Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érvelnek azzal, hogy a...

Miért érvelnek azzal, hogy a nevelésben a testi fenyítést nem lehet alkalmazni?

Figyelt kérdés

Azt aláírom, hogy kisgyereket tényleg nem kell bántani, de ilyen nagyobb gyerekeknél (10-12 éves) már nem vagyok biztos benne, hogy ez igaz.


Azt tudom, hogy hatalmas nagy divat lett most a pszichológia részéről az, hogy a testi fenyítést nem lehet alkalmazni, sőt, aki olyan nagyon modern szülő akar lenni, az feltehetően még csak durva szavakkal sem illeti a gyerekét. A baj csak az, hogy a szakértők nem értik (vagy nem akarják megérteni), hogy vannak gyerekek, akik egyszerűen nem értenek a szép szóból.


Szóval vagy a szülő lép fel határozattan ellene, akár durván, vagy ha nem, akkor majd jön egy másik, erősebb gyerek, akinek elege van belőle, és jól megveri. Aztán utána már ő is kedvesebb lesz.


2021. dec. 1. 19:49
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Nem fogadom el, mert értelmetlenségek. Az én gyermekkori tapasztalaim ellent mondanak ennek. Ezek csak jól hangzó szövegek.


De köszönöm, hogy leírtátok.


A topikot zárom.

2021. dec. 1. 20:34
 12/42 anonim ***** válasza:
86%
Megerősítés torzításnak hívják, amit te most csinálsz. Az alapján válogatod az érveket, hogy megfelelnek-e a te nézetednek vagy sem. Ami ellenkezik vele azt berakod az "értelmetlenség" címkéjű kis dobozodba.
2021. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem pont a kisgyermekkorban van ennek helye, nem pedig kamaszkorban. Teljesen gyerekfüggő, van akinél hatásos és kell is, van, aki pedig enélkül is nevelhető. Én nem voltam az. Semmi mással nem lehetett büntetni, mert nem éltem meg semmit büntetésként a fizikai fájdalmon kívül egészen kamaszkoromig. Viszont az ok-okozati következményeket már fiatal korban tudatosítani kell.


Sokan úgy képzelik el a testi fenyítést, hogy apuka nadrágszíjjal szétveri a gyereket. Na ez tényleg nem helyes.


Nekem mindig elmondták a szüleim, hogy mit tettem, ez miért rossz cselekedet, emiatt pedig viselni kell a következményt, ami X számú fenékrecsapás, ettől függetlenül nagyon szeretnek, de a helytelen cselekedet következménnyel jár, amit viselni kell. Ez egy teljesen egészséges módszer, sosem éreztem magam igazságtalanul kezelve. Ha rosszat akartam tenni, már nagyon fiatalon mérlegeltem a következményeket.


Azóta felnőttem, felnőtt fejjel is teljesen jó és egészséges módszernek tartom. Kamaszkoromtól kezdve megszűnt a testi fenyítés, jött helyette pl a szobafogság. Sokszor könyörögtem, hogy inkább kapjak ki 😂


Sajnos ez a “liberális” felfogás lassan már a gyerek bárminemű fegyelmezését el fogja ítélni.


Ismerek olyan anyukát, akit feljelentett a lánya egy pofon miatt és egyébként úgy ellehetetlenítette az anyukát, hogy a többi gyerekével egy másik országba költözött.


Van olyan külföldi gyermekkorú ismerősöm, akinek a lánya azzal fenyegeti, hogy feljelenti, ha megüti. Hozzáteszem, a lány nem csinál semmit a számítógépezésen kívül. Ha elveszik a gépet, úgy sikít, mintha kínoznák, hogy a szomszédok hallják. Emiatt félnek a szülők, fel ne legyenek jelentve. A családsegítő tanácsa annyi, hogy hagyják békén a gyereket 😅


Mind2 eset külföldi ismerőseimmel történt.


Szóval engem nem tud senki meggyőzni arról, hogy a testi fenyítés nem jó. Helyesen alkalmazva igenis jó nevelési eszköz, és én alkalmazni is fogom a gyermekemen amennyiben szükség lesz rá.

2021. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Nincs mit torzítanom, ugyanis konkrét tapasztalatokkal rendelkezem. És nem kizárt, hogy a sok kötekedős gyereket/fiatalt, az ilyen emberek zúdítottak rám, mint amilyenek ti vagytok. Otthon feltehetően sose kaptak egy pofont sem, így azt hitték, bármit megtehetnek. Engem megvertek otthon, és megtanultam viselkedni, sosem okoztam szándékosan fájdalmat senkinek, ahogy a húgom sem.


Szóval jöhetsz nekem itt a pszichológiai szöveggel, mikor csak egy jól hangzó szónoklat.

2021. dec. 1. 20:51
 15/42 anonim ***** válasza:
93%

"megtanultam viselkedni"


Hát ööö...

2021. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az, ugyanis nem igazán járok ebbe a rovatba. Ez a kérdés is csak eszembe jutott.
2021. dec. 1. 21:02
 17/42 anonim ***** válasza:
91%
Hát persze 😂
2021. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
93%

Engem megvertek otthon, és megtanultam viselkedni, sosem okoztam szándékosan fájdalmat senkinek, ahogy a húgom sem.


Engem meg sosem vertek, egy pofont se kaptam és megtanultam viselkedni. Látod én is érvelhetek így, és akkor nekem lesz igazam? :D

2021. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
91%

Direkt figyeltem, amint lenyomja az újabb válaszokat az 57%-os, rögtön válaszol a kérdező is.


Ja, biztos csak véletlen.

2021. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
86%
Badboy, csak nem te vagy az?
2021. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!