Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendben van ez ìgy, hogy...

Rendben van ez ìgy, hogy ennyit telefonozik?

Figyelt kérdés

Az anya 30 èves, a gyermek 16 hònapos. Csinos, ápolt nő, soványabb, mint terhessèg előtt ès hetente sportol is, egèszsèges,változatos èteleket tesz a család elè, sokszor a fèrj kedvèèrt külön főz. A kisfiút szeretettel neveli, nagyon megdicsèrik mindig, hogy sokat foglalkozik vele, mondòkák, olvasás, játèkok...Minden házimunka meg van csinálva a gyerek mellett sem úszik sosem a lakás, szereti a rendet, tisztaságot. Intèzi a bevásárlást a faluban, eljárnak sètálni, olykor egy barátnő anyukával. Ha a fèrj hazaèr beszèlget vele, gyakran filmeznek, szoktak kettesben is elmenni randizni, nem az az ősanya tìpus, aki nem engedi ki a kezèből a gyereket, akár òrákra is a nagyszülőkkel lehet a gyermek havonta párszor, jò a kapcsolatuk. DE! Az anya mindig is beszèdes, társasági ember volt, ìgy szinte egèsz nap megy a telefonján a wifi ès elèrhető folyton. Ha pl.

a kisfiú magában eljátszik, nyomkodja a telefonját, visszaìr ennek-annak, netezik, de ritkán posztol. Rengetegszer kèszìt videòt a kisfiúròl, sokszor küldi a nagymamáknak, apának munkába. Ha közös játèk is van pl èpìtenek, bármi is nèha előkerül a telefon, szerintem sokat nyomkodja, de közben foglalkozik a gyerekkel is, mindig figyel rá, beszáll a játèkba, beszèl hozzá. Álalában, ha a fèrj hazaèr nem igazán nyomkodja a telefont max ha mindketten elvonulnak ènidőre. A nő azzal èrvel, hogy hiányzik neki a társaság, a barátnők, a fèrj hajnaltòl este 18:00 ig távol van, begolyòzna, ha nem lenne telefon. Szerintetek káros ez a gyermekre? Rendben van ez ìgy? Nem lenne jobb, ha alvás időben nyomkodná a telefonját? Ha programokra mennek nem tapad ennyire a telefonhoz.


2022. márc. 10. 21:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Tök releváns a sztoriban, hogy csinos és soványabb mint a terhesség előtt 😂😂😂😂
2022. márc. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Kinek kell "érvelni" ? A férjed szólt be?
2022. márc. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt teszem.

12 hónapos, és nem lehet "erővel" foglalkoztatni. Ha akarja nézünk könyveket, vagy próbàlgatjuk a formabedobót, építőkockàzunk, ha meg nem, akkor fel alà trappol, pakol, elvan. Olyankor megyek utàna, de nem tudok vele érdemben foglalkozni. Így marad a mobil...ez van.

2022. márc. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Az anyòs vagyok. A menyemről van szò, akivel szinte barátnők vagyunk. Nagyon jò a kapcsolatunk, fèlre èrtès ne essèk, nagyon szeretem őt, örülök, hogy ilyen menyem van! Azèrt ìrtam le hosszasan mindent, mert 2 percre lakom tőlük, belelátok az èletükbe, mindig elmesèlik a dolgaikat, nagyon szoros-támogatò kapcsolatban vagyunk, gyakran összefutunk. Ha mòdom van rá, segìtek, beugrok, ha a városban vagyok hozok nekik ezt-azt, ha a munkám is megengedi áthozom a kicsit, s vigyázok rá, èn is fiatalos, fitt nagymama vagyok. Facebookkom is van, ám kicsit aggaszt ezt a mobilozás az unokám miatt. Nagyon fogèkony mindenre, olyan okos kisfiú, èn iskolában dolgozom, ezèrt látom mi megy sajnos már az alsò tagozaton is mobilozás terèn, s vègkèpp sem akarom, hogy az unokám is függjön a kütyüktől. Azèrt ìrtam, hogy csinos, mert foglalkozik magával, szerintem már nem is kène fogynia, de nem hallgat rám, hajthatatlan. A lènyeg az, hogy nem egy lusta, elhanyagolt embert akartam lefesteni, hanem egy olyam nőt, aki igènyes magára ès a környezetère is, viszont van ez az állandò mobilozás nála. Illetve, ha nálunk vannak vagy èpp már a fiam is otthon van nem igazán nyomkodja, ez igaz, de ìgy is rengetegszer a kezèben van ès kicsit aggòdom, mert ha beugrok is mindig rajta lòg, látom. Ha èn az unokámmal vagyok abszolút nem vagyok elèrhető senkinek. Egyèbkènt a fiam már règebben ezèrt megszòlìtotta, mert nálunk is nyomkodta a nappaliban, a fèrjem pedig kèrdezett tőle valamit, s ő nem hallotta meg, annyira belemerült, ekkor a fiam megkèrte, hogy legyen szìves rakja el, de nem igazán tetszett neki, azt válaszolta rá, hogy elrakja, de akkor ha az ő szüleihez mennek a fiam sem fogja nyomkodni a játèkot a telefonon. A fiam is sajnos nyomkodja, de ő állandòan csak játszik rajta mindenfèle bugyuta játèkokkal, számìtògèpe is van, nagyon drága kütyükkel, s azon is játszik kikapcsolòdáskèpp. A sok válasz alapján viszont úgy látom ez nem is problèma a mai világban a gyermeknevelès mellett. Mèg egyszer kihangsúlyozom, nem pocskondiázni jöttem a menyem, csak kissè aggòdom, mert annyira beszippantja őket a telefon nyomkodás. Megviselt bennünket ez a járvány időszak is, folyton volt valaki kontkatkban vagy èpp beteg a családban, fiamèk sem igazán jártak el barátokhoz, mint azelőtt. Megèrtem ezt is, termèszetesen, hisz jòmagam is szeretem az embereket, szeretek bevásárolni járni, barátnőkkel kávèzni. Nagyon hasonlòak vagyunk a menyemmel ilyen tèren is, nem ellensègeskedni jöttem ide!
2022. márc. 11. 07:19
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, hiába a sok barát, rokon, miután szültem SENKI nem keresett minket, de szó szerint vedd. Én itt voltam egy új helyzetben, egy kis lélekkel akit életben kell tartanom, ami nem kis nyomás. Ha nem nyomkodhattam volna, akkor biztosan depressziós leszek, de így kicsit kimenekülhettem.

