Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mást is megvisel ez a 0-24...

Mást is megvisel ez a 0-24 órában a gyerekkel levés?

Figyelt kérdés

A férjem sokat dolgozik, a munkája miatt sokszor hetekre is elmegy, volt már, hogy néhány hónapra is. Ha itthon van, az jó, mert el-el viszi a fiunkat a játszótérre, de igazából addig is csak takarítok, vagy főzök valamit vagy hasonló. (Most épp a boltba vitte bevásárolni..) Két éves elmúlt, eddig kétszer voltam fodrásznál mert már tök törött volt a hajam és nem bírtam kifésülni, egyszer kozmetikában, egyszer gél lakkoztattam a körmömet, utóbbi kettőt is csak azért, mert esküvőre mentünk, amúgy nem mentem volna... Ezen kívül néha anyukám "vigyáz rá" vagy is a délutáni alvása alatt elmegyek bevásárolni, vagy egyszer itthonra szerelő jött, zajjal és felfordulással járt, ez volt kb. 2.5 óra, amit szintén az alvás idejére időzítettünk, addig volt anyukámnál. Amúgy én nem megyek sehova, nem csinálok semmit nélküle. Anyukám nagyon sok időt tölt/töltött vele, folyton azzal jön, hogy hogy imádja meg stb. de mindig csak úgy, hogy én is ott vagyok. Babakocsival nélkülem kétszer vitte el sétálni míg kisebb volt, mikor náluk voltunk. Én addig porszívózhattam, pakolhattam a mosogatógépet stb.


Odáigjutottam, hogy újabban egy csomót sírok, úgyérzem ki vagyok idegileg attól, hogy már elnézést, de két éve szarni nem tudok egyedül, a férjemmel kettesben addig vagyunk, amíg alszik, azon kívül, hogy a férjem elviszi játszótérre senki nem viszi el, senki sem vigyáz rá, hogy egy kicsit kiszellőztessem a fejem, pedig pl. anyukám fitt, fiatal ráérne bőven, még ő még elő is adja, hogy mennyire imádja, meg hogy szeret vele lenni, meg azzal idegesít, hogy még egy unokát akar minél előbb meg ilyenek. Én meg úgy érzem, hogy én ezt soha a büdös életbe nem tudom végig csinálni, mert úgy érzem, hogy ez lelkileg teljesen kiszipolyoz, hogy annyi egyedül/kettesben töltött időnk van több mint két éve, míg alszik. Ráadásul sokszor olyan fáradt vagyok, hogy este el is alszok vele, amitől megint rosszul érzem magam, mert akkor még ennyi sincs meg esetleg cseszhetem, hogy valami olyat megcsinálhattam volna, amit addig sokkal nehézkesebb míg ébren van... A férjem a házimunkából is kiveszi a részét nincs vele baj, próbál lelket önteni belém, de úgy érzem, hogy lelkileg teljesen kiégtem ebbe az egészbe. Imádom a fiamat, élvezem a vele töltött időt, de annyira jó lenne, csak egy fél nap egy héten, vagy valami... Igyekszem türelmes lenni vele, de pl. mikor valami miatt hisztizik és kezdi ezt a hangos BOOOOHOOOOOHOOOOO sírást egyszerűen már úgyérzem, hogy szétreped a fejem és mindig ezt kell hallgatnom, pedig nem, de már egy perc után is teljesen ki vagyok tőle. El vagyok fáradva...

Én megértem azt, aki alig várja, hogy bölcsődébe menjen a gyerek. Én nem akarom ezt feltétlen, mert azt akarom, hogy heti hét napból ötön 9 órát eltűnjön, csak egy picit néha... Rádásul én munkába se megyek el, hanem itthonról dolgozok.


És emiatt az egész miatt annyira rosszul érzem magam. Mert másnak még a férje se segít, meg a magamnak szültem stb. De olyan rossz, mikor azt látom, hogy pl. a sógornőmnek anyósom már az első héten vigyázott a gyerekre, meg azóta is rendszeresen vele van félnapokat, hogy a sógornőm ki is tudjon kapcsolódni, pedig még most lesz egy éves. Nem az, hogy nagy ritkán egy-egy órára, míg valami elkerülhetetlent intéz... Sajnos nekem anyósom nem tud segíteni, az ország másik végén lakik, alig látjuk, így nem lenne el vele a gyerek pedig ő nagyon szívesen segítene..


