Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi vagy mik azok a dolgok...

Mi vagy mik azok a dolgok amiket úgy érzel elrontottál a gyereknevelés során vagy most már egy kicsit vagy teljesen másképp csinálnál? Hogyan?

Figyelt kérdés
2022. máj. 17. 08:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindig felvenném, ha sír!

Több türelem... de persze, könnyű mondani. És nem mondhatom, hogy nem vagyok türelmes.😄

De akkor is. Megérteni a kis problémáját és segíteni rajta. Meg megoldási mintákat adni neki.

2022. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%
Kb mindent
2022. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Legjobb képességeim szerint csináltam mindig. Nem lett tökéletes. De nem hiszem, hogy minden a nevelésen múlik.
2022. máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
47%
Még benne vagyok, 15 hónapos, akaratos, dacos. Több türelem.
2022. máj. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék neki gyümölcslevet. Ha tehetné, egész nap azt inna, közben pedig borzalmasan rossz evő. 2 éves múlt.
2022. máj. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%

Szigorúbb és következetesebb lennék.

Sajnos a fejemre nőttek nagyon és már nem bírok velük mit kezdeni ☹️

2022. máj. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

hát nem pont ilyen válaszokat vártam… ☹️

a későbbiekben ha valaki még válaszol a mindent és a semmit válaszokat légyszi mellőzzük. köszi.


konkrét példákra gondoltam, mint pl. az hogy fevenném és a gyümilé


aki eddig írt és a minden a válasza, az ki tudna emelni egy valamit ami a legjobban fáj?


köszönöm, ha eszerint válaszolsz.

2022. máj. 17. 09:13
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Következetesebb lennék, most vagyunk a dackorszak kellős közepén és úgy érzem, hogy egyszerűen elvesztem. Nem tudom megtalálni a helyes középutat a vasszigor és a mindent megengedek között.

Előbb adnék neki házi kaját. Mi nagyon kikíméltük, nagyon rossz evő volt és inkább adtam neki bolti üvegest, csak hogy egyen valamit. Na, a bolti kajára olyan szinten rászokott, hogy nem hajlandó itthon nem semmi mást megenni/megkóstolni.

2022. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék meg mindent, amit szeretne. Nem rohannék azonnal, ha valamit akar. Hagynám, hogy kicsit önállóbb legyen. Következetesebb lennék. Próbálnék türelmesebb lenni.
2022. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Amit most kezdtem el változtatni gyerekpszichológus javaslatára: nem hagyom alkudozni a 4évesemet, nem kérem ki ennyire gyakran a véleményét, és nem teszem minden kérésem/utasításom végére, hogy "jó?", mintha lenne választási lehetősége. Azaz szigorúbbnak kell lennem.
2022. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!