Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról...

Mi a véleményed az abortuszról? Elítéled?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 22:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Néha szükséges rossz, ha már megtörtént, aminek nem kellett volna. A babát nagyon sajnálom persze, de lehet, hogy sokkal rosszabb lenne neki, ha megszületne.
2010. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem ítélem el. Néha nincs más megoldás.
2010. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el, valamikor tényleg szükséges.
2010. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
nem...inkább mint hogy egy életen át a gyereknek rossz legyen..
2010. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
Igen, a cselekedetet. Az embert nem, mert ahhoz kevés vagyok. Sokkal több baba születhetne meg, ha a "bajba" jutott anyukák több segítséget, támogatást kapnának (nem feltétlenül anyagi téren).
2010. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
43%

Most lehet hogy lepontoznak majd, de én mélységesen elítélem, még ha "véletlenül" jött is össze a baba. Feltalálták már az örökbeadást is. Így nem csak a babának lesz jó, ha már így alakult, hanem olyan párok tudnak örökbe fogadni akiknek nem lehet gyerekük.

És a kilenc hónap elég hosszú idő, és még sok minden változhat a szülésig.

2010. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
53%
Nem itélem el. Nyugodt vagyok mert rendelkezhetek a testem fölött ha nem akarok gyereket és becsúszik és mert vannak olyan helyzetek amikor nincs más megoldás.
2010. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
67%
Én nem pontozlak le első 22:49-es, de gondolj bele, ha valaki már megszül egy babát, az hogy képes odaadni? Belegondoltam... ha száraz kenyerem és vizem lenne, akkor sem tudnám odaadni örökbe :( Van, amikor sajna nincs más megoldás... Én inkább azt "ítélem el", aki nem tud védekezni, és emiatt történik meg a dolog.
2010. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
73%

Én nem ítélem el nagyon sok esetben és mivel sok ilyen felvilágosító dolgot néztem,így a 2-3 hónapos állapotban lévőt magzatnak hívom,mert az még nem baba.

Ezen kívül pedig elég sokrétűen alkalmazzák az abortuszt.

Pl: a korán észrevett súlyos betegséggel lévő magzatoknál már általában kötelezővé teszik,valamiért nem várt terhesség(anyagi,fiatal kor,sok másik gyerek,idős kor...)

Tehát nem lehet egyhangúan elítélni,mert ezekre szükség van,hogy ne szülessen még több súlyosan beteg gyermek,vagy olyan aki nem kell a szüleinek és nem törődnének vele esetleg örökbe adnák(később az se olyan jó érzés a gyereknek),vagy ha egy nő 50-en felül esik teherbe,vagy hogy ne legyen annyi 15 év körüli anyuka.Ez egy szükséges rossz dolog.Sőt én a kisebbbségiek terén is gyakorta alkalmaznám,de leginkább a lekötést... Inkább abortusz,min a nem kívánt "mellékhatások" ,még ha kegyetlenül is hangzik ez az egész,de egy 2-3 hónapos magzatnak még nincsen semmi tudata,sőt egy gyereknél is 2 éves kora körül alakul ki az igazi éntudat,meg a többi.

2010. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
nem ítélem el, nem foglalkoztat a kérdés. Mindenkinek szíve joga eldönteni, mit tesz. Én nem vetetném el soha.
2010. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!