2020. jan. 22. 18:46
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
25%

11es vagyok.

Tudsz szarabbat mondani? Eszednel vagy?

Mégis mi lehet fájdalmasabb ha a gyermeked elveszted? Hm? Nem nem vetélés, szülés után. Na mondj valami rosszabbat.

Meg halnak a szüleid? Elveszted a házad?

Mi rosszabb annál mikor a gyermekedhez kell járni a temetőbe?

2020. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
83%
#41 nézd, borzasztó tragédia, ami veled történt. De egy embergyerek nem arra van kitalálva, hogy egyetlen személy gondozza. Az egész élôvilágban az embergyerek igényli a leghosszabb ideig tartó és legintenzívebb gondoskodást. Nem véletlen, hogy az emberi faj az egyetlen, ahol életben maradnak a már terméketlen egyedek is. Ôk lennének a nagyszülôk, dédszülôk. Akik segítenek a gyermek gondozásában, mert fizikai, biológiai képtelenség mindent egyedül kivitelezni. Mind a természet törvényeivel, mind a józan ésszel tökéletesen szembemegy, ha egyetlen személynek kell gondozni a gyermeket. Az a mondás sem véletlenül alakukt ki, hogy egy gyermek felneveléséhez egy falu kell. Oké, most jönnek a szuperanyák, hogy márpedig ôk tökegyedül csináltak mindent. Csak egyáltalán nem ez a normális.
2020. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
48%

#42 normáliséknál apa is van a képben, aki ugyanúgy kiveszi a részét a gyerek körül. Már miért is kellene egyedól nevelni a gyereket, mikor az 2 emberé.

Nagyszülői segítség meg jó ha van, és el is lehet (kell) fogadni, de ahol pl nincs ott ne is vállaljanak gyereket, mert ahhoz nem elég két szülő?

2020. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
41%
Már nem abban a világban élünk, ahol kalákában gondozzuk a gyerekeket és ehhez kell alkalmazkodni. A kutya nem mondta, hogy ne menjen az anyuka a gyerek nélkül sehova, hanem, hogy oldják meg a kedves apukával, akár úgy, hogy fizetett segítséget kérnek. Nem a kifogásokat kell keresni, meg a nagymamára tolni, hogy ő nem jön eleget. Hát bki, akkor költöztessék oda a nagyit, de gondolom az már nem tetszene senkinek, hogy ott lakik és beleszól mindenbe.
2020. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
51%
#43 és #44 szerintem egyet értünk, csak máshogy fejezzük ki a gondolatainkat. A lényegi mondanivaló ugyanaz: teljesen oké, ha anyukát megviseli, amikor 0-24-ben egyedül neki kell ellátni a gyereket. És ezen nagyon nem segít, ha más még rosszabb helyzetben van. Nyilván ideális esetben a gyerek apja segít a gyerek körül. Ezért írtam egy korábbi válaszban, hogy meg kellene gondolni, hogy a kérdezô férje nem tud-e más munkát vállalni, ahol nem kell heteket-hónapokat távol lenni a családtól. A nagymamák kérdésében érthettetek félre. Nem azt mondom, hogy mindenképp a vérszerinti nagyszülôk segítsenek, csak szemléltetni akartam, mennyire természetes, ha többen nevelik a gyereket.
2020. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Pff, hát hozzám beköltözött anyám segíteni, nem mentem vele semmire, sőt. Még rosszabb volt, mert igen, mindenbe beleszólt, olyan dolgokba is, amik tök feleslegesek voltak és NEKEM csinálta vele a plusz elfoglaltságot, meg munkát. Olyan szintű volt a segítsége, hogy miközben majd elájultam a fáradtságtól pelenkázás közben, akkor a kezembe adta a törlőkendőt meg ilyenek. Nem tisztéba tette vagy valami. Neeeem. Max mellettem állt. És mindenben ennyit csinált, hogy ott volt. Vagy ha az ő kezében volt a gyerek, akkor nekem kellett ott lenni. Meg mikor főztem (persze én) akkor mikor nagyons sírt a gyerek, akkor mondta, hogy fejezzem be, fejezzem be, már mindjárt kész van, addig kibírja, hogy sír. Ha nem lett volna itt, akkor lezárom és felveszem a gyereket, aztán folytatom, ha megnyugtattam, megszoptattam, nem még anyámmal veszekszek, hogy nekem ne ossza már be, hogy meddig ordítson a gyerekem, azért, hogy minél előbb kisüssem a húst. Egyetlen egy alkalommal tudtam aludni egy kicsit pluszban, hogy addig ő vigyázott rá. Konkrétan ezt azóta is emlegeti, hogy hiába beszélt hozzám, nem válaszoltam és nem nyitottam ki a szemem, úgyhogy fogta a gyerket és átvitte a másik szobába egy órára. Hát mindjárt ideszarok, hogy ennyit megcsinált. És persze nem erről volt szó, mikor ideköltözött. ÉS NEM AZ ÉN ÖTLETEM VOLT! Utána meg alig tudtam tőle megszabadulni.
2020. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
Meg olyan szinten beleugatott mindenbe, hogy hihetetlen. Pl. arra megjegyzést tett, hogy én miért alszok addig, mint a baba. Hogy fel kéne kelnem korábban és kimenni a szobából hasznossá tenni magam. Holott éjjel folyton felébredt meg ilyenek. Ő meg végigcsicsikálta az éjszakát, nappal meg egész nap tv-t nézett meg internetezett. És akkor nekem osztotta az észt arról, hogy én milyen lusta disznó vagyok, hogy van pofám addig aludni, mint a gyerek. Fú, ha rágondolok még most is olyan ideges leszek, hogy el sem bírom mondani. Életem legnagyobb hibája volt belemenni, nekem konkrétan a szülés utáni depressziómhoz ő legalább annyira hozzájárult, mint maga a szülés. És miközben kb. semmit sem csinált folyamatosan azt nyomatta, hogy én egyedül képtelen vagyok gondoskodni a gyerekről és semmire sem mennék nélküle! Meg ilyenek. Úgyhogy kérdező lehet jobban is jársz anyád nélkül, mert én is csak agyérgörcsöt kapok a sajátomtól. Esküszöm mikor kiraktam ezerszer könnyebb lett az életem! Hiába voltam egyedül, mint az ujjam, legalább nem volt senki, aki okoskodott volna, meg nem esett rosszul, hogy azt mondta segít, itt is van és mégse.
2020. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

