Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítéled azt, aki hamarabb...

Elítéled azt, aki hamarabb visszamegy dolgozni?

Figyelt kérdés

egy korábbi kérdésnél láttam lepontozva azokat a válaszokat, akik a munkába valo visszatérést emlegetik. érdekelne, tényleg ennyire elítélendo, vagy csak ez a tábor pontozott?

én is megyek , 19 honapos a fiam. muszáj, nem sok választásom van. vagy még a férjemet kellene lecserélnem, ha nem elég, amit keres;) én is kaptam hideget - meleget, habár jomagam nem szolnék bele mások dontéseibe...most csak kíváncsiságbol, tényleg elítélendo?

nem vitát szeretnék szítani.


2009. szept. 27. 00:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én sem ítélem el. Még akkor sem, ha nem anyagi oka van a munkába állásnak, hanem mondjuk nem akar lemaradni a szakmájában, nem akarja elveszíteni az üzleti kapcsolatait, vagy a személyes kapcsolatot a kollégákkal, főnökökkel, vagy szeretné megtartani a korábban kiérdemelt pozíciót, fizetést, szóval bármit amit a szülés előtt elért a munka terén. Ez szerintem előrelátás is, hogy igyekszik időben biztosítani a saját és ezzel a családja, gyermeke anyagi biztonságát, jövőjét. Vagy mondhatjuk úgy is, hogy nem teszi kockára azt azzal, hogy 3 évig otthon marad. Szerencsére akad néhány példa magas beosztású nőkre akinek emellett 2-3 gyerkőcük van és az anyuka mindig sokat dolgozott, de értelmes, normális gyerekek/felnőttek lettek, az anyagiaknak köszönhetően olyan lehetőségekkel (pl. továbbtanulás, nyelvtanulás, stb.), amiről a legtöbbünk nem is álmodhat. Jó lenne ha több ilyen anyuka lenne és nagyobb publicitást kapnának, hogy láthassuk a példát hogy így is lehet.
2009. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!