Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen csatornák, médiatartalm...

Milyen csatornák, médiatartalmak vannak, ahol a gyerekem LMBTQ tartalommal találkozhat?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha ilyen tartalom jönne vele szembe, így Netflix, Disney+ sincs nálunk bekötve, hiszen kötelező lassan minden filmjükbe a meleg. Mivel nem nagyon ismerem a gyerek tartalmakat, csak a híreket látom erről, van valakinek valós tapasztalata, hogy mitől kell őket megóvni? Az egyik 2 éves, a másik úton van :). Köszönöm.

2022. nov. 13. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
92%

Senki nem kér arra hogy a gyerekedet arra neveled hogy csak azért fogadjon el vki mert más, magát a másságot kellene. Az hogy ilyen szerepel egy mesében például az nem azt jelenti hogy mindenkit el kell fogadni aki más, hanem hogy a jelenség önmagában ártalmatlan.

Melyik világban jelent előnyt és milyen formában?

2022. nov. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
15%
Munkahelyem3n csak azért nem rúgták ki a totálisan alkalmatlan munkatársqmat mert vijjogni kezdett, hogy azért rúgják ki mert meleg. Ismerősöm átment kerekesszékével a lábamon és még én vagyok a bunkó mert útban voltam( szerinte). Mesében meg ne legyen meleg,transz így is már mindenhol ottvan,legalább a meselönyvben ne legyen. Én is tudtam hogy vannak melegek gyerekként anélkül hogy folyton ezt nyomták volna és senki nem erőltette hogy fogadjam el őket, azt a szüleim rám bízták hogy elfogadom e őket.
2022. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 A kérdező kommentje:
62; teljesen egyetértek.
2022. nov. 15. 17:38
 64/77 Strawman Argument h8er ***** válasza:
93%

De ezek csak személyes tapasztalatok amiknek a valódiságát csak is te tudod.


"Mesében meg ne legyen meleg,transz így is már mindenhol ottvan,legalább a meselönyvben ne legyen."


Akkor heteró se legyen? Hiszen ha egyenlőség van és egyik szexualitás sem ér többet a másiknál akkor ha az egyik kimarad akkor a másik is maradjon ki.


"Én is tudtam hogy vannak melegek gyerekként anélkül hogy folyton ezt nyomták volna és senki nem erőltette hogy fogadjam el őket, azt a szüleim rám bízták hogy elfogadom e őket."


Az baj hogy sokan a szüleiktől hallják a b*zizást. Szerinted az a gyerek aki ezt hallja folyton és meleg mit fog gondolni magáról?

2022. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
8%
Heteróból több van mint melegből így totál fölöslegesnek érzem ezt a témát mesébe rakni mindaddig amíg ez nem érinti,pont olyan mint kerekesszékes gyerekről szóló mesét olvasni. Minek ha nincs a közelében és őt sem érdekli a téma? Nálunk is ment a buz.zás ( suliban, nem szülőktől)de egyben azt mondták, hogy nem vagyok köteles senkit elfogadni csak mert valamiben más, csak akkor fogadjak el akár heterót,meleget stb ha az illető érdemes rá,VISZONT a mai propaganda azt tanítja hogy el KELL fogadni,nem azért mert ő rendes ,hanem csak azért mert ő más és juj akkor neki rosszabb és te leszel a rossz ha nem így teszed. Valahol ez is egyfajta rasszizmus, hogy a hetero nem elfogadó csak akkor ha már 2 évesen erre nevelik a gyereket,szerintem ez is undorító hozzáállás. Ha a gyerek nem akarja szeretni a melegeket,transzikat szíve joga hozzá addig amíg csak magában nem szereti őket.
2022. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 Strawman Argument h8er ***** válasza:
92%

Heteróból több van mint melegből így totál fölöslegesnek érzem ezt a témát mesébe rakni"


És? Attól nem lehet már reprezentálni őket?


Amúgy miért ne lehetne kerekesszékes gyerekről mese? Én nem vagyok az, de érdekelne.


"Nálunk is ment a buz.zás ( suliban, nem szülőktől)"


De akkor mond hogy kik tanítják a gyerekeket ilyen szavakra? Persze a többi gyerektől is tanulhatják, de azok sem az ujjukból szopják ki.


"VISZONT a mai propaganda azt tanítja hogy el KELL fogadni,nem azért mert ő rendes ,hanem csak azért mert ő más és juj akkor neki rosszabb és te leszel a rossz ha nem így teszed."


Megint úgy beszélsz mintha bárki is arra kényszerítene hogy minden meleget el kellene fogadjál.


"Ha a gyerek nem akarja szeretni a melegeket,transzikat szíve joga hozzá addig amíg csak magában nem szereti őket."


Egy gyerek nem fog egy csoportot utáni csakúgy magától.

2022. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
9%

Pedig az enyém is retteg a kerekesszékesektől,passz hogy miért. Mégsem rángatom oda hogy már pedig fogadd el,mert ő szegény kerekesszékes,ahogy a melegre sincs ráírva hogy meleg,nem is viszem oda q gyereket, hogy nézd ő egy meleg,szeretned kell mert....

Nem,nem kell elfogadni,nem kell erre nevelnem sem,szimplán nem teszem neki szóvá,ha rákérdez akkor is azt mondom max hogy igen ők ezek és ezek,de nem kezdek el arról mesélni,hogy ők így meg úgy normálisak és el kell fogadni stb. Nem veszek ezért külön mesekönyvet sem. Majd nagy korában eldönti hogy érez irántuk addig elég ha tudja hogy léteznek. Nálam.is ezt csinálták ,nem fújták fel ezt a dolgot.

2022. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 Strawman Argument h8er ***** válasza:
80%
Az hogy benne vannak ilyen személyek egy mesekönyvbe az nem azt jelenti hogy neked oda kell menj egy meleg párhoz és arra kell kényszeríteni a gyerekedet hogy fogadja el őket. Ha lát ilyet egy mesébe akkor ő magától fog olvasni erről (ha veszel neki ilyen könyvet). Amúgy megint szavakat adsz a számba mivel egyszer se mondtam hogy már pedig te vegyél egy ilyen könyvet, csak annyit mondtam hogy ezekkel a könyvekkel semmi baj sincs.
2022. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
79%
A szerelem nem propaganda 😘
2022. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
22%
A mese könyv is lenyomás a gyerek torkán. Például enyém Grimm mesét nem szereti,helyette bogyó és babóca a favorit,de ettől nem fogom csakazértis a másik mesét venni,nem fogok vele meleg mesét nézetei csak mert most azt nyomják ezerrel hogy fogaddtasd el a gyerekkel ez az egész meleg,transz cuccot. Ilyen kis korban még nemnis kell tudnia hogy ilyen van,ha netalán magától.látja az utcán akkor felvilágosítom addig meg nem látom értelmét ezt bevinni az életébe.
2022. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!