Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyik gyerekem kissé...

Az egyik gyerekem kissé előnytelenebb külsőleg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van, kétpetéjű ikerlányaim vannak.

Leszögezem, hogy szeretem őket, ők a legértékesebbek számomra!!!


De nem vagyok vak, reálisan látom őket. Az egyik lányom már pici kora óta tipikus szép kislány. Szép baba volt, szép kisgyerek, most 11 évesen is nagyon bájos. Mindenki dicséri, többször megkerestek már, hogy indítsam versenyeken, vigyem modellkedni.

A másik lányom azonban nem szép. Nagyon aranyos, kedves személyiség, okos gondolatai vannak, de tudja ő is, hogy amikor valaki azt mondja, hogy "Jaj de szépek vagytok", akkor azt csak udvariasságból mondják. Nem csúnya, nincs semmi rendellenessége, de nem szép. Próbálom őt bíztatni, hogy ő máshogyan szép, de egyre nagyobb (ráadásul kiskamasz), és ő is látja a különbségeket, és egyre kritikusabbak mindketten magukkal szemben, mert lassan belépnek a kamaszkorba, viszont őt nagyon sok minden aggasztja.


Sokszor kiütköznek ezek a különbségek, például hogy belé eddig egy fiú sem volt szerelmes, az ikertestvéréért meg sokan rajongtak.

Vagy például ami napi szinten vitatéma, az a haj. Apai nagyanyjára hasonlít kb. minden téren, és alig van haja, ráadásul lassan is nő. Nem érdemes neki megnöveszteni, mert csak lóg a fején, hiába minden dúsító spray, meg sampon, a fodrász is megmondta, hogy ilyen kismennyiségű hajat nem érdemes váll alá növeszteni. Az ikertesójának viszont olyan dús hosszú haja van, mint nekem. És megy a vita, hogy neki miért nincs olyan haja, neki miért nem lehet olyan, és vágjuk le az ikertestvére haját, amit nyilván nem fogunk, ha nem szeretné.

Volt neki 2-3 éve hátközépig érő haja, amit hiába fontam be vizesen a dúsabb hatás kedvéért, vagy egynap alatt full egyenes lett a haja, vagy pedig puli kutya haja lett, és csúfolták.


2022. júl. 13. 17:46
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
89%
A "máshogy szép" az pont egy ilyenfajta megjegyzés. Talán még rosszabb is.
2022. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Még azt is megkockáztatnám, hogy ezt a kérdést nem az anya, hanem az a testvér írta ki, akit a többiek nem tartanak szépnek. Talán csak a többi ember véleményére kíváncsi, hogy ilyen helyzetben mit tegyen.
2022. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
94%

Hát nálunk is így volt.


Mármint bocsánat, nem mindig volt igaz!

Nagyon sokáig kisgyerekként húgom volt a szebb. Sokkal. Tejfölszőke tincsek, vékony alkat, bájos arc, tényleg olyan volt mint egy kis királylány. Szerették is a többiek, oviban, alsó tagozatban...

Én meg voltam a csúnya barna hajú, dagadt lány, akit mindenki kiközösített és csúfolt, ráadásul ilyen ocsmány bili frizurát is vágtak nekem, hogy véletlenül se kelljen a hajammal foglalkozni semmit 😑 Nagyon durva lelki sérüléseket szereztem a korai években és nagyon, pokoli nehéz volt önfejlesztéssel helyreraknom magamban, legalább 10 éves meló volt egyébként.


Jött a kamaszkor, hormonváltozások! Én megnyúltam, szebb arcom lett, miközben húgom egyre karakteresebb, egyre sötétülő haj, vastag combok.. És cseréltünk. Középiskolás koromban már nekem volt pasim, neki meg senkije.

Ő 27 évesen veszítette el a szüzességét, nekem addigra már 2 gyerekem volt.

Ő most is egyedül van, soha nem volt komoly kapcsolata, én meg 3 gyerekes családanya vagyok. Karrier tekintetében meg egy szinten vagyunk (pedig nekem jóval jobb fejem van, csak elpazaroltam a tehetségem sajnos), más a szakmánk de viszonylag jól megélünk.


Úgyhogy az még semmit nem jelent, hogy most kevésbé néz ki jól az egyik, ez még simán változhat! :)

2022. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
90%

Csak akkor rosszabb a "máshogy szép", ha olyan egysíkú vagy, mint a kérdező, akkor hazugságnak hangzik, mert annak is szánod. Én nem! Nem csak a barbies, szimmetrikus arcú ember a szép. Az összes általam linkelt fotón karakteres, szép nők vannak, csak legtöbbjüknek emlékezetes az arca, "nyomot hagy benned", a pixie frizurájával, vagy a hatalmas göndör mikrofonfrizurájával, amíg még mindig rendkívül vonzóak és szépek! Hát még, ha szemüvegük is lenne.. a legtöbb 11 éves még nem érzett rá a saját karakterére, ezért kell nekik segíteni, megtalálni azt a frizurát, azt az öltözködési stílust, amiről úgy érzi "ez én vagyok"(és ne féljen így megjelenni, ebben a korban extrán szoronganak). Akkor látszani fog, hogy gyönyörű.


Nézzen animéket, 11 éves, majd onnan összeszedi a tudást, ha magától nem esik le neki, hogy mindegyik anime karakter gyönyörű, csak van, amelyik szemüveges, tüsi hajú, és van, amelyik olyan átlagos szépség. Persze ehhez meg kell érni belül is, különben a látásmódod felületes marad. Nem egyfajta szépség van, kétfajta van. Az egyik az esztétikára megy rá, a másik a karakterre. Vagy nézegesd akár csak a zara, vagy más fastfashionmárka modelljeit. Van, amelyiknek kevés haja van, hátrafogva, nagy homloka, elálló füle, de szép, egyszerűen szép, átjön rajta, hogy az. Olyan manósan szép. Nem szimmetrikus, nem is a mai ideál, de különleges, egyedien szép.


Amíg néhány modellnek felejthető, szimmetrikus, barbies arca van, ami szintén tök jó, de máshogy szép. Egyébként szerintem is a lány az, nem az anyja, azért érinti ilyen rosszul, hogy máshogy is lehet szépnek lenni. Anyuka ennyire nem kapná fel a vizet, meg lenne annyi leélt éve, tapasztalata, hogy tudja, hogy nem egyfajta szépség van. Ott van uma thurman, két tenyerem befér a szemei közé, egyébként meg tök kancsal is, de anyám, olyan gyönyörűen karakteres tud lenni előnyös frizurával, hogy csak bámulom, milyen szép, annyira "önmaga" olyankor, amikor meg nem önmaga, csak szimmetrikusságra hajtasz, és úgy nézed csak az arcát, akkor meg nem jut eszedbe a szépség. Ez az a különbség, amit nem érzékelsz kérdező. A frizura, ruha, megjelenés, ez a stílus, és ezzel lehet széppé, vonzóvá válni.

2022. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, írtad, hogy a lányod inkább reál beállítottságú, olvasni azért szeret? Van egy nagyon jó könyv erről, az a címe, hogy A macskát visszafelé simogatják. Egy nagyon vicces napló egy ikerpár "csúnyább" tagjától, akinek mindig a húgát dicsérik, és belé szerelmes mindenki. Szerintem érdemes lenne elolvasnia.
2022. júl. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
54%
Szia. Tobbnyire amely gyerek szep felnottnek.csunya lesz es forditva is igy van. De nem hinnem hogy az helyes mondtad volt feloled hogy Te maskeppen vagy szep.. ezt nem szabadna mondani.. akkor sem ha latod.
2022. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!