Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mást is megvisel ez a 0-24...

Mást is megvisel ez a 0-24 órában a gyerekkel levés?

Figyelt kérdés

A férjem sokat dolgozik, a munkája miatt sokszor hetekre is elmegy, volt már, hogy néhány hónapra is. Ha itthon van, az jó, mert el-el viszi a fiunkat a játszótérre, de igazából addig is csak takarítok, vagy főzök valamit vagy hasonló. (Most épp a boltba vitte bevásárolni..) Két éves elmúlt, eddig kétszer voltam fodrásznál mert már tök törött volt a hajam és nem bírtam kifésülni, egyszer kozmetikában, egyszer gél lakkoztattam a körmömet, utóbbi kettőt is csak azért, mert esküvőre mentünk, amúgy nem mentem volna... Ezen kívül néha anyukám "vigyáz rá" vagy is a délutáni alvása alatt elmegyek bevásárolni, vagy egyszer itthonra szerelő jött, zajjal és felfordulással járt, ez volt kb. 2.5 óra, amit szintén az alvás idejére időzítettünk, addig volt anyukámnál. Amúgy én nem megyek sehova, nem csinálok semmit nélküle. Anyukám nagyon sok időt tölt/töltött vele, folyton azzal jön, hogy hogy imádja meg stb. de mindig csak úgy, hogy én is ott vagyok. Babakocsival nélkülem kétszer vitte el sétálni míg kisebb volt, mikor náluk voltunk. Én addig porszívózhattam, pakolhattam a mosogatógépet stb.


Odáigjutottam, hogy újabban egy csomót sírok, úgyérzem ki vagyok idegileg attól, hogy már elnézést, de két éve szarni nem tudok egyedül, a férjemmel kettesben addig vagyunk, amíg alszik, azon kívül, hogy a férjem elviszi játszótérre senki nem viszi el, senki sem vigyáz rá, hogy egy kicsit kiszellőztessem a fejem, pedig pl. anyukám fitt, fiatal ráérne bőven, még ő még elő is adja, hogy mennyire imádja, meg hogy szeret vele lenni, meg azzal idegesít, hogy még egy unokát akar minél előbb meg ilyenek. Én meg úgy érzem, hogy én ezt soha a büdös életbe nem tudom végig csinálni, mert úgy érzem, hogy ez lelkileg teljesen kiszipolyoz, hogy annyi egyedül/kettesben töltött időnk van több mint két éve, míg alszik. Ráadásul sokszor olyan fáradt vagyok, hogy este el is alszok vele, amitől megint rosszul érzem magam, mert akkor még ennyi sincs meg esetleg cseszhetem, hogy valami olyat megcsinálhattam volna, amit addig sokkal nehézkesebb míg ébren van... A férjem a házimunkából is kiveszi a részét nincs vele baj, próbál lelket önteni belém, de úgy érzem, hogy lelkileg teljesen kiégtem ebbe az egészbe. Imádom a fiamat, élvezem a vele töltött időt, de annyira jó lenne, csak egy fél nap egy héten, vagy valami... Igyekszem türelmes lenni vele, de pl. mikor valami miatt hisztizik és kezdi ezt a hangos BOOOOHOOOOOHOOOOO sírást egyszerűen már úgyérzem, hogy szétreped a fejem és mindig ezt kell hallgatnom, pedig nem, de már egy perc után is teljesen ki vagyok tőle. El vagyok fáradva...

Én megértem azt, aki alig várja, hogy bölcsődébe menjen a gyerek. Én nem akarom ezt feltétlen, mert azt akarom, hogy heti hét napból ötön 9 órát eltűnjön, csak egy picit néha... Rádásul én munkába se megyek el, hanem itthonról dolgozok.


És emiatt az egész miatt annyira rosszul érzem magam. Mert másnak még a férje se segít, meg a magamnak szültem stb. De olyan rossz, mikor azt látom, hogy pl. a sógornőmnek anyósom már az első héten vigyázott a gyerekre, meg azóta is rendszeresen vele van félnapokat, hogy a sógornőm ki is tudjon kapcsolódni, pedig még most lesz egy éves. Nem az, hogy nagy ritkán egy-egy órára, míg valami elkerülhetetlent intéz... Sajnos nekem anyósom nem tud segíteni, az ország másik végén lakik, alig látjuk, így nem lenne el vele a gyerek pedig ő nagyon szívesen segítene..


