Mit tegyek, hogyha a világ beleszól a gyerekeim nevelésébe, és ennek következménye a gyerekeim elégedetlensége, boldogtalansága?
Én ingerszegényebb környezetben (szerettem volna) nevelni a gyerekeinket, ahol lassabban és sokkal intenzívebben élnek meg dolgokat, de az óvoda (és hamarosan az iskola) mindent tönkretesz a gyorsaságával, a kapkodással, a túlzsúfoltságával.
Azt pedig, hogy a mindennapi életünkben mennyire vagyunk boldogok, nagyban befolyásolja, hogy az élményeinket mennyire éljük meg intenzíven. Minél feljebb kerül az ingerküszöb, annál lentebb kerül a boldogság, mert nem látjuk meg a rohanó világban a kisebb örömöket.
Kevés játékuk van itthon - az óvodában dugig van minden játékkal, nincs képernyőidő - az óvodában tévéztetik őket elalvás előtt (!), nincsenek a programok túlzsúfolva, inkább a minődégre törekszünk - addig az óvoda és en bloc a világ a mennyiségre. Így lesznek a gyerekekből kielégíthetetlen gyerekek, mert minden, ami élvezetet ad, abbam nem tartanak mértékletességet
Minél jobban kitárul előttüka világ, annál szélesebb lesz a látókürük, és annál boldogtalanabbak lesznek, legyen szó akár ételekről, akár játékokról, akár a szexről.
Honnan veszitek, hogy lusta? Lement vidékre önfentartani, annál keményebb fizikai munkát egyikünk sem végez szerintem.
Szerintem meg az van, hogy se szabadideje, se pénze többet foglalkozni a gyerekkel, annakidején lement falura(ugye itt 10 alatti ovis meg sulis létszámok vannak, és az ottani műveltségi szint miatt mindenki tesz rá, ha filmeznek a gyerekek, örülnek, ha nem 2 faluval odébb kell vinni etetési időben), mert jó ötletnek tűnt, most látja, hogy szívás, de legalább tud abba kapaszkodni, hogy önfenntartóak, és próbálja megmagyarázni, miért is jó az, ha keveset tud a gyerekeivel lenni, és nincs pénze programokra, mert legalább "bio" kajákat esznek és élhetik a lassú életüket.
Amúgy tökre nincs igazad kérdező, az enyém értékeli a kis dolgokat is, pl csigát mentünk a járdáról, hogy ne tapossák el, és 8 éves, a mai napig megáll, ha megyünk valahova, hogy "nézd de szép fa", "csss hallod, valami van a bokorban", "nézd egy katica a bokron a levéltetveket eszi", meg fog szöcskét, figyeli a bogarakat, formákat lát a felhőbe.. Annyi műanyag vacak játék van a szobájában, hogy nem is tudod elképzelni, kicsikén és látott mesét, már 1 évesen is, bár akkor telefonról a bogyó és babócát, csak 2 éves lett tévénk. Pedig Budapest mellett élünk.
Szerintem ilyen szempontból az enyém szuper gyerek, és sétálni csak oviba meg boltba, évente 4x meg erdőbe járunk rövid időkre, bár igaz, hogy van nagy kertünk és mellettünk játszótér, ahova 2 perc lemenni.
Szerintem kérdező túlterhelt vagy, adj le valamiből, hogy fussa programokra, ne úgy kelljen már rácsodálkoznia az őt körülvévő világra, mint egy bennszülöttnek, hogy "jé ilyen is van?" miközben a közegének természetes lesz. Ne tartsd direkt tudatlanságban a gyereket, így is durva, hogy alig lát valamit a világból gyerekként, de meg fog zakkani, nem fog tudni beilleszkedni tini korától, nem fogja tudni felvenni a tempót, érteni mi folyik körülötte. Oké, hogy nektek ez jó, de ő szívni fog. Persze már változtatni nem lehet, hisz önfentartásál pénz szinte semmi, munka meg dögivel, ebből kijönni lehetetlen.
Szomorú azt olvasni, hogy számodra az a boldogság, a "nevelési elv", hogy a gyerek minél kevesebbet lásson, tapasztaljon és tanuljon a világból.. A gyereket az életre kell felkészíteni, hogy a jég hátán is megéljen.
Mi nem voltunk gazdagok, de meg volt mindenünk, és még sem.
Szüleimnek rossz volt a házassága, most is 2 élnek egy nagy házban egymás mellett..
