Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit adtok ki a gyereknek...

Mennyit adtok ki a gyereknek a tortájára?

Figyelt kérdés

Nekünk 1 gyerekünk van, 1 évben egyszer kap tortát, én ne sajnálom rá, olyan mindig amit akar szép és finom. Pl most a szülinapjára 2 torta is volt, 25.000 körülre jött ki. Anno a keresztelő tortája 35.000 volt.

Az egyik kolleganőm kérdezte mennyi volt ez a 2 szép torta is mikor elmondtam neki teljesen elszörnyülködött. Gondolom nem csak én adok ki ennyit tortárta nem?


2022. jan. 16. 16:03
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
81%
12000ft csinaltattunk mi szülinapi tortát.Egyet az oviba is, úgyhogy 24000 volt a kettő 😁
2022. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
91%
Én nem adok ennyit ki tortára. Szépek ezek a mindenféle tematikus torták, de én sajnálok ennyit kiadni rá. Jó minőségű, finom tortát veszünk, rá 1 db marcipán figura, valamilyen jópofa gyertya (pl fiamnak autós, lányomnak pillangós), és egy tűzijáték. Szerintem finom, szép, a gyerekek is boldogok. Dekorációra se adok ki vagyonokat, pár lufi, papír díszek, vidám szalvéta. De nyilván ezt mindenki döntse el maga!
2022. jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
81%

A 7. szülinapra kapott a lányom cukrászdai tortát, de nagyon benéztük. Covid miatt 2x kellett variálni a buli időponttal, így a közelebbi cukrászdát választottuk, ahol 26.000 volt a torta. A másik cukrászda 15-ért megcsinálta volna kb. ugyanazt és az íze is jó lett volna.

A kicsi innen kap majd áprilisban, utána visszaállunk a házi tortára, amit én sütök nekik és mindenki szereti.


Egyébként gyönyörű és finom volt ez a drága torta, de ennyit semmiképp nem ért. Csak a marcipán figurák voltak különlegesek, a tortát háttal állva is megsütöttem volna ilyenre.

2022. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
91%
4. szülinapjára egy 16 szeletes, bevonós, képes ostyás tortáért 15ezret fizettünk.
2022. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
82%

35 ezer volt egy 26 szeletes,tejmentes torta... akkor azt mondtam ez volt az utolsó,akkor is kényszerhelyzet volt.

Idén 10.000ért vettünk jó minőségű tortát cukrászdában,26 szeletes, arra vettunk tüzijátékot,marcipánt. Nekem nem ér 20-30 ezret egy torta legyen akarmilyen szép.

2022. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%
8 szeletes tortára 5000-ret szoktunk fizetni díszekkel együtt.
2022. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy azért csodálkozott, mert nem szokott ilyesmit venni és nincs tisztában az árakkal. Én is meglepődtem, amikor először vettem figurás tortát, mert minden mást saját magam sütök.

Amúgy nem érdekel mennyibe kerül, megveszem, amit szeretne.

2022. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
78%

15 ezer volt a legdrágább tortám, mint gyerek, tematikus volt, könyv alakú.

Ennek ellenére minden egyes szülinapomon inkább azt mondtam, hogy legyen egy pici torta egy gyertyával és kapjak drágább ajándékot, vagy adják ide a torta árát, ha már ilyen "hülyeségekre" akarnak költeni. Tesóm dettó ugyanez volt. Fontosnak tartom a tortát én is a gyerekemnek, mindig kap, mert hát csak hagyomány, örülnek neki. 8-13 szeleteset szoktunk venni és nem is a legolcsóbb cukiból. De 20 ezret soha nem adnék ki érte. Annyiból már elviszem moziba meg állatkertbe, vagy élményfürdőzni és mi azt többre is tartjuk.

Ez csak egy sütemény, legjobb esetben is kis*arjuk.


Azt azért hozzá tenném, hogy ha baromi gazdag vagy és pont lexarod hogy 8 ezer a torta vagy 30 ezer, akkor egészségetekre. Ha nem fáj, akkor költsetek.

Mi sem vagyunk csórók, csak más az értékrendem. Kitudnák adni 20 k-t egy tortáért, de...minek?

Esküvő például jó esetben egyszer van az ember életében, ott megértem a jó drága 100 szeletes tortát, de minden évben ilyen 15-25 ezreket kiadni erre szerintem felesleges, főleg azért, hogy oviba elvigye(????). Mi egy tálca kókuszkockát vittünk annak idején, meg két zacskó cukrot. Vagyis az én gyerekemnek nem lesz tőle nagyobb öröme, nekem sem volt soha.

De nyilván nevelés kérdése is.

2022. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

A legdrágább tortája eddig kb. 9 volt. 16 szeletes, ezt vitte az oviba. Otthonra elég volt a 10 szeletes is.

[link]

Nem szereti a fondantos émelyítő formatortákat, ezért minőségi cukrászdából kap sima tortát pár kiegészítővel. Idén pl: pillangósat kért, ezért pillangó marcipánok voltak a tetején.

2022. jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
86%

"Mi sem vagyunk csórók, csak más az értékrendem. Kitudnák adni 20 k-t egy tortáért, de...minek?"


Én is valahogy így gondolom. Ha akarnánk, éppen ki tudnánk fizetni egy ilyen tortát, de feleslegesnek találom, mert nem ad annyit hozzá a gyerek életéhez, amennyibe kerül. Akkor inkább költöm valami programra azt a pénzt.

2022. jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!