Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit adtok ki a gyereknek...

Mennyit adtok ki a gyereknek a tortájára?

Figyelt kérdés

Nekünk 1 gyerekünk van, 1 évben egyszer kap tortát, én ne sajnálom rá, olyan mindig amit akar szép és finom. Pl most a szülinapjára 2 torta is volt, 25.000 körülre jött ki. Anno a keresztelő tortája 35.000 volt.

Az egyik kolleganőm kérdezte mennyi volt ez a 2 szép torta is mikor elmondtam neki teljesen elszörnyülködött. Gondolom nem csak én adok ki ennyit tortárta nem?


2022. jan. 16. 16:03
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Kb 6000-be kerül egy 12 szeletes torta. Ilyet szoktam rendelni.

Egyszer rendeltem, állítólag szuper, menő helyről 16 szeleteset 16 ezerért... hát elég silány volt. Az ostya dísz az oldalán lógott róla, és elég kevés díszítés fért bele ebbe az árba. És nem is volt finom...

2022. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
76%
Én vettem már a gyereknek 45 ezerért is tortát. Minionosat akart szülinapra egy 3-4 évesnek már jobb esetben igenis van elképzelése. Jó, ez mondjuk Pesten volt a Zilában, elitebb hely. De nem most, 4 éve... De az olyan volt, hogy megszólalt, hatalmas élmény volt még az egész családnak is annyira tetszett.
2022. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, ahogy írták, ez szimplán értékrend kérdése.


Senki nem szeret pénzt kifizetni olyan dolgokra, amelyeket feleslegesnek tart, akkor sem, ha gazdag.


A többség meg nem érzi olyan nagy hatásúnak a gyerek életében a tortája formáját, hogy 30 ezret fizessen érte, ennyi.

2022. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Amúgy megjegyzem csak mellékesen, hogy ajándékot pl nem szokott kapni, mert január 8-án van a szülinapja, két héttel karácsony után. Teljesen feleslegesnek érzem az ajándékot, mert karácsonyra nyilván mindig kap egy csomó mindent, nem is tudnék neki mit venni hirtelen megint. Így tőlünk csak a tortát kapja. Nagyszülőktől meg pénzt, amiből majd később kap valamit vagy akár élményt. Neki is nagyon határozott elképzelése van a tortáról, 1 éven át folyamatosan ugyanazt mondta, hogy milyent tortát kér, így nagy volt az öröme, hogy olyan lett.
2022. jan. 16. 18:57
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

34

Persze, mert már hozzá lett szokatva. :D

Ezek után én sem venném már el tőle az "élményt", szóval teljesen felesleges volt a kérdésed...Te ennyiért veszed, mást nem kap szülinapra és kész.

Az én gyerekem is ünnep környékén született, karácsonyra ajándékot kap, szülinapra élményt. Nálunk meg ez van tervezve, hogy hova szeretne menni szülinap alkalmából. Bár 18 évesen lehet ezekre jobban fog emlékezni, mint a mittudomén milyen marcipános kis tortájára.

2022. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

35. Megelőztel. 😁

Kb ezt akartam írni én is.

Élmenyajandek van nálunk is.

2022. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kis faluban lakom, közelben cukrászda sehol. Háznál szontuk csináltatni.


Mikor még nem itt laktunk, 4 éve unikornisos tortát kért a nagyobbik lányom. Cukrászdába készült, 9ezer volt és ehetetlen.


Most már három lányunk van, 8 napon belül van a 3 szülinap. (dec 21,28,29). Egy nagy tortát szoktak kapni közösen. Semmi flanc, egy kis díszítés és ennyi. Szerintem az íz a lényeg egy tortában, nem csak a kinézet.

2022. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

#35 Gondolom nem olvastad az előzményeket..mert annak tükrében értelmetlen amit írsz. Leírtam hogy első szülinapjára rokon által sütött ingyentorta volt, másodikra meg sima körtorta marcipánfigurával. Keresztelőre volt fullosabb, de akkor 1 éves se volt, annyira nem érdekelte..hol szokott volna hozza?


Másik is már írtam:


Amúgy nekünk ez nem függ össze az élménnyel, attól hogy tortát kap még van kirándulás, játszótér, wellness, játszóház, állatkert is.


Úgyhogy nyugi van mire emlékezzen, most volt 3 de az összes magyar állatkertben járt, végig túrázott több 100 km-t, meg járt kb 6 különböző wellness hotelben, idén meg ha minden jól megy az óceánban fürdik 3 hétig. Szerintem nem én vagyok az egyetlen akinek attól hogy drágább a torta még járnak valahova



Nem az volt a célom a kérdéssel, hogy erre az irányba elmenjünk, csak meglepődtem hogy valaki ezen meglepődik ,hogy ennyi egy torta

2022. jan. 16. 19:14
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A Daubner egy elég jó cukrászda, nekünk ez volt az esküvői tortánk. Az utolsó morzsa morzsája is elfogyott. Ebből egy 8 szeletes 4300 forint. Rá egy marcipán, színes gyertya, tűzijáték. Nem tart sokáig míg elfogy :)


De egyébként nekem tetszenek az ilyen figurás torták is, csak egyszerűen sokallok tortára ennyi pénzt kiadni (meg én amúgy undorodom a fondanttól, és olyanért pláne nem fizetek, ami a kukában landol).

2022. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

38


Ok.

Akkor további sok boldogságot.

2022. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!