemben, hogy eredetileg ő nem lett volna a meghívottak között a hétvégén történtek után.

2023. jan. 24. 17:39
 2/57 anonim ***** válasza:
36%
Te reagálod túl a sztorid alapján.
2023. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
61%

Három utca az azért nem akkora távolság, könyörgöm. A 9 éves meg nem 2 éves. Itta környékén kisebbek is kint vannak játszani egyedül, és atjarkalnak egymáshoz is pár utcanyira.

A meghívóbol nem csinálnék ügyet, ha menni akar qgyerek, megy, ha nem akar, nem megy

2023. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 Derjaderja ***** válasza:
94%

Szerintem elég gáz. A lehorzsolt térd ijesztette így még az apukát?

A szomszéd házba sem küldünk így haza gyereket, pl mi van ha nincsenek otthon a szülők? Főleg a vendég vendége az apuka számára idegen gyerek....

Èn nem tiltanám el a zsurtól, ha akar menni a gyerek, de világossá tenném, hogy csak nekem adjàk ki. A szülőket pedig örökre felírnàm a nemkívánatos személyek sorába.

Èpeszű ember egy térség miatt nem dob ki vendég gyerekeket.

2023. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Nem nagy távolság, de van egy forgalmasabb rész is, ahol zebrán kell átjönni, ha gyalog van valaki. Ez az út visz be a városba, sokan még itt simán mennek 70-nel, mert eléggé a város széle ez a rész. Lámpa pedig nincsen a zebránál.


A másik meg, hogy nem szóltak. Ha nem vagyunk itthon, akkor mit csinálnak a gyerekek? Nem volt náluk se telefon, se kulcs. A lányom még nem szokott egyedül közlekedni, autóval hozzuk-visszük mindig.

2023. jan. 24. 17:51
 6/57 anonim ***** válasza:
93%
Nem sok a három utca, de akkor sem ez a módja. Fel lehet hívni a szülőt, hogy menjen a gyerekekért. Nekem sem tetszett volna. A szülinappal meg úgy lennék, döntse el a lányod, hogy szeretne-e menni.
2023. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
39%

Hát, aki három utca miatt autóba ül... az sajnos ilyen.


Csak az a baj, hogy ha így neveled, felnőttként marha nagy hátránnyal indul.

2023. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Az, hogy elkezdett sírni a kislány. Elhiszem, hogy fájt neki a keze, de a lányom sem szándékosan csinálta. Sőt, ők utána akartak menni a házba, az apuka meg akkor kezdte el kifelé terelni őket a kezével, hogy vége van a vendégségnek.
2023. jan. 24. 17:52
 9/57 A kérdező kommentje:

Miért indulna?

Vagy te szeretsz a hidegben, latyakos időben sétálni? Én nem, nekünk kényelmesebb az autó.

2023. jan. 24. 17:53
 10/57 anonim ***** válasza:
61%

Ne hülyítsetek már, ennyi idősen már egyedül jártam iskolába. Ráadásul nem is kellett messze mennie.

Szerintem túlreagálod.

2023. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!