Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliában divat nem szoptatni?...

Angliában divat nem szoptatni? Döbbenet!

Figyelt kérdés

barátnőm kint babákkal foglalkozik, ő mesélte, hogy sok anyuka egyáltalán nem teszi mellre babáját! 6 hétig fejnek, aztán elapasztják a tejcit. jobb a tápszer! nem azért mert nem tudnak szoptatni. nem akarnak! akkor lehet nem fogadná el baba a cumisüveget, meg tönkre tenné az alakjukat, .....


engem nagyon megdöbbentett. nektek mi a véleményetek?


2010. máj. 17. 11:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

az egész azért fura, mert a természet az anyatejet találta ki a gyerek táplálására. a tápszer pótszer. persze aki nem tud, valamiért, azt egyáltalán nem kell elítélni. de aki nem akar, bár tudna...jó lehet, hogy a tápszerek tök jók, meg modernek meg mittomén, de nem nyújtják azt ,amit az anyatej. és itt nem a tápértékre kell gondolni, azt megadja a tápszer is, de hogy pl. az anyatej nagyban csökkenti egy csomó betegség (magyarországon népbetegség) kockázatát, mint magas vérnyomás, elhízás...jobban fejlődik vele száj és arc izomzata, ezért csökkenti a különféle beszédhibák kockázatát, tele van immunanyagokkal, satöbbi satöbbi. mindezt a mesterséges táplálás nem tudja. és van, aki a mellét féltve vagy nem tudom miért, ettől megfosztja a saját gyerekét, nekem ez nem fér a fejembe. hozzátesezm, én abszolút nemvagyok ősanya típus, és igen zavar, hogy a mellem úgymond meglöttyedt (hiú vagyok). de emiatt sose jutott eszembe nem szoptatni, vagy hamaarabb abbahagyni.

a másik viszont, hogy angliában tudtommal 6 héti után visszamennek dolgozni sokan. emiatt lehet, hogy egyszerűnbb már az elején fejni, és utána elapasztani. mert valószínű sok munkahelyen nem lehet megoldani a fejést hosszútávon.

ez viszont a társadalom hibája, fél évre biztosítani kéne legalább, hogy otthon maradjanak az anyák, hiszen a who ajánlása szeritn is 6 hós korig a kizlagos anyatejes táplálás a legjobb.

2010. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Nekem meg az furcsa, hogy nálunk akár le is fejeznék az embert, ha nem szoptatna, nem természetesen szül, ha lehet érzéstelenítő nélkül. Mindannyian anyák vagyunk, és hogy mennyire jók, az hosszú hosszú évek múlva derül ki. NEM attól függ ki szoptat, ki nem!!!!!!!!!!!!!!!
2010. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
Azért lássuk be az angliai nők nem az eszükről híresek...
2010. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Nikcsi ***** válasza:
100%

No, hagy szoljon hozza olyan is, aki eppen Angliaban el...

Ket gyereket szultem itt. Nem tudom baratnod hol dolgozik, de ez igy ahogy leirtad nem allja meg a helyet.

Mar terhesgondozason az az elso hogy megkerdezik akarsz-e szoptatni, ha esetleg nem akarnal finoman megprobalnak meggyozni, kapsz tajekoztato fuzeteket ilyesmik. Szules utan a legelso dolog meg a koldokzsinort se vagjak el, hogy a melledre teszik a babat, skin-to-skin kapcsolatkent nezezik. Elvagjak a koldokzsinort, gyorsan megvizsgaljak es azonnal kapod vissza jol bebugyolalva es megmutatjak hogyan kell helyesen mellre tenni. Ha elso babas vagy, egy vedono gyakrabban radnez es segit ha gondod van. A korhazbol addig haza se engednek amig nem megy jol a szoptatas. Mikor kijon hazhoz a vedono o is megkerdezi hogy minden oke, rendben megy-e a szoptatas, ha problemad van segitenek. En jartam szoptatos babaklubba is hetente egyszer ahol szoptatos anyukak segitettek egymasnak.

Igenis nagyon nagyon hirdetik a szoptatas fontossagat es igyekeznek segiteni, legalabbis ahol en elek.

Ne itelkezzunk mar olyanrol amirol csak hirbol hallottunk.

Viszont abban is van igazsag hogy a nagy reszuk nem szoptat sokaig, de nem azert mert nem akar, hanem mert itt osszesen 9 honapot fizetnek neked amit itthon lehetsz a babaddal. Utana mar nem kapsz gyest, ergo visszamesz dolgozni. Ugyanakkor, sok helyen tamogatjak, sot torveny szabalyozza hogy reszmunkaidoben is visszamehetsz dolgozni, tolem meloban azt is megkerdeztek hogy szoptatok-e mert akkor biztositanak helyseget ahol lefejhetem a tejet.

Persze ugyanugy mint otthon itt is vannak akik nem akarnak szoptatni, de en ezt nem mernem kijelenteni hogy a nagy atlag ezt csinalja.

2010. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
12.27 tökéletesen megfogalmaztad, egyetértek :) sajnos a magyar társadalom egyáltalán nem elfogadó, liberális és egyáltalán annyira jellemző ránk, hogy mindig mindenkit elítélünk...
2010. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%
Gondoltam már az elején, hogy hihetetlen, hogy nem is teszik mellre a kisbabákat, természetesen kiderült, hogy nincs is így!
2010. máj. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

köszönöm agliai kismami, hogy Te is leírtad!


