Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen csatornák, médiatartalm...

Milyen csatornák, médiatartalmak vannak, ahol a gyerekem LMBTQ tartalommal találkozhat?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha ilyen tartalom jönne vele szembe, így Netflix, Disney+ sincs nálunk bekötve, hiszen kötelező lassan minden filmjükbe a meleg. Mivel nem nagyon ismerem a gyerek tartalmakat, csak a híreket látom erről, van valakinek valós tapasztalata, hogy mitől kell őket megóvni? Az egyik 2 éves, a másik úton van :). Köszönöm.

2022. nov. 13. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
89%
Kiskoromban sok Irigy Hónaljmirigyet nèztem, aztán ott is végig be voltak öltözve nőnek. Anyám csak annyit mondott erre hogy vannak ilyen emberek. Mégsem lettem meleg tőle és nőnek sem öltözöm ez miatt.
2022. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
93%

Mivel ekkora korban még úgyse jó ötlet "csak úgy" leültetni a tv elé, megteheted, hogy te magad összeválogatsz meséket, Kis Vakond, Bogyó és Babóca stb., ami az ízlésednek megfelel. Úgyis szeretik újra és újra ugyanazt nézni.


De abban igaza van a többi válaszolónak, hogy semmi baja nem lesz, ha lát melegeket, leszbikusokat, transzneműeket stb. is. Csak ne az legyen az alap.

2022. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
7%

Barhol lehet, nem tudod lekorlátozni. Tiktokot ne töltsön le, az nagyon könnyen feldobja a groomingolós emberkéket. LMB-ig amúgy semmi gond, ha elő is fordul, inkább kedvesen, elfogadásra buzdító módon; a transz propaganda meg a queer pronoun erőltetések a problémásak, mert a gyerekműsorok ezekről a témákról azt sugallják, hogy ha már kicsit is eltérsz a nemed sztereotípiáitól, akkor te a másik nemhez tartozol, vagy egyenesen masik fajba. Elég ilyet vegigneztem. Angolul van amúgy a többsége.

Amúgy a megoldás, hogy erős ítélőképességű, stabil értékrendű személyt nevelsz belőle, akit nem lehet szivarványos cukiskodással semerre befolyásolni.

2022. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 A kérdező kommentje:

10 köszi, tényleg semmi köze hozzá senkinek, hogyan nevelem a gyerekem, mit lát. Tudom, hogy egyesek szeretnék rájuk szabadítani a transzvesztitákat itthon is, de ebből szerencsére nem esztek, nem kötelező. A továbbiakban pedig akit idegesít a téma, az nyugodtan mehet más kérdés alá, nem kell válaszolni, ha nem tetszik.

A Bogyó és babóca jó lenne, de sajnos az meg engem idegesít :D. Minimax tök rendben van, ott inkább régi rajzfilmek mennek, de arra gondoltam, hátha van Youtube-on is valami normális, úgyis a gép előtt akarnak ülni majd nemsoká :D. Klasszikus szép mesék mint Vuk, Aladdin, Szépség és a szörnyeteg már megvannak, szeretik őket.

2022. nov. 13. 17:09
 15/77 anonim ***** válasza:
89%

"stabil értékrendű személyt nevelsz belőle, akit nem lehet szivarványos cukiskodással semerre befolyásolni."

Ezt komolyan gondolod? Szerinted ettől lesz valaki meleg?

2022. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 A kérdező kommentje:
13 igen, ahhoz ragaszkodom, hogy tiktok se legyen, nem csak melegpropaganda miatt, hanem a sok teljesen igénytelen, idióta, lájkvadász "tiktokker" miatt. Ilyenekkel nem fogja mérgezni az agyát, különösen nem 8 éves kora előtt. Amúgy nem az a baj, ha meleget lát, sőt ha esetleg az lesz, attól én még szeretni fogom. De ez ami ma megy a leszbicsókos figurákkal meg a nonbináris tehénnel az agybaj.
2022. nov. 13. 17:11
 17/77 anonim ***** válasza:
94%

Te ezt melyik mesében láttad? Nekünk vam Disney+ Igaz nem a évesem 7 évesem miatt (én nagyon szeretem rajta a meséket sorikat) de egy olyan meset se láttam amiben leszbi csók van.

Most pl a Vaiana-t nézzük

2022. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
96%
Ennyi erővel ne nézzen semmit (mondjuk két évesen amúgy se), minden mesében vannak furcsa és valóban beteg dolgok, élen a Grimm és a magyar népmesékkel. Aki pedig valóban nézi a gyerekkel a bogyó és babócát, az is talál benne érdekességeket. :)
2022. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
14%
Az a megoldás nem jó, hogy te kapcsolsz be neki egy-egy mesét célirányosan? Mi így szoktuk, bár nem ebben a korban. Nem is csak az lmbt tartalom kiszűrése miatt, hanem számos dolgot fel tudnék még sorolni, ami miatt szerintem a klasszikus mesék jobbak, az meg úgysem a mesecsatornán megy.
2022. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
65%
Disney+-on én nem láttam meleget sőt tele van klasszikus régi mesékkel. A netflix tényleg most már csak a meleg,transz dolgokat nyomta,le is mondtam. Nem azért mert fúj meleg stb ha én mert rohadt unalmas lett, hogy lassan minden erről szól vagy sorozat gyilkosokról szóló dokuról. De q disney semmi durva. Engem is idegesít a bogyó és babóca,de csak ez érdekli és inkább vez mint a Bing nyuszi 😅
2022. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!