Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az abortuszról?

Mit gondolsz az abortuszról?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 08:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%

Utolsóval értek egyet. Tudtad, hogy a 6. héttől már ver a szíve? Nem lenne szívem, hogy elvetessem. Csak ha beteg.

Amikor szültem, abortuszosokkal voltam egy szobában. Az egyik csaj mondta, hogy neki 4 gyereke van, és ez a 3. abortusza. Nem tehet róla, mert ő nem szedhet gyógyszert. Én mondtam neki, hogy másképp is lehet védekezni. Erre azt mondta, hogy a spirál mellett is teherbe lehet esni. Biztos igaz, de talán meg kéne próbálni. A pasija meg ki-be mászkált a kórterembe. A nővérke rászólt, hogy újszülött van a szobában, tilos bemenni. Amikor a nővérke kiment, visszajött, mintha mi sem történt volna. Mit lehet várni ilyen nemtörődöm embertől?!

A nővérke mondta nekem, hogy csak ebben a kórházban napi 26 abortusz van, szülés úgy 4-5 átlagban.

Azért ez tényleg borzasztó statisztika.

Amikor bementem a nőgyógyászatra, hogy terhes vagyok, a doki már kezdte a hegyi beszédet, hogy miért nem lehet védekezni, stb. Mondtam neki, hogy tervezett baba, megszülöm, és kikérem magamnak. Nagyot nézett, és sűrűn elnézést kért, és mondta, hogy én vagyok ezzel a kisebbség. Szomorú, hogy ilyen világot élünk.

2011. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hasonló tapasztalatom, nekem is volt már. Harmadik gyermekünkkel voltam várandós. Tervezett , várt baba volt a pocimban, velem madarat lehetett fogatni. Ám mivel előző két babámmal cukros voltam, ezért ugye a harmadikkal automatikusan cukrosként voltam számon tartva. Szóval, 13 hetesen irány a kórház, háromnapos cukor profilra. Meg volt a felvétel, vártam az ebédet. Mint cukros kiárólag azt ehettem amit ott adtak és egy óráig meg kellett ebédelnem, mert ilyenkor szigorú időbeosztás szerint vannak az étkezések. Negyed kettőkor, még nem kaptam ételt. Fél kettőkor kimentem megkérdezni, hogy az én ebédem hol marad, mire a takarítónő epésen odavette, hogy az olyanoknak mint én, nem jár ebéd. Kérdeztem, hogy ugyan miért nem? Mert a küretesek nem kapnak. Jött a válasz lekezelően. A cukrosokkal foglalkozó nővér akkor ért oda, mindent hallott. Utána megkaptam az ebédet és a többi étkezésre is időben érkezett az ennivaló. Viszont azt a megalázó hangsúlyt, nem felejtem. Én soha nem vetetném el a gyermekemet, de megértem, ha valaki olyan helyzetbe kerül, hoy megteszi. Azoknak a nőknek elég a lelkiismeretükkel megküzdeni. Viszont én is láttam olyan asszonyokat, akik úgy jártak abortuszra, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Szinte mindig arra hivatkoznak, hogy nem bírják a gyógyszert, meg nem futja rá. Az óvszert meg a férjük nem bírja, meg különben is, milyen dolog már az. Na ezt a fajta abortuszost én is megvetem.
2011. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
senki ne mondja, h soha! en is ezt mondtam. terhes is lettem kimondhatatlan volt az orom.. de aztan kiderult, h meghalt az embrio 10 hetesen...irany a doki terhessegmegszakitas. szornyu erzes, snekinek nem kivanom. probaltam elozoleg tajekozodni, h hogyan is tortenik ez. erre midnen topicban azzal talalkozok h gyilkossag stb. senki nem gondol azokra akiknek onszantukon kivul van ra szuksege???
2011. jún. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

kedves 9:27

A missed ab és az abortusz nem ugyanaz. Az abortusznál az orvos öli meg a magzatot az anya kérésére, míg a missed ab-nál a már elhalt magzat eltávolításáról van szó. Ez olyan mintha az élve eltemetést az temetéssel azonosítanánk. Pedig nem mindegy, hogy élő vagy halott magzatról van szó.

2011. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!