Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról...

Mi a véleményed az abortuszról? Elítéled?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 22:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
70%

10:48 100%-os védekezés nincs! 72 órásat csak egyes esetekben vehetsz be! Pl ha elszakladt a gumi vagy ha megszakításosan voltak együtt. De mi van ha valaki tabit szed vagy ilyesmi? Akkor nem tudja meg hogy terhes lett csak amikor már tünetek vannak. Sőt olyan is van hogy a 72 órás sem hat... Stóval ezer eset van. Mégis hogy kéne szexelni? A pasi húzzon két gumit a csaj meg szedjen gyógyszert, hüvelygyűrűt meg ilyeket?? Ugyanmár! Aztán ott van erőszak, betegség stb.

Egyeteln eset van amit elítélek! Amikor a pár felelőtlen, buliba lehúzott bugyival ébred mert úgy berúgott vagy amikor minden évben védekezés helyett abortuszra megy.

13:32: én döntöm el hogy az én testemmel mi lesz. Ugyanis nekem kell kihordani, megszülni, etetni stb. Nem a magzat. Én döntöm el hogy az én testemben akarok-e hordani egy gyereket. Felőlem leyen neki joga, de ne az én testemben az én akaratom nélkül. Nehogymár ne mondhassam meg mi történik velem. Amúgy pedig sosem volt abortuszom és nem is akarom hogy legyen, minden erőmmel ellene vagyok, de ha mégis megesik akkor nem tartom bűnnek. Lehet lepontozni.

2010. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
44%

Sierra: Nagyon szomorú, ahogy gondolkodsz, de szíved joga.


Valaki írta az elején, és én is csak a cselekedetet ítélem el. És igen is, akárhogy is nézzük, ez nem más, mint gyilkosság. Jó, vannak kivételes esetek. De annyi bátor nő van a világon, akik pl. a megerőszakolásból fogant babát is megszülte, pontosan azért, mert a baba nem tehet arról. Persze, nem szabad elvárni ezt.

Szerintem egyébként a legjobb védekezési módszer az óvszer, de abból a drágábbat kell venni. Persze, megtörténhet kb. 1% eséllyel, hogy elszakad, akkor meg vállalni kell a következményeket. Mert a magzat sem kérte, hogy szexelj és foganjon meg, aztán meg élve kiszívják vagy élve kiszedjék darabokban az anyja testéből.

Én soha nem voltam ilyen "konzervatív", de sajnos láttam videót, illetve uh-s felvételt is az abortuszról. Én betiltanám, és csak indokolt esetben lehessen csinálni.

2010. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
76%

Én is láttam uh felvételt. És nem vagyok kőszívű de semmit sem éreztem, ugyanis kb annyit érzékeltem az egészből hogy van egy szürke rész meg egy szürkébb rész és az egyik mozog. Eszembe sem jutott volna hogy az egy magzat és egy abortusz ha nincs odaírva. Ez csak szenzációahajhászás, mint az a néma sikolyos film...

És különben mit zavar hogy gondolkozom? Csak szabad azt gondolnom amit akarok! Hiszen írtam hogy nem volt részem ebben és mindent megteszek hogy ne is legyen. De ha ennek ellenére mégis lesz akkor nem fogom magam bűnösnek érezni és a szex élvezetét sem vonom meg magamtól mert mi van ha... Ennyi erővel a gyereked ne vidd ki az utcára mert mi van ha... rátok esik egy tégla...

És ha betiltanád szerinted abból mi lenne? Sunyiba elvégzett kaparások, elásott, lehúzott, kidobott újszülöttek, lelkisérült kamaszok akik minden nap hallgatják hogy mi a f*sznak szültelek meg elrontottad az életem. De hajrá. :) Tudod sok ember azért veteti el a gyereket mert nem akar (még/soha) gyereket és az hogy nem akar, azt jelenti hogy a szülés élményét sem kívánja átélni sem a terhességet. Ez eszedbe sem jutott? Olyan egyszerű mondani hogy szülje meg. De nem tudom miért bűn az ha valaki nem akar szenvedni csak azért hogy másnak legyen aztán gyereke akinek amúgy nem lehet.... De ettől függetlenül joga van szexelni és ugyanúgy nincs 100% védelem... Rákényszerítenéd hogy szülje meg azt is aki nem akarja? A nő lelkével ki törődik? Tudod mekkora trauma ha ilyenre kényszerítik? Mert csak a magzat a fontos ugye, lassan több joga lesz mint egy felnőtt embernek.