A 2.5 év alatt előfordult már néhányszor :) szerintem tök normális érzés ez, ha nincs segítség. Én már nagyon bánom, hogy még az elején nem kerestem baby sittert, akihez hozzászoktattam volna. Akiben én is meg tudok bízni maximálisan.

Aki nem járt pontosan ebben a cipőben az nem tudja átérezni és sokkal jobb, hogy ha valaki legalább itt kiírja mit érez, mintha még önmagának se vallja be. Ha emiatt sírsz és ennyire tönkretesz, akkor mindenképp keress valakit vagy esetleg az nem opció a bölcsinél, hogy ebéd után elhozod? Azt nem lehet? Meg esetleg felétek nincs a bölcsinek fizetősen időszakos felügyeletet ellátó szolgáltatása?

Tarts ki!Nem vagy egyedül! Ahogy nő könnyebb lesz, mert egyre értelmesebb lesz ;)

2020. jan. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Családi napközi,bölcsöde ,babyszitter ha más segítség nincs. Ha meg valaki ezt nem akarja,akkor ne mártírkodjon . Pl a családi napközi heti 2-3 alkalommal délelőtt,mégis mi baja lenne a gyereknek ? Jót is tesz neki a gyerektársaság,és te sem vágsz eret magadon .

Csak sokak azt hiszik,hogy belehalnak ha nem lógnak kötelezően a gyerek s.ében 5 éves koráig .

Nem lehet senkire rálőcsölni a gyerefelvigyázást, a nagyiknak nem kötelessége egyáltalán. Lehet,hogy neked rosszul esik kérdező ,és őt hibáztatod,de nincs igazad.

Oldd meg másképp,vagy ha jó így neked,akkor panaszkodj tovább . Add be fél napra egy héten a csanába és kész ,nem kell mártírkodni ..

2020. ápr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Attól hogy valaki lemond a "szolizásról" a gyermeke javára, már igénytelen?

Atyaisten!


Nyafka anyucikák mennyetek pirulni szolcsikába, legyetek szép barnák, az való nektek! Meg gondolom a zacskós leves.

2020. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!