Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit adtok ki a gyereknek...

Mennyit adtok ki a gyereknek a tortájára?

Figyelt kérdés

Nekünk 1 gyerekünk van, 1 évben egyszer kap tortát, én ne sajnálom rá, olyan mindig amit akar szép és finom. Pl most a szülinapjára 2 torta is volt, 25.000 körülre jött ki. Anno a keresztelő tortája 35.000 volt.

Az egyik kolleganőm kérdezte mennyi volt ez a 2 szép torta is mikor elmondtam neki teljesen elszörnyülködött. Gondolom nem csak én adok ki ennyit tortárta nem?


2022. jan. 16. 16:03
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
40%

20: ne kelljen már szó szerint megmagyarázni mindent...

A csokitorta EGY példa... Lehetne citromtorta, epertorta, vagy bármi, ami a gyerek kedvence!



Nem hinném, hogy egy 3-4 éves toporzékolva közli, hogy neki batman-torta kell...

2022. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

Nem a Gerbaud-ban veszem.


A keresztelős tortája a monori Rigolettó cukrászdából volt, az 32 szeletes volt mondjuk. Marcipánnal burkolt.


Ezeket a mostaniakat egy torta designer cukrász csinálta, 10-10 szeletes volt mindkettő, 12-12 ezer ft. Ezek krémmel burkoltak.


A második születésnapján is krémmel burkolt volt 16 szeletes, de az egy sima kör alakú torta volt 3 db marcipán kutyával és az is 13 ezer volt amúgy..


Az első szülinapra roko sütötte ingyen, de ő most már nem nagyon süt mert nincs ideje, meg nem is várom el.

2022. jan. 16. 18:26
 23/48 anonim ***** válasza:
67%
Én nem elkényeztett hülyegyereket akarok nevelni, ugyhogy simán megfelel neki egy sima flancmentes, de finom torta. Szerencsére az óvodába is mindenki normális tortákat hoz és nem harmincezer forintos tételben. Mehet a nulla nyugodtan.
2022. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Amúgy nekünk ez nem függ össze az élménnyel, attól hogy tortát kap még van kirándulás, játszótér, wellness, játszóház, állatkert is.
2022. jan. 16. 18:27
 25/48 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem drága kicsit ahova jársz, bár nyilván számít hány szeletes.
2022. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Hát 3 alkalommal 3 helyen voltam, szóval mind ennyi ezek szerint. De biztosan van olcsóbb, nem állítom.
2022. jan. 16. 18:29
 27/48 anonim ***** válasza:
65%

Persze attól lesz egy gyerek elkényeztetett, hogy szép tortát kap? Vehetsz neki 5000-ért, vagy 30-ért, úgyse tudja mennyi. Ha 30 ezer a torta miért lesz elkényeztetett? Olyan hülyeségeket tudtok írni. Akkor ennyi erővel az 5 ezrestől is elkényeztetett lesz, nem? Mert nem tudja mennyi.

Ennyik az átlag cukrászdai árak már igen. Ha bemész egy szelet sütemény is 300-500 ft. Én Jászberényben élek, a Tugyi cukiban 15 ezer volt most a torta amit rendeltünk. Szoktunk Tápiószelén is rendelni a Kóréban, ott is egy alap 8 szeletes semmi díszítés zsúrtorta 4000 ft. Akkor egy nagyobb, díszített mennyi szerintetek?

2022. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Mondom, nálunk így alakult:


1. keresztelős, marcipánnal burkolt, 32 szeletes oroszkrém, 35000 ft

2. első szülinapi, rokon sütötte, fondanttal burkolt, joghurtos málnás, ingyen (neki azt mondta 7000 volt az anyagköltség, de nem vette el)

3. második szülinap, kis helyi cukrászda, 16 szeletes, csokikrémes, krémmel burkolt, 3 marcipán figurával, 13 ezer ft

4. harmadik szülinap, krémmel burkolt, figurás, torta designer csinálta, mind a kettő 10 szeletes, egyik málnás étcsokis, másik oreo, 24.000 a kettő együtt


Bölcsibe egy Tescos (nem előrecsomagolt) hanem a vecsési Tesco belső cukrászdájában vett 4000 ft-os tortát vittünk.


Szóval sose ugyanonnan volt, mégis mindig ennyiket fizetek.


Jó, nyilván ha kérnék egy sima köralakú tortát egy dísszel valószínű olcsóbb lenne, csináltattam már idős családtagnak ilyen sima köralalakú 8 szeletes tortát 3000 ft-ért (ez a legolcsóbb hely a környéken) De ők semmi díszítést nem tudnak rá csak ilyen boldog szülinapot táblát, plusz hétvégén zárva, hát nekünk meg mindig hétvégén van a szülinap.

2022. jan. 16. 18:40
 29/48 anonim ***** válasza:
84%

27 ha 300 ft egy szelet torta, akkor a 10 szeletes 3000!

Nálunk most megnéztem a legközelebbi cukrászdát (dijnyertes, nem rossz hely) és a 10 szeletes 6 ezer körül van, a 16 szeletes pedig 10 ezer. Ha veszel rá egy marcipánt nem hiszem, hogy olyan őrült összeg lenne.

2022. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
72%
Jó de egy egész torta nem sütemény árban van soha amúgy. Meg kell fizetni magának a tortának az árát.
2022. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!