Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kifizetitek a pénztárnál amit...

Kifizetitek a pénztárnál amit vásárlás közben megeszik a gyereketek?

Figyelt kérdés
Nagy bevásárlóban (pl.: Tesco) vásárol anya és kicsije. A kicsi csokit, kiflit, vagy péksütit majszol. Amire a pénztárhoz érnek gondolom el is fogy. Te kifizeted, bevallod? Őszinte válaszokat kérek!
2010. szept. 10. 18:28
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Mindig kifizetjuk!!!

Altalaba en is viszek par szem kekszet meg a csoros poharat es azzal kibirja mikor mar vegzunk a penztarnal.

De ha ott orditana egy kifliert nem csinalnek belole nagy ugyet,adnek neki a penztarnal meg szolnek,hogy eggyel tobbet szamoljon. Szerintem nem eri meg kockaztatni mert ezt akarhogy is nezzuk lopasnak szamit.

2010. szept. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy gyerek egy teszkós vásárlás alkalmával nem éhezik meg, hacsak nem 3-4 órát töltesz ott vásárlással. Előtte enni kell neki adni és kész. Az én lányom se kért még soha enni tescoban (inni igen, de azt mindig viszek cumisüvegben).
2010. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
Soha eszembe sem juttot nem kifizetni. Nem lopni megyünk, hanem vásárolni! Egyébként meg nem tudom milyen pépdát mutat az az anyuka aki nem fizeti ki..szégyellheti magát!
2010. szept. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nagyon csodálkozom,hogy van olyan,aki nem fizetné ki.Mik vannak.... :-O

Nálunk is előfordult már,hogy a kisfiam kapott egy darabkát a kifliből,de eszembe sem jutott volna sosem,hogy ne fizessek érte.

Számomra az furcsa,hogy felnőttek falatoznak,iszogatnak vásárlás közben,bár én még nem találkoztam személyesen ilyen esettel.

2010. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom nálatok hogy van de egy pl tescos vásárlás nálunk 3-4óra. Mire mindenkinek megvesszük ami kell.(anyum vásárol szüleinek és néha nekünk is) Igenis az ember megéhezhet/szomjazhat. S akkor megeszik egy kiflit vagy pogácsát. S ki is fizetjük.Jó oké ott van bent a pizzás de ott nem lehet kártyával fizetni. De egy kis CBA ban mondjuk ott megmondanám a gyerekemnek hogy várja ki a 10percet s utána megeheti.
2010. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
77%

Hát akkor én is "mintaanya" vagyok. Az én lányaim soha nem ehettek boltban, amúgy sem nassolnak étkezések között.

A vásárlást mindig úgy időzítjük, hogy lehetőleg ne éhezzenek meg. Ha valami finomságot veszünk, akkor nagyon jól tudják, hogy először meg kell mutatni a "boltos néninek" :-D

És volt, hogy már megszomjaztak ilyen helyen. Megoldottuk. Beáltunk a sorba, az az egy tételt kifizettük (a sorban előreengedtek 1 db üditő volt), kértünk rá matricát, hogy fizetve és akkor meg lehetett inni.

A gyerek nem hiszem, hogy megérti, hogy most meg lehet enni, most meg nem.

Kifizettük az üditőt és visszamentünk vásárolni. ez egyszer fordult elő.

2010. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
76%

Én nem érzem magam mintaanyának, de azért az alapvető viselkedésformákra megtanítom a gyerekemet, mert ezt fontosnak érzem.

Amikor még kisebb volt (egy éves kora előtt), eleve úgy pakoltam a dolgokat a bevásárló kocsiba, hogy nem is látta, mit teszek bele. Főleg a neki szánt, ehető dolgokat, pont azért, mert nem akartam, hogy utána azon nyafogjon. Egy éves kora után pedig, ha látta is, hogy valami finomság került a kocsiba, akkor elég volt egy-két alkalommal elmondani, hogy a. ez otthonra van b. ezt akkor lehet megenni, ha a pénztáros néninek megmutattuk. Nem azt mondom, hogy nem volt olyan, hogy próbálkozott, hogy megkaparintsa, de hiszti sosem volt belőle. Nagyon rövid idő után már teljesen alapvető dolog volt, hogy bármit veszünk, azt leghamarabb fizetés után lehet bontogatni.

2010. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
76%
Soha nem adtam neki ennivalót a boltban, előtte evett a kocsiban vagy a babkocsiban. Ha tudom, hogy sokáig leszek a boltban, akkor eleve el sem viszem a gyereket vagy elküldöm a férjemet, hogy vásároljon ő. Ha szomjas, akkor a saját kis üvegjéből megitatom. Sosem akaratos, amikor vásárolunk, pedig benne van a dackorszakban.(21 hós kislány) Egyébként nálunk a Tescoban több helyen is ki van írva (a túró rudis illetve a péksütis pultnál biztosan) hogy ha vki vásárlás előtt elfogyasztja az ottani terméket, az lopásnak minősül...
2010. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem ahogy írtam korábban is egy zabagép. Amit lát azt meg akarja enni. Soha nem kap nasit, 5x eszik naponta, viszont előtte nem lehet enni, mert akkor ordít a kajáért. Hogy ez miért alakult ki? Nem tudom. Sajnos nem mértékletes ha ételről van szó, annyit eszik amennyit lát. Ezért otthon is kínosan ügyelek, hogy én akkor eszem ha ő nem lát, pl. alszik, vagy egyszerre kell ennünk.

Én is tanítom alapvető és nem alapvető viselkedési formákra, és egyébként semmi másban nem akaratos, sőt! A kaja az egyetlen kényes pontja.

Az vesse rám az első követ aki hagyná visítani egy kifliért, és nem adna neki.

2010. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, és természetesen kifizetem.
2010. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!