Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítéled azt, aki hamarabb...

Elítéled azt, aki hamarabb visszamegy dolgozni?

Figyelt kérdés

egy korábbi kérdésnél láttam lepontozva azokat a válaszokat, akik a munkába valo visszatérést emlegetik. érdekelne, tényleg ennyire elítélendo, vagy csak ez a tábor pontozott?

én is megyek , 19 honapos a fiam. muszáj, nem sok választásom van. vagy még a férjemet kellene lecserélnem, ha nem elég, amit keres;) én is kaptam hideget - meleget, habár jomagam nem szolnék bele mások dontéseibe...most csak kíváncsiságbol, tényleg elítélendo?

nem vitát szeretnék szítani.


2009. szept. 27. 00:00
1 2
 1/11 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 10 honapos volt a fiam mikor reszmunkaidoben, heti 2 napban visszamentem dolgozni. Hozzateszem kulfoldon elek, itt 1 evet maradhatok otthon a babaval, abbol 9 honapot fizetnek. Nem banom hogy ujra dolgozom, addig apa vigyaz a fiamra, meg tudtuk oldani hogy azon a ket napon o itthon van, igy nem kell masra biznom es ez igy jo. Most varom a masodik babankat, igy par honap mulva ujra itthon leszek, de dolgozom amig tudok, igy megkeresem azt az osszeget amit gyesen kaptam es emberek kozt is vagyok egy kicsit, de a babam nem szenved hianyt semmiben.

Nagyon nagy kar hogy otthon nem tamogatjak a reszmunkaidot. :(

2009. szept. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, én is szívesen venném, akkor tobbet lehetnénk a gyerkoccel is, meg lehetne kicsit dolgozni is. bár nekem megfelelne a 2 hét munka, 2 hét itthon felállás is:)
2009. szept. 27. 00:21
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Párom elveszítette a munkáját, így foltatom az egyetemet. Ez olyan, mint egy részmukaidő némi itthoni kötetlen munkaidős kiegészítéssel.

Korábban elítéltem az ilyen anyákat, hogy akkor mi a f@sznak nekik gyerek, de azóta ráj5tem, hogy befordultam itthon, és nagyon durva vége lett volna, ha folytatódik... Persze ha az anyagi kényszer nem vinne rá, kibekkelném itthon egy darabig, de 3 év az sok! Ja, és iskolás koromban mindig néztem a délelőtti műsorokat a tvben ha beteg voltam és irigyeltem az anyukákat, akik otthon vannak a babájukkal és célközönséget alkotnak. Most meg hidegenhagy.

Szóval mindenki úgy csinálja, ahogy jó neki! Ha melózni kell a pénzhez, vagy kik kell kapcsolódnia, még mindig jobb a picinek is ha megy, mintha otthon idegroncsoskodik!

2009. szept. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen, én is szívesen venném, akkor tobbet lehetnénk a gyerkoccel is, meg lehetne kicsit dolgozni is. bár nekem megfelelne a 2 hét munka, 2 hét itthon felállás is:)
2009. szept. 27. 00:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkinek semmi joga elítélni a másikat, mert "minden szamár a maga terhét érzi".
2009. szept. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Én csak azokat nem értem akik bölcsibe adják a 1,5-2 év körüli gyerkőcöt és közben már növesztik a pocakjukat a következővel!!! Vajon azzal majd ki marad otthon???
2009. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el. Vannak országok ahol csak hónapokat lehet otthon maradni,nem 3 évet. Gondolom mindenki szívesen lenne otthon a gyerekével,de hát van akinek muszáj vissza menni,hogy meglegyen a napi 'betevő'
2009. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 25 hetes kismama vagyok. Bár még messze van, de én is úgy tervezem, hogy 2 éves kora után szeretnék visszamenni dolgozni. Sajnos az anyagiak miatt kell ezt tennem, mert nem lesz olyan hú de sok majd a gyes. Ráadásul sok ilyen anyukát ismerek a környezetemben, akiknek muszály volt visszamenni. Sajnos nem mindenki teheti meg, hogy otthon marad 3 évig. Azok pedig, akik elítélik ezt a dolgot, ők biztosan kitudják küszöbölni a nehézségeket. Nem vagyunk egyformák gondolkodásban sem. Ha neked is muszály visszamenni dolgozni, akkor muszály. Ne vedd a szívedre, ha valaki elítél ez miatt. Ő biztos nincs ilyen helyzetben, mint te. A dolgokat meg meg lehet úgy oldani, hogy a babucid ne szenvedje meg a hiányodat.(sok együtt töltött idő és az a rengeteg szeretet).
2009. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem itelem el oket, inkabb egyre jobban csodalom.

Az en babam tiz honapos lesz, nemreg kellett visszamennem dolgozni. Egyebkent kulfoldon elunk. Nem reszmunka, hanem teljes munkaido, hajnalban megyek, keso delutan jovok haza hulla faradtan.

Szerencsere csak bo ket honapig fog tartani ez, nem tudom, hogy viselnem el a tudatot, hogy ne babazhatok tobbet. Ugyanis nekem minden reggel megszakad a szivem, amikor be kell zarni magam mogott az ajtot. :-(

2009. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vissza kell mennem dolgozni amikor a babam 1 eves lesz (kulfold). Szivesen maradnek otthon de sajnos nem tehetem. Ha elveszitem ezt a munkahelyem ki tudja mikro talalok masikat es egy fizetesbol nehezen tudnank megelni. A cegnek van bolcsodeje amiert persze fizetni kell de nagyon minimalis osszeget, a munkaidom 8 orarol 6 orara csokkent a gyerek 5 eves koraig de a fizetesem nem csokkentettek igy, igy meg inkabb nem szeretnem azt, hogy ez a munkahelyem megszunjon mert ilyen lehetosegem nem hiszem lenne megegy. Igy reggel 7:00-tol delutan 13:00-ig lesz a babam bolcsibe es utanna meg mienk az egesz nap es a fizetes is jol jon. :) En nem itelek el senkit mert ugy gondolom, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekenek. A szulo aki visszameny dolgozni nem azert megy vissza mert nem akar otthon lenni a gyerekkel hanem azert mert muszalj es nincs mas valasztasa. Mindenki amit tesz a gyerekeert teszi es azert, hogy neki a legjobb legyen. Barmit is valaszt egy szulo (akkar otthon marad akkar visszamegy dolgozni) biztosan a gyerek erdekeit szolgalja nem a sajatjat!
2009. szept. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!