Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyamügy hogyan viszonyul...

Gyamügy hogyan viszonyul borderline személyiség zavarhoz?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisbaba anyukája vagyok. Jelenleg gyermek védelem alatt áll a baba mert volt már veszélyeztető magatartasom. Teszteken kiderult bordeline személyiség zavarom van. Kiemelhetik ez miatt a családból a picit. Vagy mik a tapasztalatok?

2022. márc. 16. 21:59
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%

41, 50


Van itt egy férfi, aki a párjára mindig rá akarja sütni, hogy borderlineos/nárcisztikus, mert egyszer szereti, máskor meg nem. a 41esben linkelt kérdés végén is látszik a kommentben, hogy a pasinak mindegy, csak személyiségzavara legyen a nőnek, szerinte nárcisztikus is..


Mondjuk gyerek eddig nem volt képben, végig arról beszélt, hogy mindig más hangulata van a nőnek vele szemben. Mint ahogy írta is, egyszer szereti, egyszer nem.


Több kérdést is tett már fel, talán ő az.

2022. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%
51: de az előző kérdésben is ott volt a gyerek!!!!
2022. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
89%

Nem olvastam el a sok sok választ , ezért elnézést , annyit fűznek hozza hogy ha apuka és anyuka külön válik, apuka beadja a bíróságra a gyermek elhelyezési kérelmet

Anyuka diagnosztizált , gyógyszeres kezelésében nem együttműködő mentális betegségre hivatkozva, a bíróság azonnal apukanal helyezi el a gyermeket !


Kezet emeltel rá de nem ütöttek meg … legközelebb meg fogod …


Csúnyán beszéltél vele - VERBÁLIS BÁNTALMAZÁS Semmivel nem rosszabb mint a fizikai, legtöbb esetben a verbális megelőzi a fizikalist! Idő kérdése és a fizikális bántalmazás is meg fog történni !


Azt lehet tudni miért utasítod el a gyógyszeres kezelést ?!


A gyermekedben rohadt nagy károkat okozol már most , nem hiszem el hogy ezt nem bírod ép ésszel felfogni !

2022. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
87%
De ő még csak 9 hónapos. Még jöhet durva fogzás, pavor, dackorszak. Ezeket egészséges anyának is nehéz megélni, és mindenkinél szakad néha a cérna, de 9 hónapos, és te már kezet emeltél. Nem oké. Ha nem szeded azokat a szájbatekert gyógyszereket, el fogják venni, mert nem bírsz majd magaddal. Az oviban pedig a gyerek mesél ám. Főleg a dackorszakos gyerek. Szedd össze magad!
2022. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
19%

"Kezet emeltel rá de nem ütöttek meg … legközelebb meg fogod …



Csúnyán beszéltél vele - VERBÁLIS BÁNTALMAZÁS Semmivel nem rosszabb mint a fizikai, legtöbb esetben a verbális megelőzi a fizikalist! Idő kérdése és a fizikális bántalmazás is meg fog történni !"


Nem, nem fogja, az enyém iskolás én nem verem, de naponta kétszer legalább megütném!


Indulatosan beszélek(ha van miért), néha kicsúszik egy két franc meg csudába, nagyritkán egy bazzeg, nem gondolom bántalmazásnak, mert NEM SZIDOM a gyereket. Dühös vagyok, és az indulatos beszéd szerintem a normális dühkezelés része. A düh egy normális érzelem, és valamilyen formában ki kell jönnie, amíg ki nem tisztul az ember annyira, hogy légzéssel vagy más módon csillapítsa. Ez nem bántalmazás, hogy megkérem, próbálom rávenni jutalmazással, büntetéssel, de nem megy, és rászólok emelt hangon, hogy "vedd már fel a cipődet a francba is" . Kell tudnia, éreznie, mi vált ki dühöt, és tőlünk veszi a mintát, meg hozzáállást, hogy tanulja kezelni(elvileg, bár az enyém nem tőlem veszi, mert csapkod, rugdos és harap iskolás létére, babakora óta). Az indulatos beszéd rendben van, az indulatok rendben vannak! Nem kell őket palástolni, csak bántani nem lehet mást szavakkal vagy tettekkel és megfélemlíteni. Ha azt mondja, hogy hallgass már el a k életbe, az nem bántalmazás, csak trágár és közönséges, ami rossz, változtasson a szókincsén. Ha azt mondja, hogy k gyerek kbszott hülye vagy, fogd be a szád, na az már bántalmazás, mert a gyereket minősíti vele!


Az emberek indulatosan, hangosabban beszélnek, ha dühösek, és a düh nem bántalmazás, hanem természetes emberei érzelem. Mind szociális érés terén, mind példamutatás terén jó, ha kimutatja a szülő, hogy mérges, nem botoxarccal mondja, hogy "én most nagyon mérges vagyok", hanem látsszon a mimikáján, hanghordozásán, gesztusain, ahogy egy normális embernek a világon.


