Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliában divat nem szoptatni?...

Angliában divat nem szoptatni? Döbbenet!

Figyelt kérdés

barátnőm kint babákkal foglalkozik, ő mesélte, hogy sok anyuka egyáltalán nem teszi mellre babáját! 6 hétig fejnek, aztán elapasztják a tejcit. jobb a tápszer! nem azért mert nem tudnak szoptatni. nem akarnak! akkor lehet nem fogadná el baba a cumisüveget, meg tönkre tenné az alakjukat, .....


engem nagyon megdöbbentett. nektek mi a véleményetek?


2010. máj. 17. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ő dolguk

De eléggé sajnálatos,hogy adhatnák a legjobbat a babának,de megelégszenk a második jóval is...

Sokan mit nem adnának,ha tudnának szoptatni.

2010. máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Én nem ítélem el őket, ők tudják, hogy mit csinálnak. Nem ismerem mélységében az angol társadalmat. Lehet, hogy ott hamarabb vissza kell menni dolgozni, nincs is idő a szoptatásra. Ha a saját munkámra gondolok, bizony én sem tudtam volna megoldani, hogy a munkahelyemen fejjem az anyatejet, stb. De szerintem kis hazánkban is van bőven anyuka, aki azért nem szoptat, mert oda a csodás alakja, meg megereszkedik a melle..

Én annak sem vagyok a híve, hogy igény szerint szoptatni a gyereket gyakorlatilag a nap 24 órájában szinte folyamatosan, és attól is kiver a víz, ha azt hallom, hogy a kétéves gyerek még többször szopik egy nap. Van egy egészséges határ -szerintem- ami jó az anyának és jó a babának is. Én nagyjából háromóránként szoptattam a lányomat, természetes, ha fél órával hamarabb volt éhes, megetettem, egyéves koráig szopott, ő hagyta el akkor is az anyatejet.

2010. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

A Kalahári sivatagban 5-6 évig szoptatnak az anyák, Angliában meg 6 hétig.

Így szép a világ.

Számomra egyik "szélsőség" sem döbbenetes....

2010. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

az ő dolguk. sokan 6 hét után vissza is kényszerülnek menni a munkahelyükre, úgy is elég nehéz szoptatni :(

engem inkább az itthoni hozzáállás döbbent meg, amikor megköveznek valakit, mert nem szoptat, holott fogalmunk sincs az egyedi helyzetekről...

2010. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Fél évük van otthon lenni a babával,utána vissza kell menni dolgozni,lehet ez is közrejátszik.Meg hogy mindenkinek legalább 3 gyereke van,és nem ritka hogy minimális korkülömbség van köztük.
2010. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

nem, tényleg nem arra gondolok aki nem tud szoptatni. csupán maga az a tény, hogy "divat" nem szoptatni.


illetve nekem az a hihetetlen, hogy egyáltalán nem teszik cicire a babákat. egyszer sem :(((

2010. máj. 17. 11:32
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Én most azon döbbenek le, hogy én vagyok az első a kérdező óta, aki szintén ledöbben ezen!
2010. máj. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
De miért vagy ledöbbenve?
2010. máj. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Anglia a művi társasalom fellegvára. Nem véletlenül olyan sok ott a kövér ember, allergiás, hiperaktív gyerek.

Illetvle a fontossági sorrend egy kicsit felborult, nem az a fontos, hogy egészségesek legyünk hanem, hogy a külcsín megmaradjon. Noha ha valaki élt már kint Angliában akkor valószínű el fog gondolkodni, hogy miért is akarják olyan nagyon megtartani az alakjukat az angol nők, amikor iszonyú kövér a nagy átlag.

Számomra felfoghatatlan, hogyan tudtunk ennyire eltávolodni a természettől.

2010. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Az tényleg furcsa nekem is, hogy egyáltalán nem teszik mellre a babákat - nehezen tudom elképzelni...szerintem a fejés megerőltetőbb, mint a szoptatás...mondjuk az én fiam szopik, és tényleg a cumisüveget egyáltalán nem fogadja el, és ez nekem gond, mert más nem tudja megetetni.De mindenki máslépp gondolkodik gyereknevelés terén, el kell fogadni a mások véleményét is!
2010. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!