Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a történethe...

Mit szóltok ehhez a történethez? Én teljesen a hatása alatt vagyok. Döbbenet, mást is ennyire sokkol?

Figyelt kérdés

"Míg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ és vonalakat karcolt az autó oldalára.

Haragjában, a férfi megfogta a gyermek kezét és többször ráütött, nem ismerve fel, hogy a francia kulccsal üti.

A kórházban a gyermek elveszítette az összes ujját a törés miatt. Mikor a gyermek meglátta az apját, szemében fájó tekintettel kérdezte: "Apa mikor fognak visszanőni az ujjaim?"

Az apa felismerve tettének súlyát, szólni sem tudott.

Visszament az autójához és többször belerúgott.

Saját cselekedetétől feldúlva leült az autó elé és a karcolásokat nézte.

A gyermek azt írta:"SZERETLEK APA!"


A tárgyak használatra vannak, az emberek szeretetre! A probléma a mai világban az, hogy az EMBEREK VANNAK HASZNÁLVA ÉS A TÁRGYAK SZERETVE!


2010. szept. 26. 16:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló, nem konkrétan kell venni ezt a történetet, hanem átvitt értelemben, "olvass a sorok között".
2010. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy megtörtént, vagy sem. Ma találtam egy oldalon. Azóta majdnem egyfolytában sírok, és csak remélem, hogy "mese" és nem igaz történet.

Akinek van gyereke, netán kisfia, maga elé tudja képzelni a kis arcát, a kórházban...

2010. szept. 26. 16:32
 13/26 anonim válasza:
100%

Tanulságos történet. Korábban olvastam! Azt akarja kifejezni, h sajnos néha a tárgyak fontosabbak, mint az embernek a szerettei! Bármilyen tárgyat lehet pótolni, de az emberi életet nem!!!

Nekem ez a véleményem!

20/L

2010. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem csak első :)

A mondanivalóját kell figyelni, nem magát a történetet, és igen, van benne valami...

2010. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
35%
Egy megtörtént, 100%-ban igaz történeten biztos, hogy elérzékenyülnék, de mint mondták, giccses,nyálas mese.
2010. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%

Emberek, nem veszitek észre, hogy itt nem az a lényeg, hogy igaz-e a történet vagy, hogy mennyire van kisarkítva?????


A lényeget kéne érteni, olvasni a sorok közt.

Ismerek olyan családot, ahol a fiatalok együtt élnek anyósékkal, van egy 3 éves kisfiuk, aki igazi rosszcsont, vagyis eleven gyerek.

A nagyapa agresszív állat, semmi érzés nincs benne és állandóan üvölt a gyerekkel általában ok nélkül, nem olyan drasztikus dolgokért....szegény gyereknek olyanokat vág a fejéhez, hogy "megöllek, ha mégegyszer hozzáérsz a tévémhez/autómhoz stb" Nem egyszer jól meg is veri a gyereket és tényleg olyan dolgok miatt amit a kicsi még nem ért, nem direkt csinál rosszat, csak neki nem tetszik.

Ő csak pénzben, tárgyakban gondolkozik, de semmi emberi érzés nincs benne...sajna nap mint nap látom/hallom ezeket, közvetlen szomszédaink.


Na de a lényeg,lehet a sztori kisarkított, de ha belegondoltok hány szülő veri halálra a gyerekét türelmetlenség stb miatt.....van tanulsága és pont ezért kisarkított, h az ember gondolkodjon már el rajta.

2010. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
69%
Azt, hogy kamu. Amelyik gyerek tud már írni, annak van annyi esze, hogy nem karcolja össze az autót, valamint a "szeretlek apa" felirat belekarcolása egy autó fényezésébe nem éppen 2 perc. A másik meg, hogy a kocsi fényezése közben nincs szüksége az embernek franciakulcsra, szóval nem hinném, hogy pont kéznél lett volna. Végül attól, hogy valakinek eltörnek az ujjai, még nem amputálják. Kezd elegem lenni az ilyen történetekből, aminek semmilyen valóságalapja sincs. Gondolok itt a lánclevelekre, amikben az van, hogy ha tovább küldöd x millió embernek, akkor ez+az ennyi + ennyi pénzt kap, mert ez + az a a szolgáltató figyeli a levelek számát és ennyit + ennyit ad levelenként. Lehet, hogy érzelmileg megindítóak a történetek, de nem mások, mint hoaxok. Lehet lepontozni.
2010. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%
Régi mese, amit temészetesen Amerikában találtak ki. Tanulság: a gyekeret nem verjük. Semmvel sem.
2010. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
65%

Szerintem több sebből is vérzik a történet, mert ha tényleg így történt volna, akkor a gyámügy valamint a rendőrség letartóztatta volna az apát, mégha utána meg is enyhül.Nem tudom elhinni, hogy valaki csak akkor veszi észre a francia kulcsot, amikor már a gyerek keze eltört.Vannak ilyen beteg állatok, de ők megkeresik a legközelebbi pálcát, mert nekik mindig van.

S az egész ott sántít, hogy az apa fényezte a kocsiját, utána meg hogyan kerül oda a francia kulcs.Még sorolhatnám, hogy mi még nem teljesen tiszta az egész történetbe, ez csak tipikusan azok miatt van, akik blogot írnak, s oda tehetik ki ezt a történetet.Elég csöpögős történet, annyi szent.

2010. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Első 16:36-os: a te sztorid sokkal jobban megérint, mint a fenti.

A tanulság le is van írva:

A tárgyak használatra vannak, az emberek szeretetre!


Aki ezt nem képes felfogni, annak kell manipulatív, drasztikus "mesébe" rejteni az üzenetet, hogy megértse. (Pl. Piroska megeszi a nagyit. Mese helyett lehetne azt is mondani a kicsiknek, hogy ne állj szóba idegenekkel. De dramatizálni kell, hogy ha idegenekkel állsz szóba, megeszik a nagyit is, meg téged is.)


Tudom, hogy ez csak egy sztori, de nem szeretem, ha hülyének néznek és manipulálni akarnak, és elég nagy vagyok ahhoz, hogy megértsem azt, hogy a tárgyak nem annyira fontosak, mint az emberek, és eszerint is cselekedjek.

23/L

2010. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!