Életemben 1x voltunk családi nyaraláson ami katasztrófa volt. Soha sehova nem vittek minket. Az oviban is csak az utolsó évet jártam, mert anyám otthonról dolgozott.
Tudod mikor éreztem meg leginkább,hogy kilógok a sorból? Amikor tovább mentem tanulni és kollégista lettem.
Hiába vagyok kedves, vicces közvetlen és nyitott, sosem tudtam igazán beilleszkedni, mert annyira kívűlállónak és sokszor nagyon
butának éreztem magam, ami miatt nagyon szégyeltem magam. Aztán meg is lett az ára ennek, kiközösítettek.
A gyerekedet nem a boldogságra meg a minimalizálásra neveled..
heti 1 séta? Szerinted ez akkora hatalmas program?
Sajnálom a gyerekedet, mert bár jót akarsz, épp az ellenkezőjét fogod elérni.
3 gyermekünk van. Igyekszünk a lehetőségeinkhez mérten annyit megmutatni az életből amennyit csak lehet, az aranyközéputat követve. Ez nem azzal egyenlő, hogy mert nekem nem volt egy szobányi játékom, akkor majd nekik lesz.. Vagy mert a szomszéd Juci telefont vesz a 6 évesnek, akkor én is. Nem.
A gyerekeim így is képesek rácsodálkozni a világra, és akár 2 kaviccsal meg egy vödör vízzel is tök jól eljátszanak.. Szóval rosszul közelíted a dolgot..
Ők is tudják milyen haszonállatot tartani, kertet vetni..
Teljesen félreértetek engem.
Egy 6 évesnek és egy 3 évesnek miért kellene mindent látniuk? Miért kellene mindent megmutatni?
Feleslegesen miért kellene ingereknek érni őket?
A sok játék meg felesleges az óvodába, mert nem ad a gyerekkorhoz, csak elvesz. Egy gyereknek játék nélkül is kell tudni játszania, mert el kell tudnia foglalni magát. Mégis miért jobb 20 kirakós meg 10 társasjáték, hogyha ki lehetne menni az udvarra és maguk elé képzelnének egy kastélyt és ott játszanának?
🤦♀️ A játék kellékek nem veszik el a képzeletet.. Sőt. A fejlesztő játekok mint pla puzzle is fejleszt!
Ez amúgy csak a csórok gondolata..
A puzzle pl elég jó fejlesztő játék. Segíti a rész-egész megértését, a síkon elhelyezkedést, finommotorikát (össze kell tudni illeszteni), a türelmet stb 🤷🏼♀️. Ezek is mind hasznos dolgok. A társasjáték is a szabálykövetést, a társas interakciókat, azt is, hogyan kell kezelni ha nem ő nyer, vagy pont fordítva, ha ő nyer. Segíti a matematikai egyszerű számolást (ugye dobókocka, lekell olvasni, annyit lépni). Az építőjátékok a térbeli gondolkozást, a kreativitást... Ezek mellett persze tényleg jó, ha kint szaladgál és elképzeli a kastélyt, de a kettő nem üti egymást. Az állatkert sem, lehet elképzeli az oroszlánt, látta könyvben is... De teljesen más élőben látni, hogy mekkora.
Az a baj, ha semmit sem ismer, mert minek egy gyereknek mindent ismerni baromira lemarad a többiektől, a világtól és neki lesz rossz, hogy 10+ évesen még olyanokkal kezd ismerkedni amit már a 5-6évesek is ismernek. Kamaszként méginkább kívülálló lesz. A korai ismeretek meg nem szerzése később szinte behozhatatlan hátrány lehet.
És mégis mi fog neki hátrányt okozni? Miben marad le?
Ha azért nem barátkoznak vele, mert 14 évesen nem fekszik le mindenkivel egy jól "átmulatott" éjszaka után, akkor nem kell, hogy olyanok barátkozzanak vele. Majd lesznek olyanok a barátai, akik értékelik egy könyv értékét, akik a ma már semmit mondónak szánt verseknél a sorok közé látnak, felfedezik bennük a meg nem írt szavakat, akik hisznek Istenben, és nem ciki az étel fölött imát mondani, akik segítenek az idősöknek és kiállnak a gyengék mellett.
Na jó, neked felesleges észérveket felhozni, teljesen kiforgatod mindet és csak a rosszat látod benne. Ha azt gondolod hogy azért mert 6 évesen elviszed állatkertbe 14 évesen részegen fog szexelni akkor menthetetlen vagy.
Remélem a gyerekeid majd egyszer megbocsátják neked hogy tönkreteszed a gyerekkorukat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!