Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyik gyerekem kissé...

Az egyik gyerekem kissé előnytelenebb külsőleg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van, kétpetéjű ikerlányaim vannak.

Leszögezem, hogy szeretem őket, ők a legértékesebbek számomra!!!


De nem vagyok vak, reálisan látom őket. Az egyik lányom már pici kora óta tipikus szép kislány. Szép baba volt, szép kisgyerek, most 11 évesen is nagyon bájos. Mindenki dicséri, többször megkerestek már, hogy indítsam versenyeken, vigyem modellkedni.

A másik lányom azonban nem szép. Nagyon aranyos, kedves személyiség, okos gondolatai vannak, de tudja ő is, hogy amikor valaki azt mondja, hogy "Jaj de szépek vagytok", akkor azt csak udvariasságból mondják. Nem csúnya, nincs semmi rendellenessége, de nem szép. Próbálom őt bíztatni, hogy ő máshogyan szép, de egyre nagyobb (ráadásul kiskamasz), és ő is látja a különbségeket, és egyre kritikusabbak mindketten magukkal szemben, mert lassan belépnek a kamaszkorba, viszont őt nagyon sok minden aggasztja.


Sokszor kiütköznek ezek a különbségek, például hogy belé eddig egy fiú sem volt szerelmes, az ikertestvéréért meg sokan rajongtak.

Vagy például ami napi szinten vitatéma, az a haj. Apai nagyanyjára hasonlít kb. minden téren, és alig van haja, ráadásul lassan is nő. Nem érdemes neki megnöveszteni, mert csak lóg a fején, hiába minden dúsító spray, meg sampon, a fodrász is megmondta, hogy ilyen kismennyiségű hajat nem érdemes váll alá növeszteni. Az ikertesójának viszont olyan dús hosszú haja van, mint nekem. És megy a vita, hogy neki miért nincs olyan haja, neki miért nem lehet olyan, és vágjuk le az ikertestvére haját, amit nyilván nem fogunk, ha nem szeretné.

Volt neki 2-3 éve hátközépig érő haja, amit hiába fontam be vizesen a dúsabb hatás kedvéért, vagy egynap alatt full egyenes lett a haja, vagy pedig puli kutya haja lett, és csúfolták.


2022. júl. 13. 17:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
76%

Először is, szerintem gusztustalan, ahogy a gyerekedet minősíted!

A szépség nézőpont kérdése. Valakinek a hosszú dús hajú lányok a szépek, valakinek pedig a rövid egyenes hajú lányok tetszenek.

Ez a helyes szemlélet! Az, hogy neked az egyik lányod jobban tetszik, mint a másik, a saját szegénységi bizonyítványod. Nem azt kellene mondani a gyereknek, hogy te máshogy vagy szép, hanem azt, hogy Te is szép vagy!! Kinek ez, kinek az tetszik jobban. Jelenleg a saját anyja rúgja belé a legnagyobbat. Sajnálom szegény kislányt, hogy ilyen idióta anyja van!!!

2022. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%
Neked kellene vele elhitetned, hogy kevesebb hosszú hajjal is lehet szép ha azt szeretné és nem azt mondani hogy legyen rövid hajad mert neked a hosszú úgyse áll jól. Fodrászt is cserélnék aki így kritizál egy kicsi lányt az inkább ne nyúljon a hajához se. Arról sem kell tudni hàny fiúnak tetszik épp vagy sem. Simán lehet mondani neki, hogy biztos csak nem veszi észre… stb
2022. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
85%
Remelem ez csak egy troll.
2022. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
91%
Bár kissé nyersen fogalmazta meg, de teljesen egyet kell értenem az 1-es válaszolóval.
2022. júl. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Ő egyezett bele a vágásba, váll alá ér picivel. A fodrászt meg hiába váltom le, nem fog pár szál hajból dús hajat csinálni neki. Jó hogy nem már a fodrász a hibás, hogy ki milyen géneket örököl.

Szárítottam már neki előre dobva a haját, de úgy is lelapult, és csúfolták, hogy zsíros a haja (nem nézett ki zsírosnak, de az osztálytársainak a lelapult haja miatt zsírosnak tűnt). Én hiába mondom neki, hogy szép úgy is, ha csúfolják. Ettől fogva még mondom, és szeretem őt, de mit csináljak, ha én is látom a különbséget?