Mi volt még? Ja igen, a gyerek 9 hónapos, egészen biztosan fogzik! Biztosan van neki foga, láttatok már 9 hónapost? Már fogzott, és folyamatosan jönnek a fogai, ami nem csak az áttörésnél fáj. Simán lehet idegesítő, és tök érthető, ha sok stressz miatt(amit nem tud ugye mgnyugtatni) dühös emiatt. Folyamatosan üvöltenek a fülébe.. Ráadásul az én gyerekem 9 hónaposan már bőven kapaszkodott felfelé, anyám mennyit ordított, hogy én segítsek neki a helyváltoztatásban, mert képessége még nem volt hozzá, akarata már igen, mindent akart, és mindent azonnal megnézni megfogdosni, folyamatosan felkéredzkedett és üvöltött, ha nem vettem fel, hogy nézhesse a világot. Visszatekintve cuki volt, sokat jelentett, mikor fel tudott állni végre szekrényeknél, és nem nekem kellett emelgetni a popóját, de akkor meg az volt a gond, hogy a szekrények nem voltak mindenütt. Az én gyerekem kis "mindentakarok" természet volt(most is az), hatalmas hanggal, nem csak engem csinált ki idegileg, alig találtam olyat, aki fél órát hajlandó volt vigyázni rá.


Jelentősen könnyebb lett, mikor tudott járni és kezdődött a dackorszak, akkor kevesebb dologért üvöltött, csak sokkal durvábban, de ott már volt olyan, hogy le tudtam ülni, amíg ő körbemászkált a házban és megnézte a polcokat, sokkal tovább volt el nyugiban. A 9 hónapos a szepa miatt amúgy is kemény, meg folyamatosan rajtad lenne, néha már leharapja a mellbimbód a kis fogaival.. Nem mindenkinek ugyanaz a legnehezebb. Én imádtam, mikor végre el tudta mondani mit akar, előtte meg találgathattam, miért üvölt, vagy a foga, vagy tej, vagy hurcolás, vagy pelenka, vagy játék, vagy valamit meg akar nézni, vagy rosszat álmodott:D Emlékszem volt, hogy üvöltve nyúlt valamiért, odaadtam, ránézett és eldobta üvöltve, és nyúlt ugyanazért vagy másért. Beletört az agyam a logikátlanságba. Simán kikészített, bár ezt a remek szokását 2 éves korig tartotta, de 9 hónapos kor körül kezdődött, mikor már ült.


Ne a nagyik segédkezzenek a hozzátáplálásban, hanem a gyerek apja legyen többet a gyerekkel, had jusson ki neki is egy jó nagy adag stressz! Ő is szülő. Anyuka és a gyerek is profitálna belőle.

2022. márc. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
84%

55: bagatellizálod a verbális bántalmazást, és nem ismered fel, hogy _neked_ lenne szükséged valami indulatkezelési tréningre....

Nem botox-arccal kell viselni az ilyesmit, hanem háromszor levegőt venni, és higgadtan elmondani, hogy mi a baj.


NINCS rendben az indulatos beszéd egy védekezésre képtelen kisgyerekkel szemben!!!

2022. márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
84%

" bár az enyém nem tőlem veszi, mert csapkod, rugdos és harap iskolás létére, babakora óta"


Bakker, tényleg nem látod a tükörben magadat????


DE IGEN! Tőled veszi a mintát!!!!

2022. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
31%

Én nem csapkodok, nem rugdosok, és nem harapok. Szoktam dühös lenni? Igen. Ahogy mindenki.


Normális ember nem nyugszik meg három levegővétel után, látjátok a sok kérdőjelet a felkiáltójeleket a szövegetek előtt? Vegyetek három levegőt előtte:) Bizony vannak az életben felkavaró dolgok és nem baj, ha ezek felkavarják az emberben az állóvizet, amíg nem bánt vele mást. Én se szavakkal, se tettek nem bántom a gyerekem, pedig már nagy.


Az indulatos beszéd nem támadás, hanem a saját érzéseid nem káros kifejezése! Nyugodtan lehet az ember hangos, érzelmes! A negatív, felkorbácsoló intenzív érzések nem rosszak, hanem természetesek! Úgy tanulja meg kordában tartani, ha KIMONDHATJA, nem magába fojtja.


A verbális bántalmazás a SZIDÁS/megfélemlítés/megalázás, én egy negatív kifejezést sem használok a gyerekre és nem is tart tőlem, nem fél, mikor azt mondom hangosan, hogy húzza már fel a cipőjét mert rohadtul el fogunk késni(meg ő nem is ilyen, hogy mondja amit érez/gondol, hanem ahelyett, hogy mondaná, hogy mennyire elege van abból, hogy cipőt kell húznia, üt, dobál, csapkod, harap)


Hallottatok valamit és nem tudjátok megfelelően értelmezni..Menjetek ti dühkezelésre, mert szélsőségesen látjátok, dühösnek, csalódottnak, zaklatottnak lenni rendben van, amíg nem bántasz vele mást se szavakkal, se tettekkel. Én egyiket sem csinálom. Pont úgy beszélek vele, mint ti a sok kérdőjellel és felkiáltójellel. Indulatosan, ami rendben van, mert tök oké, hogy bármi heves érzéseket ébreszt az emberben. Nem szidtok benne, nem aláztok meg, egyszerűen indulatosan elmondjátok, amit gondoltok/éreztek. Nem bántalmazás, amit csináltok, és ezért ez tök oké!

2022. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!