Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendben van ez ìgy, hogy...

Rendben van ez ìgy, hogy ennyit telefonozik?

Figyelt kérdés

Az anya 30 èves, a gyermek 16 hònapos. Csinos, ápolt nő, soványabb, mint terhessèg előtt ès hetente sportol is, egèszsèges,változatos èteleket tesz a család elè, sokszor a fèrj kedvèèrt külön főz. A kisfiút szeretettel neveli, nagyon megdicsèrik mindig, hogy sokat foglalkozik vele, mondòkák, olvasás, játèkok...Minden házimunka meg van csinálva a gyerek mellett sem úszik sosem a lakás, szereti a rendet, tisztaságot. Intèzi a bevásárlást a faluban, eljárnak sètálni, olykor egy barátnő anyukával. Ha a fèrj hazaèr beszèlget vele, gyakran filmeznek, szoktak kettesben is elmenni randizni, nem az az ősanya tìpus, aki nem engedi ki a kezèből a gyereket, akár òrákra is a nagyszülőkkel lehet a gyermek havonta párszor, jò a kapcsolatuk. DE! Az anya mindig is beszèdes, társasági ember volt, ìgy szinte egèsz nap megy a telefonján a wifi ès elèrhető folyton. Ha pl.

a kisfiú magában eljátszik, nyomkodja a telefonját, visszaìr ennek-annak, netezik, de ritkán posztol. Rengetegszer kèszìt videòt a kisfiúròl, sokszor küldi a nagymamáknak, apának munkába. Ha közös játèk is van pl èpìtenek, bármi is nèha előkerül a telefon, szerintem sokat nyomkodja, de közben foglalkozik a gyerekkel is, mindig figyel rá, beszáll a játèkba, beszèl hozzá. Álalában, ha a fèrj hazaèr nem igazán nyomkodja a telefont max ha mindketten elvonulnak ènidőre. A nő azzal èrvel, hogy hiányzik neki a társaság, a barátnők, a fèrj hajnaltòl este 18:00 ig távol van, begolyòzna, ha nem lenne telefon. Szerintetek káros ez a gyermekre? Rendben van ez ìgy? Nem lenne jobb, ha alvás időben nyomkodná a telefonját? Ha programokra mennek nem tapad ennyire a telefonhoz.


2022. márc. 10. 21:49
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
A fiam jò apa egyèbkènt, a menyem is mindenkinek dìcsèri, kiveszi a rèszèt, csak hát igen, neki a számìtògèp a hobbija, mivel rengeteget dolgozik (asztalos), sportolni nincs ereje, ìgy felteszi a fülhallgatòt ès elvonul, ha ki akar kapcsolni. Ìgy van már ez 20 èves kora òta. Viszont besegìt a menyemnek mindenben napi szinten, altat, etet, fürdet, pakol magának ètelt, nem kell kiszolgálni, ha kell port töröl, süt, ìgy neveltem, a fèrjem sajnos nekem semmit sem segìtett akkoriban, a règi elveket vallja, ő ezermester, de máshol nem segìt nekem, egy krumplit nem pucolt meg sosem, nem akartam, hogy a fiam is ilyen legyen. Volt időszak, amikor a menyem panaszkodott, hogy a fiamnak mindent mondani kell, csak utána mozdul meg, kicsit elkènyelmesedett, de a gyermek èrkezèse òta úgy látom jò csapatot alkotnak ès megegyeztek, minden nap töltenek időt együtt ès mindenkinek van szabad programja is olykor. Most pl. a menyem edzèsekre fog járni heti 2x ès keddenkènt èn leszek az unokámmal. Pròbálok èn is jòfej lenni, nem rosszindulatbòl aggòdom a telefon miatt. Talán azèrt furcsa, mert az èn időmben nem volt ez, nem tudom. Viszont nem állìtom azt sem, hogy függő, múltkor pl. átjöttek ès nem is hozta a telefonját. Termèszetesen sèta/babakocsizás közben sem nyomkodja, nèha fotòzza, videòzza. Inkább az unokám miatt zavar kicsit, hogy ha játszanak is mièrt nem lehet a polcra rakni ès csak rá figyelni. Attòl fèlek emiatt a kisunokám majd frusztrált lesz vagy úgy fogja èrezni nem figyelnek rá elèggè. Csak fèltem a kicsi lelkèt. A saját dolgommal törődök, de ők is hozzám tartoznak. Amúgy sem szòlnèk sosem a menyemnek ezèrt, a fiammal lerendezik a dolgaikat, pusztán kiìrtam az aggodalmam ide, de a válaszok alapján meglepetten olvasom, hogy ez tulajdonkèppen normális. Csak ennyit szerettem volna!
2022. márc. 11. 10:36
 22/28 anonim ***** válasza:

A 30-asok szüleinek furcsa lehet h ennyire kihasználjuk a technikát és ennyire az életünk része.

De ha a mi szüleinknek lett volna mobilja, tuti ők is ugyanannyit használták volna, ők se unatkoztak volna inkább a játszótéren :)

A menyed szerintem teljesen jól megtalálta az arany középutat, hogy telefonozik is de nem megy semminek a rovására.

Régen ez a tv volt, na az sok időt elvett.

2022. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

Irod, hogy milyen jo kapcsolatban vagytok a menyeddel.

Ehhez kepest kibeszeled egy orszagos forumon.

Gusztustalan. Mar ne is haragudj.

2022. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Az viszont rendben van, hogy a ferjed hazaer es elvonul a szamitogepen jatszani ?
2022. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Nem beszèlem ki. Leìrtam a szituáciòt, szerettem volna tudni ki hogy gondolkodik erről! Nem fogom kavarni a feszültsèget feleslegesen, ezeket sem a fiamnak, sem neki nem mondom meg, nem kavarok bele az unokám nevelèsèbe sem! Pusztán aggòdom emiatt, ezèrt is mertem idegenektől kèrdezni, gondolom itt nem 56 èves a korosztály, mint jòmagam! Ezek szerint ez csak nekem számìt sok telefonozásnak. Elfogadom ezt is. Bìzom a menyemben, azzal, hogy nekem.ez furcsa nem tudok mit kezdeni. Nekem az. Másnak meg biztos az a furcsa, hogy èn meg naponta többször imáskozom vagy az kapcsol ki, ha gyomlálhatok.
2022. márc. 11. 11:05
 26/28 anonim ***** válasza:
Én látom benned a joszándékot. 41 éves vagyok, úgyhogy emlékszem arra az időre, amikor nem nyomkodtuk a telefont. Bár arra viszont nem, hogy akkoriban mivel töltöttük az időt, mert most folyton a kezemben van, de ha jól sejtem tv, rádió, számítógépes játék, tetrisz (volt mindenféle kis kütyü akkor is gagyi játékokkal). Nem akkora különbség, hogy a tévét bámulod, vagy a telefont. Ettől függetlenül van amikor nekem is sok, férjem hazaesik a munkából, hozzám se szól és már nyomkodja a mobilt. A fiatalok már általánosban elkezdik, középiskolában meg mást nem is csinálnak. Nem jó, de szerintem valamennyire el kell fogadni, változott a világ. Én igyekszem kirándulni, programot csinálni a lányommal, ovis, úgyhogy vele könnyű, nem akar telefonozni egyenlőre.
2022. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz az unoka lelkének semmi baja, ha nem egész nap csak rá figyel az anyja. Nem az jött át, hogy nem foglalkozna a gyerekkel.

Ha mindenkinek van szabadideje, a fiad is nyomkodja a számítógépet, akkor ennyi neki is belefér.

2022. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van,hogy telefonozik a menyed!

Én pl.mindent telón intézek.Családi kapcsolatok,számlák,tanfolyam,megnézem a a reggeli kávé mellett,mi újság a nagyvilágban.Ha kell,kérdezek anyukás csoportban,vagy segítek másnak.

2022. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!