2020. jan. 22. 18:46
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
15%
Mit megnem adnék azért hogy a gyerekem idegesítsen, hogy nem tudok menni sehova a baba miatt. Inkább ez mintsem hogy a temetőbe kelljen jarnod a gyermekedhez!......... Ez járjon a fejedben. Te vállaltad, apuka is kiveheti a részét, sőt! Néha lehetne hívni baby sittert azt a heti pár órát ki lehet fizetni.
2020. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
11-es most kezdjen licitálni, hogy kinek milyen szar? Mert van aki a te példádnál is tud szarabbat mondani, az biztos.
2020. jan. 22. 20:05
 13/50 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két gyerek van, 7 éves és 10 hónapos.

Ugyanezt érzem. Férjem állandóan dolgozik, közben folyik az építkezésünk, hétvégente ott van. Sokat segít itthon is, de néha besokallok. Ebből kifolyólag idő sincs elmenni sehova, meg hát most kell a pénz...

Hogy mikor voltunk kettesben? Passz. Már azt sem tudom. (Pár éve) férjem néha úgy érzem hülyének néz, hogy én néha mitől vagyok ennyire kibukva. (Pedig egyszer ő beszélte a haverjával hogy nem lenne a helyemben...)

Nagyszülők dolgoznak, anyósomnak mondjuk akkor sem adnám oda őket ha fizetnének érte. Ha anyukám ráér, néha elviszem hozzájuk a gyerekeket, de én attól itthon ugyanúgy csinálom a dolgomat, de általában a nagytakarítást szoktam akkorra időzíteni. Szóval nincsen akkor sem pihenőidő,hogy jajj de jó akkor megnézek egy filmet...vagy alszok egyet...vagy nem is tudom. Néha azt érzem hogy ennek sosem lesz vége.

2020. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

Bébiszitter? Anyukáddal egy beszélgetés, hogy ki kell kapcsolódnod?

És kitartást, mindent megteszel a gyerekedért, teljesen normálisak az ilyen gondolatok.

2020. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan ugyanígy voltam, szeptemberben megy oviba az én fiam is, de már nem bírtam tovább, úgyhogy napi 3x délelőttónként családi napközibe jár.
2020. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom hogy anyukád érdemben nem segít neked.

Pedig tudom mennyit jelent Akár csak 1 óra szabadidő.

Én szó szerint áldott vagyok e téren.

Azt tudom tanácsolni hogy anyukáddal és a férjeddel is beszélj..mert be fogsz csavarodni.

2020. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon megvisel,mindennap ugyan az.Allandoan etetes,itatas,pakolas,pelenkazas...stb En rajtam ugy jon ki h hirtelen ideges leszek kibukok mondok mindent ossze vissza pl.:mert kellett ez nekem,ha tudom ilyen nehez soha az eletben nem szulok

Ket eves, egyetlen egy ejszakat aludt at meg eddig,nappal sem alszik ritka mikor igen.Allandoan ez a faradtsag erzet kikeszit.Segitsegem nem nagyon van.Eddig max 30-40perce hagytam masra.

Vagyok emberek koze,szeretnek tarsasagban lenni,kimozdulni,ise-oda menni,csak ugy orakat fekudni.

Es sajnos erre az egeszre ratesz megjobban,hogy jobbra balra kell vinni mert problemak vannak 🙁

Nagyon szeretem a gyerekem imadom,de konnyebb lenne ha tudnek pihenni toltodni.Ezert megprobaljuk a magan bolcsit hatha jobb lesz a helyzet.

Kitartast kivanok mindenkinek!

2020. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
Miért nem beszéled meg ezt anyukáddal? Ha nem szólsz semmit, honnan tudja?
2020. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem miért nem a gyerekkel csinálsz programot?Meg azt sem értem hogy hogy lehet egy anya ilyen?Hgy irhatsz ilyet hogy azt akarod,eltűnjön?!Elsüllyednék a helyedbe!A fiam 20 éves,18 évesen szültem,soha nem éreztem ezt.Mindenhova vittem magammal,otthon játazottunk,mesét olvastam neki,együtt aludtunk.Mi a probléma?Most 6 hetes a babám és élvezek minden vele töltött időt,hisz olyan gyorsan eltelik az idő!Te is vissza fogod még sírni,de akkor már késő lesz.
2020. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
58%
Megviselt. Megkértem a férjemet, hogy keressen másik munkahelyet, ahol nem az van, hogy bemegy hajnalban és teljesen kiszámíthatatlan mikor végez. Meg is tette, keresett olyat, ahol fix volt a munkaidô, nem volt túlóra, több ideje maradt a családra. Nálatok nem opció, hogy a férjed lassítson kicsit?
2020. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!