Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az abortuszról?

Mit gondolsz az abortuszról?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 08:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Soha nem volt es nem is lesz!
2010. dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy sokan nem arra használják amire való. Ma már gyakran fogamzásgátlás helyett, inkább küretre mennek. Pedig ma sem kockázat mentes. Eredetileg azért lett legális, hogy valósan nehéz élethelyzetben, (valódi szegénységben, házasságon kívül fogant nem kívánt terhesség esetén, egészségügyi problémákban és erőszakkal fogant akaratlan terhesség) a nők ne otthon, fű alatt javasasszonyok segítségével szabaduljanak meg magzatuktól. Ma már ez nagyon félrecsúszott. Ma már akkor is lazán küretre mennek a nők, ha a baba vállalható lenne, és gyakran kényelmi szempontok döntenek, látszólagos érvekkel alátámasztva. Én lehet, hogy szigorítanék az abortusz törvényen. A fiatalokat jobban kellene tájékoztatni az abortusz veszélyeiről és jobban támogatni a fogamzásgátló eszközöket .
2010. dec. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Azt gondolom, hogy ezer és egy ilyen kérdés volt már itt, ezzel kapcsolatban és nemigaz, hogy nem láttad.

Provokációnak nagyon jó és arra, hogy felcsessze az ember idegeit és ne mondd azt, hogy akkor ne írj, ne nézz ide...de ide nézek, mert nem normális, hogy a gyerekvállalás és nevelés rovatba ilyet lehet tenni! Vállalás, ergo akarod...tedd máshová:/

2010. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy átestünk a ló túloldalára. Sajna ma Magyarországon fogamzásgátlási eszköznek tekintik az abortuszt. Az ember bemegy a kórházba reggel, elbódítják, már délben mehet is haza, mint ha misem történt volna.

Fel sem fogják a dötésük súllyát.

Nem biztos, hogy a betiltás a jó megoldás, de az sem normális, amikor az egyik csaj vigyorogva mondta a kórházban, hogy ez olcsóbb mint a tabletta, és nem is kell mindennap figyelni rá. Az volt a 6. abortusza 3 év alatt.

Sajna a morális értékrend hiányzik. Ezt edig semmilyen törvény nem hozza vissza. MAjd beindul az abortuszturizmus, ahol a nyaralassal egybekotve vegzik majd el a bevatkozast.

2010. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem provokációnak szántam ezt a kérdést, egyszerűen csak kíváncsi voltam ki mire gondol.


Az én véleményem az, hogy ha nem tudod vállalni a gyereket, akkor még mindig örökbeadhatod. Más család a fél karját is odaadná egy kisbabáért, másnak meg 6 abortusza van 3 év alatt...

Az abortuszt én csak akkor tartom elfogadhatónak, mint az előttem szólók írták, ha egészségügyi problémák miatt nem szülheti meg, vagy nemi erőszak miatt esett teherbe...stb.


Engem elborzasztott, amikor pár éve az egyik osztálytársamtól (aki akkor 17 volt, és akkor kezdett aktív szexuális életbe), hogy mit csinálna akkor, ha teherbe esne. idézem: "Azonnal elvetetném, nem is gondolkoznék rajta, már másnap mennék a klinikára" Erre én azért megkérdeztem, hogy nem gondolná át, vagy esetleg örökbeadná... de nem, azt mondta eszébe se jutna megtartani...


És ez engem elszomorít, mert sokan tényleg bele se gondolnak, hogy ő a te gyereked, a saját véred, egy ember.

2010. dec. 6. 10:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Kétgyerekes anyuka vagyok, a második gyerekem védekezés mellett lett, eszünkbe se jutott, hogy elvetessük.

Az ilyen jellegű kérdéseknél én mindig igyekszem megvédeni a "felelőtlen fiatalokat". Mindenkinek aki azt gondolja, hogy ők a nagy abortusz-fun-ok, ajánlom figyelmébe a ksh honlapjáról letölthető abortusz tanulmányt. NEM a fiatalok és NEM a tudatlanok vállalják többségében az abortuszt. Megdöbbentő, hogy a 2-3 gyerekes anyukák és/vagy a sokdiplomások vannak többségben.

Az örökbe adás nagyon szép cselekedet, de a nő számára sokkal nagyobb lelki teher, mint gondolnád. 9 hónapig él a szíved alatt, megküzdesz érte és a szüléssel és utána aláírod a papírt. Már máshol leírtam, a legnagyobb tiszteletem az olyan nőké, akik ezt végigcsinálják.

Alapvetően én nem értek egyet az abortusszal, de vannak olyan élethelyzetek, hogy nincs más választás. Soha ne mond, hogy soha - kerülhetsz te is én is olyan helyzetbe, hogy erről kell dönteni. És alapvetően nagyon nem értek egyet az abortusz teljes tilalmával sem - biztos hallottátok, hogy most ezt akarják a törvényhozóink. Valahol a köztes utat kéne járhatóvá tenni pl. olyan intézkedéssel, hogy a második abortusztól fogva kőkemény anyagi vonzata legyen a terhességmegszakításnak, akkor tényleg nem lehetne azt mondani, hogy ez olcsóbb, mint védekezni.

2010. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindenkinem a maga dolga nem vízfejű- esteleg titokban pedofil papok és konzervatív férfi politikusok döntsenek erről,akik havi szintem annyit keresnek, amennyit én jó ha fél év alatt.
2010. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

előző

És nekik csak az a fontos, hogy a népességszám ne csökkenjeen, azon túl, hogy fel tudod-e nevelni,

éhenhalsz-e ahónap végére baromira nem érdekel senkit.

2010. dec. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
én úgy voltam vele hogy nekem nem kell gyerek, inkább abortusz minthogy kinlódjunk. ám egyszer csak jött a baba. nem voltam férjnél. DE csak futó gondolatként jelent meg az abortusz fogalma a fejemben, majd gyorsan elhessegettem. gyönyörű kislány anyukája vagyok, aki ráadásul születésnapomon született. az apukával összeházasodtunk, boldog család vagyunk:D
2010. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tomás de Torquemada ***** válasza:
47%

Gyilkosság...megölöd a saját gyermeked..

Ezt gondolom..

2010. dec. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!