2022. júl. 13. 18:15
 6/36 anonim ***** válasza:
81%

Én pszichológushoz fordulnék a helyedben. Nem a gyereket vinném, hanem magamat. Úgy gondolom, hogy a kislányod problémája belőled fakad, de azt egy ilyen leírás alapján nem lehet megmondani, hogy pontosan mi lehet a baj. Hogy te értékeled túl a kinézetet, vagy te szorongod túl ezt a helyzetet, vagy mi a baj, ezt majd a pszichológussal megbeszélitek.


Azt elhiszem, hogy tényleg kiemelkedően szép az egyik lány, és mondjuk átlagos a másik, de ebből nem kéne ekkora problémának lenni. Ez valahol benned kellett, hogy elsikoljon. Szerintem a jó stratégia az lett volna, ha nem tagadjátok a különbséget - hanem megkeresitek, hogy miben jobb az egyik gyerek, és miben a másik.

2022. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
99%
Tudatosítsd benne és az ikertesóban is, hogy a külső csak egy sokadrangú dolog, sokkal fontosabbak az emberi tulajdonságok. Írod, hogy aranyos, kedves és okos a lány, biztosan vannak ezeken kívül is jó tulajdonságai és van, amiben jobb az ikertesójánál. Ezekért kapjon elismerést, dicséretet. Ne éreztessétek vele, hogy ő kevesebbet érne a külseje miatt, pláne mert nem is így van. Ha erősíted az önbizalmát, akkor mások hülye megjegyzéseit is megtanulja ignorálni és nem olyan felületes emberekkel fog barátkozni, akiknek csak a külső számít, hanem olyanokkal, akik a személyisége miatt szeretik.
2022. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
93%

Bár nekem nem ikertestvérem van, hanem egy 2 évvel idősebb nővérem, nálunk is ugyanez volt a helyzet, sőt a mai napig így van.


Nővérem örökölte apai ágról a szőke, dús hajat, smink nélkül is szép arcot, plusz neki melle is nőtt, nekem az sem jött össze.

Én anyára hasonlítok, sötétbarna, vékony szálú haj, beesett szemek, nincsenek nőies formáim, most huszonévesen is A-s a kosárméretem...


Nem tudok semmit jó tanácsot adni, öltözködéssel talán lehet valamit segíteni, ha majd nagyon korára megtalálja a saját stílusát, de alapvetően a legfontosabb dolgokon (arc, kisugárzás) te nem tudsz változtatni.


Egyébként a nővéremnek 13 éves korától folyamatosan voltak pasijai, nekem 19 évesen volt az első párom, de vele a mai napig együtt vagyunk, már a vőlegényem.


Szóval ne aggódj, nem valószínű, hogy egyedül maradna majd emiatt a lányod.


26/N

2022. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
99%
Nem szabad éreztetni a kislánnyal, hogy a másik kislány szebb. Ha szebb egyáltalán. Egyszerűen csak más karakter. Mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy ő ne érezze magát kevesebbnek, mert a későbbiekben komoly önértékelési problémák lehetnek ebből. Éreztesd vele, hogy ő is pont olyan szép, mint a testvére!
2022. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

#8

Szerinted nem dicsérem? Éretten gondolkodik, a felnőtt beszélgetésekben olyanokat hozzá tud szólni, hogy csak lesünk mindannyian. Amiben jobb azok a reál tantárgyak, viszont az ikertesója pedug humán beállítottságú, őt viszik szavalni, mesenondó versenyen is volt. A mateknál nincs ennyi lehetőség, pedig indul minden versenyen. Persze ezek is zavarják, hogy több oklevél, jobb helyezések.


Nem én pörgöm túl, hanem ő. Már napi szinten téma otthon, pedig én is, az apjai is mondjuk neki, hogy szép, okos, ne máshoz mérje magát, hanem saját magához, magának akarjon megfelelni. De ő magának se tud megfelelni.


Azt várná el, hogyha azt mondom, hogy felelősségteljes, szabálykövető, akkor az ikertesójára mondjam azt, hogy lusta disznó, trehány malac, mert nincs mindig minden színes ceruzája kihegyezve, vagy van, hogy elfelejt beágyazni.

2022. júl. 13. 18:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!