Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a történethe...

Mit szóltok ehhez a történethez? Én teljesen a hatása alatt vagyok. Döbbenet, mást is ennyire sokkol?

Figyelt kérdés

"Míg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ és vonalakat karcolt az autó oldalára.

Haragjában, a férfi megfogta a gyermek kezét és többször ráütött, nem ismerve fel, hogy a francia kulccsal üti.

A kórházban a gyermek elveszítette az összes ujját a törés miatt. Mikor a gyermek meglátta az apját, szemében fájó tekintettel kérdezte: "Apa mikor fognak visszanőni az ujjaim?"

Az apa felismerve tettének súlyát, szólni sem tudott.

Visszament az autójához és többször belerúgott.

Saját cselekedetétől feldúlva leült az autó elé és a karcolásokat nézte.

A gyermek azt írta:"SZERETLEK APA!"


A tárgyak használatra vannak, az emberek szeretetre! A probléma a mai világban az, hogy az EMBEREK VANNAK HASZNÁLVA ÉS A TÁRGYAK SZERETVE!


2010. szept. 26. 16:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Számomra ez olyan újfajta "példabeszéd"(mint a Bibliából pl.A tékozló fiú).És úgy gondolom,akinek nem inge,ne vegye magára.2 gyerekem van-FIÚK-és soha,de soha nem bántottam/bántanám őket azért,mert valami tárgyban kárt tesznek/tettek.Különben a kicsi(májusban múlt 2 éves)a nyáron hasonlóképpen "dekorálta"az autómat(igaz,ceruzával,de jó hegyessel,és jól belekarcolva)amit csak a fényező tud rendbe hozni(és mivel egy 6 milliós autóról van szó),nem lesz 2 fillér...eszembe se jutott bántani!Igazság szerint még most is mosolygok.Mi-a férjemmel-úgy gondoljuk,hogy a tárgyakat lehet pótolni,javítani stb.
2010. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
52%
A történet akkora kacsa mint egy ház. A tanulságról annyit, hogy épeszű, normális ember nem veri a gyerekét. (Nem egy-egy felindulásból elcsattant pofonra gondolok, hanem tényleges verésre.) Aki meg mégis, abból nem nézek ki elég agysejtet a történet tanulságának megértéséhez. Giccses vacak.
2010. szept. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

16:42 igazad van valahol, de az emberek különbözően működnek.ezért van az, hogy mindenkinél rá kell jönni mi az ami megérinti, hat rá, mint a gyereknevelésnél is.nem minden gyerekre hat minden büntetés egyformán.hidd el nagyon sok olyan ember van akinek elmondasz egyenesen valamit azt nem akarja felfogni, de ha csak egy ilyen sztorit mesélsz el, ami vagy igaz vagy nem és lehetőleg jól kisarkított az hat rá.

De látod, sokan itt sem a lényegét értik, hanem keresik hol lehet belekötni.Számomra ez a szomorú.

2010. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Az a szomorú,hogy ilyen "sarkított" történet kell ahhoz,hogy az embereknek eszébe jusson,hogy mi FONTOS. Nem hiszem,hogy itt az a lényeg,hogy van-e igazságtartalma. Amin én változtattam az életemben az az,hogy pl.szülinapra nem tárgyat kérek,hanem egy "élményt" a párommal,a családommal....ez a fontos,hogy együtt legyünk! :-)
2010. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki tudja, hogy ez egy kitalált történet, de attól még az arra fogékonyaknak megható lehet. Első olvasásra nekem is az volt. Bár én is csak azóta vagyok ilyen érzelgős, mióta gyerekem van :)
2010. szept. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
ez nem igazi történet, nem ismeritek? Ilyen emailben terjedő oktató-mese. Természetesen megérint, olvastam is, de NINCS VALÓS ALAPJA, csak mondanivalója.
2010. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!