Ha meg a gyerek elvan, ne kelljen már állandóan őt néznie.

2022. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Mivel anyós vagy a történetben, így tiszteletreméltó, hogy egyébként ezen kívül szinte csak dicséred őt a történetben. De 2022-ben, ebben az elszigetelt világban tényleg csak ez az egyetlen külső forrás. De! Ha a gyermekkel egyébként rögtön foglalkozik, ha igényli, akkor én ezt még mindig nem látom problémának. A férjem, a fiadhoz hasonlóan sokat játszott, de ő idővel belátta, hogy nem tartható ez a helyzet és aztán csak a telefonján hagyott 2 játékot. Engem, feleségként van, amikor felidegesít, mert ő tényleg csak arra koncentrál s ha én épp mást csinálok, zavar, hogy a gyerekekhez is folyton szaladnom kell. Viszont egyre belátóbb és kérésre leteszi a telefont, még ha duzzog is utána kicsit. Ez a telefonosdi akkor baj, ha annyira belemerül MINDIG, hogy nem zökken ki, nem hallja a gyereket, vagy folyamatosan nem figyel emiatt a környezetre
2022. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mire gondolsz. Ha a menyed főz, takarít, sétál a gyerekkel, játszanak, magával is foglalkozik, akkor miért gondolod, hogy állandóan a telefonon lóg? Ezek a dolgok eleve kizárják egymást. Vagy elmegy sétálni a gyerekkel és közben csak a telefont nyomkodja? Lehet, hogy inkább fotózza a gyereket, mert szeretné megmutatni a fiadnak is, hogy miket csináltak, nem gondolod?


Illetve a fiadnak szabad "bugyuta játékokat" nyomkodni kikapcsolódásképp, de a feleség tegye le a telefont? Elég fura hozzáállás ez. Ezek szerint ő is ugyanúgy nyomkodja, az nem gond? Mert erről nem írtál.


Attól hogy te nem vagy elérhető arra a pár órára, amíg az unokával vagy, ő legyen elzárva a világtól egész napra?

Hidd el, a gyereket nem maga a telefon érdekli. Amíg azon csupa olyan dolog van, ami neki nem izgalmas, addig az csak egy unalmas telefon. Előbb lesz gond a fiad bugyuta játékaiból (mert azok majd tetszenek a gyereknek is), mint abból, hogy a menyed irkál valakinek a neten meg elolvassa híreket.


A mai világ meg ilyen. Minden gyerek valamennyire rá lesz kattanva, mert a neten minden ott van... videók, zenék, játékok, infók, chat. Persze, hogy érdekesebb, mint egy autót tologatni a földön (egy bizonyos kortól). Ettől persze még nem szabad, hogy csak ez legyen érdekes, de meggátolni úgysem fogod tudni.

2022. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Miss Marple, ideje a saját életeddel foglalkozni. Tudom nehéz, de próbáld meg.
2022. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyleg szereted,sztem hagyd beken. Ha mast se csinalna,fozes,takaritas es ahelyett is nyomkodna,igazabol ahhoz sincs kozod. Majd a ferje szol neki. Engedd el.
2022. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Hàt könnyű 1-2 óràra kizàrni a külvilàgot, nem te vagy egyedül a gyerekkel egész nap kitudja mióta.

Sok nőnek nincs felnőtt tàrsasàga sem, mert nincs rokon, baràtnő a környéken.

2022. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!