2010. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
58%
Kedves előző! Nem olyan ultrahangos felvételre gondoltam, amit egy vizsgálaton csinálnak. Hanem olyat láttam egy dokumentumfilmben, amit egy abortusz közben vettek föl, azaz amikor kiszívták a picit, és közben lehetett látni az uh-n, ahogy ellenkezik és próbál küzdeni ellene, a végén mégsem sikerül neki... Nagyon megrázó.
2010. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, olvasd el, mit írt a 17:54-es, világosan leírta, hogy látta a filmet.
2010. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
43%

Miért ne lehetne több joga egy magzatnak? Egy felnőtt ember meg tudja védeni magát, de ő nem, pedig hidd el, hogy élni akar.

Én nem is tudok erről vitatkozni, mert nyilvánvaló, hogy mindig is lesznek olyanok, akik ellene vannak és akik mellette. Én régebben nem is tartottam rossz dolognak, sőt, valahogy úgy vélekedtem, ahogy te. Azóta picit felnőttem (lelkileg) és én is gondolkodom, ahogy te, csak másképp. Szerintem igazságtalan dolog egy emberi élettel szemben és kész, főleg egy védtelennel szemben. Én nem akartam gyereket 9 évig és úgy védekeztem, hogy ne essek teherbe, de érdekes, 9 évnyi rendszeres nemi élet és tudtam vigyázni, mert odafigyeltem. Nem bonyolult dolog, hidd el.

2010. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
35%
Tényleg, most látom, igen, akkor elnézést. De biztos, hogy nem ugyanazt a filmet láttuk, mert amit én láttam, azért is volt olyan megrendítő, mert minden tisztán látszott. Ennél csak a vérés jelentek rosszabbak, amikor már idősebb a magzat és már darabokban kell, hogy kiszedjék. Nem értem, hogy engedhetik meg ezt, nagyon brutális.
2010. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Figyelj, mindenki tudja nagyon jól hogy nincs 100%-os védekezés. Nekem szerencséd volt de akkor is az nulla egész xy százalék akinek nincs hiába tesz meg mindent. Én meg mind mondtam nem fogok 600 féle fogamzásgátlót összerakni csakhogy nehogy a gyereknek véletlénül rossz legyen ha megfogan, közbe pedig pont a szex élménye megy el...
2010. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
48%

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy van-e valami statisztika, hogy az abortuszon átesettek hány %-a esett megfelelő védekezés(tabletta, óvszer) mellett teherbe.

Nem ismerek ilyet, de gyanítom, hogy a többség nem megfelelően védekezett (pl. megszakítással), vagy éppen sehogy...

Sokan vannak, akik kockáztatnak. Aztán ha mégsem jött be, akkor irány az abortusz. És mennyi sok felelőtlen tini van, fogalmam sincs kapnak-e megfelelő felvilágosítást, de hogy minek buzdítják a tiniket szexre, nem értem...


(Bocs, nem annyira a kérdésre válaszoltam, különben igen, elítélem.)

2010. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
35%

17:16: Nem védekeztem soha fogamzásgátlóval, mivel károsnak tartom, felesleges hormonokkal tömni a szervezetet. Mi óvszerrel védekeztünk és amikor döntöttünk, hogy szeretnénk babát, 2 hónapon belül teherbe is estem. Ha én a 9 év alatt a védekezés mellett teherbe estem volna, akkor megtartjuk, és ezt már a kapcsolatunk legelején megbeszéltük, mert egyszer 6 hónapnyi ismeretség után azt hittük, hogy teherbeestem véletlenül, rohantunk orvoshoz és útközben megbeszéltük, hogy legyen bármi, mi megtartjuk. Persze nem estem teherbe, így utána már nagyon vigyáztunk:)

És én nem úgy értem, hogy teljesen be kellene tiltani az abortuszt, de csak annak lehessen, aki "rászorul", azaz egészségügyi állapota miatt, megerőszakolás, rossz anyagi helyzet vagy családi körülmények (bár az nem kifogás sztem), stb. Én tényleg megértem, hogy van, hogy az ember nem tud mást tenni, de akkor is ellene vagyok az abortusznak.

2010. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!