Barátnőm Londonban dolgozik kisbabákkal, tegnap mesélte, hogy nagyon sok kismamával találkozott, aki egyáltalán még mellre se tette babáját :(


de a tv-ből is az jön le nekem, hogy nyugatra egyre inkább nem elfogadott a szoptatás :(

2010. máj. 17. 16:47
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyet ertek az angliai anyukaval, en is igy tapasztaltam. Az elso fiam kint szuletett, a 2. babat ott hordtam ki, de mar Magyarorszagon szultem. Szules utan tenyleg egybol a hasamra raktak a babat, meg a koldokzsinor sem volt elvagva, szoltak, hogy abban a pillanatban rakhatom is cicire. Kb ot perccel kesobb vettek el tolem a babat, a szuloagytol kb ket meterre volt a merleg, lemertek, ott a szobaban oltoztettek es kaptam is vissza egybol. Kb egesz nap cicin volt, vizsgalni sem vittek el, oda jott be a doki, ott vettek vert, ott csinaltak a hallasvizsgalatot. Igaz, megkerdeztek, hogy szoptatni fogok-e, amikor mondtam, hogy termeszetesen, akkor bolintottak es fel ora mulva jott a szoptatasi tanacsado, aki kb egy oranyi kiseloadast tartott, mutatta, hogyan kell mellre tenni, es masfel kilonyi tajekoztato fuzetet hagyott ott. :-)

A babam jol szopott, orankent ellenoriztek, hogy helyesen csatlakozik-e cicire. Aznap mi mentunk is haza, de minden nap jott masfel hetig a szuleszno. Voltak gondjaim a szoptatassal, mert nem indult be sem a tejem, de probaltak segiteni, szoptatasi tanacsadot is kuldtek hozzam.

Szoval nem rajtuk mult, hogy nem tudtam szoptatni, soha senki sem probalt meggyozni. Ismertem nehany anyukat, de konkretan senki sem mondta azt, hogy nem akart szoptatni, voltak kozottuk szoptatok, tapszerezok, de nem tunt masnak az arany, mint az itthoni.

Szerintem ez egyebkent kornyektol, nepcsoporttol, vagy tarsadalmi retegtol is fugghet.

A masodik babanal a korhazban kozel sem kaptam ennyi tajekoztatast, vagy segitseget a szoptatashoz. (Lehet, hogy azert, mert masodik babas voltam es ugy gondoltak, hogy nincs ra szuksegem.)

A baba szules utan egy orat volt velem, akkor sem lehetett cicin folyamatosan, majd ugy elvittek megfigyelesre, hogy masnap delutan kaptam vissza. (Este nyolckor szultem.) Kint folyamatosan hangoztattak, hogy az elso fel nap a legfontosabb, akkor kell a legtobbet cicin lennie a babanak, itt meg kicsit aggodtam, hogy pont ezt az idot nem tolthetjuk egyutt. Gondolom, hogy ez is korhaztol fugg.

(Bar a sogornom epp most szult, o csaszaros volt, de a mutet utan nem foghatta meg a babajat, szinten este szuletett, masnap delutan vitte ki neki a csecsemos. O elso szulo, de nem mutattak meg neki, hogyan kell cicire rakni a babat. Sot, megdobbentem, mert igy, ennyi ora kulonlet utan azt mondtak neki, hogy egy orat lehetnek egyutt, de az elso fel oraban meg csak fogja az oleben, ne rakja mellre, majd csak utana fel orara, de ne tobbre, mert kiazik a cicije. Ez volt az osszes instrukcio. A szobaban levo tobbedik gyermekes anyukak segitettek neki mellre tenni a picit.)

Nah, ebbol csak azt akartam kihozni, hogy ahhoz kepest, hogy itt sokkal elterjedtebb dolog a szoptatas, megis kevesebbnek tunik a segitseg, amit adnak, kevesebb a tajekoztatas, az anyukak inkabb sajat maguk dolgoznak a segitsegert, infoert.

(Azt is hozzateszem, hogy inkabb dontson egy anyuka ugy, hogy csak tapszerez egybol, minthogy azt csinalja, amit az egyik magyarorszagi korhazi szobatarsam. Konkretan cigizett, jart le szepen orankent ugy, ahogy kell. Kozben szoptatott, mint allat es engem sajnalt le agyba-fobe, hogy milyen kar, hogy az elso gyerekemmel nem volt tejem, merthogy az aranyat er, hala az egnek o ugy tejelt, mint egy fejos tehen. Hat, ez is egy hozzaallas, nem irigyelltem el tole a nikotinos tejet.

2010. máj. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Angliaban szultem 4 honapja.Itt elunk egy jo ideje...

Eleg sok butasagot lehet hallani otthon, hogy mi tortenik itt.

Az volt az elso, hogy amig en beajulva fekudtem a szules utan a mellemet tomkodtek a lanyom szajaba, hogy ne sirjon annyira.

Nagyon faradt voltam 2 napi vajudas utan es orultem, hogy fogni tudtam, igy segitseggel szoptattam.

Minden nap jott szoptatasi tanacsado, mert nem ment a szoptatas.

Jarunk baba clubba es mindenki szoptat rajtam kivul!!

Nekem nincs es nem is volt tejem.Ok kerdezgetik, hogy miert nem szoptatok.

Sot meg az utcan is barhol szoptathatsz senki nem nez rad furan!!

Egyebkent meg aki az angol noket becsmerelte....nekem meg errol a viselkedesrol van velemenyem, hogy mindenkit lefikazunk mert az ismerosom ismerosnek az ismerose halotta egy ismeorsnek az ismeroserol, hogy valamit csinalt.

Ez a nevetseges!!

2010. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!