Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki egy gyerek mellett...

Van, aki egy gyerek mellett döntött úgy, hogy nem megy vissza/nem kezd el dolgozni? Mikor nagyobb lett, mihez kezdtetek, hogyan töltöttétek a szabadidőtöket?

Figyelt kérdés
Ugye 2-3 gyerek mellett ez nem olyan szokatlan, mint egy gyerek esetében.

2022. ápr. 15. 15:14
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
13%
Nem járnál jól a válással, kis szívem. Asszonytartást és gyerektartást kapnál, ha kiskorú a gyereked. Abból még éhenhalni se tudsz.
2022. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
78%
Ja, amúgy ez a sok rosszindulatú, persze csak és kizárólag a kérdező érdekében írja ezt a sok f*szságot, hisz ismeretlenül is annyira a szívükön viselik a sorsát. Még véletlenségből sem azért mert itt engedik ki a frusztrációjukat, hisz ők csak tanácsot adnak - ráadásul ilyen stílusban. Aha. :D
2022. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Kicsit szerintem jobban átlátom a vagyoni helyzetünket, közös vagyont és társait. De köszönöm a sok hasznos választ! Hagyjuk inkább ezt, úgy látom, itt nagyon nem értik, mire irányult a kérdésem.
2022. ápr. 15. 18:49
 24/48 anonim ***** válasza:
32%

Jó, akkor leírom milyen volt, amíg tartottak az eltartott nők házasságai:


Az első nő eligénytelenedett. Otthon ült, takarított, csekkeket fizetgetett be, ha kellett, a gyerekek ügyeit intézte. Ezen az alapon a gyerekek nem töltöttek sok időt az apjukkal, sőt semennyit, mert hát a nő azért volt otthon, hogy gyereket neveljen. Leharcolt lett.


A második nő jogi végzettséggel maradt otthon úgy, hogy a szakmájában egy napot nem dolgozott. 15 évig otthon volt, a férje meg ugye csak a munkának élt. Szépen menetelt felfelé a ranglétrán, és amikor már keresett annyit, hogy megengedhette magának a prostituáltakat, eljárt qrvázni. A nőnek meg kutya kötelessége volt eltűrni, nem is szólhatott semmit sem.

2022. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
30%

"Nem járnál jól a válással, kis szívem. Asszonytartást és gyerektartást kapnál, ha kiskorú a gyereked. Abból még éhenhalni se tudsz"


Vagy nem. Pl én nem Magyarországon élek és amikor én házasodtam, itt nálunk alap volt az azonnali, visszamenőleg is hatályos vagyonkozosseg. Ez konkrétan azt jelenti, hogy abban a pillanatban, amikor alairtuk a házassági anyakönyvi kivonatot, minden ami az enyém volt, a férjemé is lett, és minden, ami az övé volt, az enyém is lett. Minden, ami a házasságunk alatt a vagyonuk lesz, legyen az jövedelem, ajándék, vagy örökség, ugyanúgy közös lesz. Ha mi elválnánk, centre ugyanazt kapná mindkettőnk. Sőt, kapaszkodj meg, ha elvalnank is járna nekem majd az akkor már ex férjem jövőbeni nyugdíjabol is. Ciki, ugye, hogy el kell fogadnod, hogy nem mindenki halnak éhen, kis szívem.

2022. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Azért durva, hogy a rózsaszín babaillatból, boldogságból idecsöppentem kb Mordorba.
2022. ápr. 15. 18:53
 27/48 anonim ***** válasza:
33%
Hány éve vagytok házasok? Azt a nagy vagyont a házasságotok alatt szerezte? Mert ha nem, akkor neked abból semmi nem jár. De nem értem, hogy miért másokat kérdezgetsz, ha neked ez így jó. A legtöbb kisgyerekes nőnek vele egykorú, nem vagyonos, idősödő férje van, tehát visszamegy dolgozni, karriert építeni, hogy saját lábon is meg tudjon élni. Ha neked egyetemi tanulmányok mellett is sikerült jó befektetéseket, passzív jövedelmet összehoznod, akkor nincs miért aggódnod, hisezn nem a férjedtől fogsz függni.
2022. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
94%

Kerdezo!


Te ismered a párod, a kapcsolatotokat. Másra ne alapozz. Jogász vegzettseggel nyilván nem egy amoba ertelmi képességeivel rendelkezel. Attól, hogy nem dolgozol, még kepezheted magad

2022. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

4 éve házasodtunk össze. Korábban is tehetős volt, de az évek alatt sem csak üldögélt a pénzen.

Nem az anyagi oldala érdekelt egyáltalán, a válaszolókkal ellentétben senki pénztárcájában nem kívánok turkálni.


Arra lettem volna kíváncsi, hogyha a gyerek már nagyobb és nem igényli azt, hogy otthon kelljen lenni vele, tanulni kelljen vele minden nap, utána együtt játszani, akkor ezt az anyáknak nehéz volt-e elfogadni? Milyen könnyen sikerült új hobbit találni, vagy esetleg kedvet kaptak-e még egy babához stb.

2022. ápr. 15. 18:59
 30/48 anonim ***** válasza:
88%
Mire a gyereked önálló kamasz lesz, addigra a férjed pont nyugdíjba megy, és akkor már csinálhattok együtt sok közös programot.
2022. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!