Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit adtok ki a gyereknek...

Mennyit adtok ki a gyereknek a tortájára?

Figyelt kérdés

Nekünk 1 gyerekünk van, 1 évben egyszer kap tortát, én ne sajnálom rá, olyan mindig amit akar szép és finom. Pl most a szülinapjára 2 torta is volt, 25.000 körülre jött ki. Anno a keresztelő tortája 35.000 volt.

Az egyik kolleganőm kérdezte mennyi volt ez a 2 szép torta is mikor elmondtam neki teljesen elszörnyülködött. Gondolom nem csak én adok ki ennyit tortárta nem?


2022. jan. 16. 16:03
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
79%

Háznál sütök évek óta tortákat (feketén) egyre kevesebbet. Amúgy kenterbe verem akármelyik cukrászt, egy két sütős csoportban írtak már rám cukrászok is mit hogy csináltam. És még ízre is mindig ájuldoznak. De nem lehet olcsón kihozni. 10e alatt már nem sütök.

Sokan meg sokallják, azt hiszik háznál van akkor fillérekért lesz.

Csak én nem nagyker ár veszem a termékeket sem.

Tudjátok mennyi 10 db tojás? 700 ft lassan. Dió? Rengeteg. Málna? Rengeteg. Jó minőségű csoki? Sok..burkoláshoz eszközök, alapanyagok? Normális tejszín? 5-6 ezer alatt nem jön ki az anyag. És akkor még mit kerestem vele? Semmit.. van olyan torta ami 4-5 óra munka. Megy a sütő (áram se ingyen van, hatalmas mosogatás, víz se ingyen van).. ha 10-et kérek is max 4 ezret kerestem vele és egy egész estém rámegy. Reális ár valahol 12 ezer körül lenne kb.

Alig vállalok már emiatt.

2022. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem nyugi. Igen, lehet ennyiért is venni, amennyiért te veszel, meg drágábban is, meg olcsóbban is. A pénzed a tied,

te kerested, arra költöd, amire akarod. Ha a gyermekednek és neked örömet okoz egy szép torta, akkor örüljetek neki.

2022. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

#39

Lehet krémmel burkoltat is tök jó díszítésekkel jobb helyen. Fondantot utálom én is, mi krémmel kértük de tök olyanra megcsinálja mintha a fondantos lenne. Csak ügyes cukis kell hozzá :)

Jobb cukrászdákban amúgy fondant nincs is csak marcipán, azért drágák a burkoltak, de én azt se szeretem.

2022. jan. 16. 19:25
 44/48 anonim ***** válasza:
67%
Mamája szokott neki sütni, nem azt mondom h olyan trendin nez ki, mint a 30ezres mancs őrjárat meg nem tudom milyen, de szeretettel csinálja, és nagyon finom mindig. Ha mama nem sütne, akkor is sajnálnám egy tortára ennyi pénzt, inkább egy kisebbet vennék, max 10ezer Ft-ért.
2022. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

1 válaszoló vagyok.Le lettem pontozva.De én pld emélkszem gyerekkoromban anyu mindig idegbeteg volt pont a szülinapunkon.Mert az amúgy jól és finomakat sütő anyum pont azt a nyanvad tortát nem tudtat, csak akkorra úgy megsütni ahogy szerette volna.

A saját gyerekem első szülinapján ugyanígy jártam.Én akkor megfogadtam, hogy innentől ilyen nem lesz.Akkor mikor a tescos torta is 5000ft , akkor azért szerintem a cukrásszal csináltatott sima 26 szeletes torta 12e nem olyan sok.

2022. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

Én meg sütésben olyan béna vagyok, hogy elképzelhetetlen. Főzni szeretek és jól tudok de sütni még életemben se sikerült egy jót. 🤣

Volt már közel 10 cm magas zserbóm meg alul égett felül nyers banánkenyerem,8 centi magas csoki lefolyt róla islerem meg olyan szódabikarbónás sütim ami olyan volt mintha tömény hajfestéket rágtunk volna meg hasonló próbálkozásaim, de inkább hagyjuk. Nálunk olyan torta lenne, hogy a kutya is sírva fakadna tőle.

Tiramisu meg kókuszgolyó az egyetlen amit még nem rontottam el..

Úgyhogy nálunk az én sütök szerintem sose lesz option 😅 és mindenki jobban jár.

2022. jan. 16. 20:09
 47/48 anonim ***** válasza:
79%
15-20 között van egy. Ha idén végre lehet buli a szülinapján akkor kettő lesz. ( május elején van, így az elmúlt 2 évbe nem lehetett buli)
2022. jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

Én is elhűlnék ha ennyiért kellene tortát vennem.

Egy 17 ezer forintos epilátorral is megvárom a hónap végét, nem ám kidobni ennyi pénzt egy tortára, amiből a gyerek jó ha megeszik egy szeletet :D

Nekem ez olyan, mint a virágcsokor. Én már csak a tescoban veszek virágot, mert egyszerűen nem ér meg 9-10 ezer forintot egy csokor virág.

És nem azért mert minimálbéres szegény lány vagyok, hanem nem fér bele ilyesmi az értékrembe.

Egyébként 24 ezer forintot kifizettem egyszer két tortára és jó nagy hülyeség volt, az ünnepeltek sokkal jobban jártak volna ha ilyen értékben ajándékot kapnak vagy megkapják a pénzt..

Az utóbbi években tescos tortát vettem, de annak meg az íze nem annyira sárkányos úgyhogy meg kell tanulnom valami egyszerű tortát sütni mert nagyon drága még a feketén sütött torta is.


Ezt csak azért írtam le, hogy a kolléganőd sem ufo :)

2022. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!