Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen csatornák, médiatartalm...

Milyen csatornák, médiatartalmak vannak, ahol a gyerekem LMBTQ tartalommal találkozhat?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha ilyen tartalom jönne vele szembe, így Netflix, Disney+ sincs nálunk bekötve, hiszen kötelező lassan minden filmjükbe a meleg. Mivel nem nagyon ismerem a gyerek tartalmakat, csak a híreket látom erről, van valakinek valós tapasztalata, hogy mitől kell őket megóvni? Az egyik 2 éves, a másik úton van :). Köszönöm.

2022. nov. 13. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
92%
Az állatvilágban is előfordul, köztudott hogy a ludak egy életre választanak párt, de valamiért a gúnárok jobban szeretnek egymással lenni mint egy libával, biztos ők is sokat Netflixeztek 🤣
2022. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 A kérdező kommentje:

Jól elvagytok egymással, mint a hülyegyerek a kislapáttal. Azért szembejönnek ám a tények, itt van pl. a leszbicsók, amit az én gyerekem nem fog látni, így nem is lesz aberrált:

https://www.youtube.com/watch?v=T80fRtoZJsw

2022. nov. 14. 20:03
 43/77 anonim ***** válasza:
92%
Legyen mindkét gyereked búza, és a férjed hagyjon el téged egy másik férfiért. 😆
2022. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
100%

Ha lepontoztok is, muszáj reagálnom a kommentek- főleg a kérdező válaszainak-elolvasása után.

A gyerekeknek ennyi idősen tök mindegy, ha két nőt, két férfit, egy nőt és egy férfit... vagy bármilyen párost látnak együtt. Csak az számít, hogy szeretik egymást, és boldogok. Ez a mese lényege. Tök mindegy milyen nemű szereplőkkel. Ugyanúgy, ahogy az is mindegy, hogy élő szereplők, animációs figurák, vagy bábok között zajlik a történet.

Az én gyerekeim is láttak már meleg csókot. A nagyfiam nem elfogadó ebben a témában. A nagyobbik lányom olvas is ilyen történetetek. A két kisebb gyerekemet meg egyelőre nem érdekli. Mindegyiknek én vagyok az anyja, ugyanabban a családban nőttek fel, és ugyanazt az értékrendet kapták. Mégis másképp állnak a témához.

Attól pedig, hogy az egyik lányom olvas/néz ilyesmit, még nem lesz aberrált - mint ahogy írtad, kedves kérdező.

Tiktok -és egyéb közösségi média- témakörben az a véleményem, hogy nem tiltani kell a gyereket, hanem megtanítani a használatára, az előnyeire és a hátrányaira. Persze ez csak akkor működik, ha a felnőtt példamutató.


Azt javasolnám, hogy a gyermekeid nézzenek olyan meséket, amiket te is ismersz és szeretsz. A gyermekkorodból kedvelt mesék biztosan fellelhetők a neten. Egyébként egy két éves gyerek abszolút nem igényli a mesenézést. Inkább olvass nekik, vagy diavetítőzzetek. Engedd, hogy fejlődjön a képzelete :)


Akinek nem inge, ne vegye magára.

Puszi

2022. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 Strawman Argument h8er ***** válasza:
92%

"Jól elvagytok egymással, mint a hülyegyerek a kislapáttal. Azért szembejönnek ám a tények, itt van pl. a leszbicsók, amit az én gyerekem nem fog látni, így nem is lesz aberrált:"


De akkor mond már meg hogy hogy alakult ki a homoszexualitás, ha régen nem voltak ilyen programok. Azért csinálunk az ilyen emberekből viccet mert te nevezel mást aberráltnak, de olyan egyszerű vagy mint a faék.

2022. nov. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
91%
44! Honnan tudod, mit olvas a lányod?
2022. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
100%
46 Gondolom szoktak beszélgetni. Nincs ebben semmi.
2022. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 A kérdező kommentje:

44; Köszi, én szívesen veszek minden normális véleményt, így a tiédet is. Én ugyanakkor sokkal nagyobb veszélyt látok ezekben a tartalmakban, mert célzottan pakolják tele őket ilyen romlott tartalommal, nem csak úgy véletlenül bekerül. A leszbikus jelenetben sem a csók feltétlenül a botrányos, hanem az, hogy a mesében két nő él együtt és nevel egy gyereket - ezzel mossák át a gyerek agyát idejekorán, ha a szülő nem néz oda. Azt tudom, hogy libernyákéknál ez az új norma, de Magyarországon sosem lesz az, bármennyi gusztustalanságot tolnak még elénk.


Látod, ennyire jóindulatú és elfogadó amúgy ez a társaság, mint 43-as.

2022. nov. 14. 20:50
 49/77 anonim ***** válasza:
8%
Én még elfogadó lmbtq-val nem találkoztam! Mind kirekesztő.
2022. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
91%
Kiscsillag, az már rég rossz ha olyan bizonytalan és instabil a szexualitásod hogy csak azért nem lettél meleg mert annó nem láttál melegeket a Netflixen.
2022. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!