Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi vagy mik azok a dolgok...

Mi vagy mik azok a dolgok amiket úgy érzel elrontottál a gyereknevelés során vagy most már egy kicsit vagy teljesen másképp csinálnál? Hogyan?

Figyelt kérdés
2022. máj. 17. 08:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%

Fiam 6 éves. Én is sokszor éreztem h nem ez a helyes út és próbáltam változtatni. Elég hamar tudnak alkalmazkodni, pár hét és van eredménye. Semmi aincs veszve. Főleg a szigor következetesség vezethető be úgy is ha előtte nem volt annyira jelen. Ellenállnak de aztán megtanulhato neki is és nekem. Is milyen a jó korlátok között biztonsagosan fejlődni.


Hajrá lányok még ma csináljátok úgy ahogy szerintetek kell

2022. máj. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
55%

A gyumolcsleves hozzaszolonak, 2 eves NE adj neki. Nem o veszi a boltban.


Adnek nyers zoldseget idoben. Minden fott zoldseget szeret es megeszik (napi 4-5 fajtat, erre nagyon figyelek ) , viszont nyersen nem, mert anno nem adtam neki.


Meg igen a tobb turelem... dehat ez nehez.

2022. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk anyósom adott gyümölcs levet neki. Nála tényleg nem itta6meg a vizet.


Otthon megitta.


Hamar megtanulják hogy hol mit lehet, de tudnak sima vizet is inni. Kis elhatározással és türelemmel atszokik a vízre

2022. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
52%
Egyenlőre úgy érzem sínen vagyunk, de lassan edzenem kell a türelmemet😅
2022. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
80%

Azt hittem baromi következetes vagyok… de a gyerekeim ki tudnak játszani


Pedig csak ovisok..



Több türelem kellene..

2022. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a nagy már 14 éves, nem adnám bölcsibe 14 hónaposan. Nagyon megbántam ezt a döntést. Életem legrosszabb időszaka volt. Új munkahely, gyerek állandóan beteg. Sehol nem tudtam megfelelni igazán, csak vergődtem.

Most a kicsim 1,5 éves, nem adom be.

2022. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
91%

1. Nem kapcsolnék be mesét az evéshez, csak hogy egyenek végre valamit. (Férjem és a szüleinek szokása volt valójában, én meg nem léptem fel kellően ellene, elhittem, hogy jobban esznek így. Azóta is haragszom magamra.)

2. A gyümölcsléivással nálunk is túlzásba tudnak esni. Ritkábban hagynám.

3. Nem aggódnám szét az agyam a súlygyarapodásukon, és nem rendelnék alá mindent annak, hogy valami kalória menjen beléjük.

4. Nem szoktatnám rá őket arra, hogy mellettük maradok, amíg el nem alszanak. Vagy legalábbis hamarabb, max. 2 éves korukban leszoktatnám őket róla.

5. Nem hagynám, hogy a férjem nyomására ilyen sokat legyenek a nagyszülőknél.

6. Több házimunkára szoktatnám őket. Totál elkényeztettem az első kettőt ebből a szempontból, és csak most, négy gyerekkel realizálom, hogy én nem fogom bírni ilyen szinten kiszolgálni őket, muszáj kiosztani a házimunkát.

7. Sokkal kevesebb tárgyi ajándékot adnék nekik, és a nagyszülőket is erre kérném. Sok gyerekkel az ünnepek gyakorlatilag kacathalmozások. Utálom. Még akkor is, ha szipi-szupi kacatok. Pár napig játszanak vele, utána porfogók.

2022. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nagy hibám volt, hogy több területen is helyt akartam állni.

Mindig főztem, takarítottam, mostam, vasaltam...

Ha lesz mégegy gyerekem sokkal kevesebb házimunkát végzek és többet babázok. Olyan hamar megnőtt. 🥺

2022. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

Amíg lehet, kizárnám az életükből a képernyőt. Kiskamaszok, az ő kisgyerekkorukban még nem volt mindennapos az okostelefon és a tablet, de youtube-on már akkor is sok mesét néztek. Sajnos ez azóta is elég nagy probléma, most, jó időben sokat vannak a levegőn, de amikor itthon vannak, nagyon lehéz lekattintani őket róla.

Illetve lehetnék sokkal szigorúbb és következetesebb is, de nem megy. Nem olyan a természetem.

2022. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
A telefon volt a legnagyobb hibám és a ps4. A 4 évesemnél másképp csinálom, csak este engedem kb. 20 percet telefonozni, de ez se rendszeres. A lányom (16) nagyon sok hülyeséget látott a neten és a személyiségét befolyásolta. Sajnos sok dolgot elhisz, amit ott lát. A fiamat (12) csak a ps4 érdekli. Nagyon bánom, hogy engedtem az újdonságnak és többet ezt a hibát nem követem el. Félek, hogy boldogulnak majd, ha tapasztalják a valóságot. A 4 évesem teljesen más, hogy korlátozva van. Teljesen nem lehet elvenni, mert haladni kell a korral, de mértékkel. A 4 évesemnél más az anya és ő ébresztett rá, hogy a gyerekeimmel a nehézségeket ez okozza. Az exem mai napig hagyja, hogy nyomják 0-24-be, én már nem.
2022. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!